Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2009 - 22:28

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu @Rafik256
Wiesz czy do wymiany tarcz hamulca ręcznego trzeba odkręcić skrzynie od mostu czy da się to zrobić przez lewą pokrywę(seria 36xx)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Dzisiaj, 01:31
  •  

#22 Share robert11

robert11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 22:41

Tak dziś patrzyłem czy można i jakoś tego nie widzę jak to można przez ten dekielek zrobić.
Pofatygowałem się nawet i porobiłem zdjęcia aparatem.
Przesyłam w załączeniu foto w którym miejscu się ta tarczka znajduje.

zobacz jest łącznik na wałku który się rozpina no i dalej rozkręcasz, może nawet trzeba zdiąc drugi dekel ten z pompą żeby było łatwiej. robiłem ręczny w mf 3120 a tak wogóle to dużo żeczy naprawiam w mfach. to jest na sto % tarcza ręcznebo bo tylko ona może wypaść co do tych małych kawałków to niewiem. te tarcze są metalowe a okładzina jesy na nich z mosądzu.

#23 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 22:55

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Robert a jesteś pewny że to od ręcznego?
Z tego sprzęgła wyżej co też foto dawałem mogła wypaść?
Pewnie będę musiał sam coś porozkręcać bo w moim regionie(woj. podkarpackie) są tylko jedni spece co usługowo leczą fergusony...ale za zbyt dużą kasę.

#24 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 22:55

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu trooche sie irytuje bo wiem jak wygląda fragment tarczy sprzegła a piszac że sa metalowe mam na myśli że sa lite a tracze od hamulca ręcznego posiadają cos w rodaju okładziny która jest segmentowalne i może odrywac się płatami. Jeżeli byłby to fragment sprzęgła to musiałoby rozerwać trarczę i musiałby to być jej fragment . Oprócz tego widac że fragment ma gładkie brzegi (prawy i lewy) co równiez sugeruje że oderwał się z ręcznego ze wzgladu na podział tarczy na segmenty. Nawet gbyby tarcza od ręcznego pękła to mogłaby bardzo łatwo wypaść w przeciwieństwie do sprzęgła WOM chociaż żeby rozerwac ta tarcze to trzeba sie postarać i osobiście nie widziałem takiego przypadku.
Co do sprzęgieł mokrych to wiem jak wygląda i jaka jest jego budowa zwłaszcza w MF bo juz kilka rozebrałem.

Wrocając do pytanie Mariusza to w serii 36xx jeszcze nie miałem okazji wyjmować ręcznego ani wałka na którym siedzi ale z tego co zauwazyłem to po wyjeciu sprzęgła WOM i wyjeciu tulejki łączącej wałki bedzei tam dość miejsca żeby wszystko wyjąć. Ja zazwyczaj mam do czynienia z serią 30xx bo tego jest najwięcej w mojej okolicy a tam kolejnośc jest troche inna bo ręczny jest blizej mechanizmu róznicowego po drugiej stronie tej tulejki która łaczy oba wałki a widać ją na jednym zdjęciu za ręcznym.

#25 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 23:02

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Zazwyczaj tarcze hamulcowe czy to od ręcznego czy robocze wyglądają tak że składają się z okładziny ciernej grubej i dwóch tarcz metalowych służących jako docisk. Nie wiem jaki jest sens zakładania tarczy hamulca ręcznego składających się z wielu tarcz. A te okruchy (zwłaszcza pierwszy od tarczy) to jest ząb i czy czasem w okolicy nie brak na zębatkach zębów.

P.s. riko jak dojdziesz co to jest napisz!

#26 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 23:06

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Tak to są 2 zęby napewno. Są to zęby skośne, a w pobliżu jest tylko jedna zębatka skośna co jest na którymś ze zdjęć co dałem, jednak ona ma wszystkie zęby.

#27 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 23:08

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Szukaj dalej bo gdzieś brak tych zębów. Jeśli nie ma przegród w bloku to mogły podpłynąć z dala

#28 Share robert11

robert11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 23:12

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu niepamiętam dokładnie ale tam są dwie tarcze,i tylko ona może się tak urwać przewaznie jak renczny nie puści a się jedzie

#29 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 23:13

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Jutro odkręcę prawy dekiel jeszcze co dźwignie biegów do niego wchodzą to zobaczę co i jak:)

No skądś napwwno są...raczej nikt z olejem ich nie wlał ;)

A do tego ręcznego też się spróbuje dobrać jakoś.
Napiszę jutro co i jak.

Dzięki wszystkim za wskazówki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 23:16

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Marcin czy juz moje jak i i roberta wypowiedzi przekonały cie ze że to raczej jest fragment hamulca ręcznego. Wybacz ale wydziałem juz kilka rzeczy w MF i mniej wiecej pamiętam jak wygladaja poszczególne jego elementy. poszczególene tarcze w ym ciągniku róznia się troche od siebie i po tych własnie róznicach mozna rozpoznac skąd pochodzą a skod tymasz to wiedzeć jeżeli sam piszesz że ich nie widziałeś. Może ja trochę sie nieprecyzyjnie wypowiedziałem na temat tarczy hamulca co mogło sugerowac ze jej okładzina podobna jest do tej jaka jest np na tarczy sprzęgłowej w 330 ale juz robert to wyjasnił.

PS w tym ciagniku sa 4 tarcze w hamulcu ręcznym.

#31 Share robert11

robert11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 23:16

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu sprawdz czy te zemby nie pochodzą ze zębatki od kosza sprzęgła przedniego napędu

#32 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 23:23

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu A gdzie znajduje się zębatka kosza sprzęgła przedniego napędu?

#33 Share robert11

robert11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 23:29

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu spójz z kąd wyczodzi wałel do napędu. jest na samym dnie, zajżyj przez te okienko na duł i zobaczysz

#34 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 22:58

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu I już prawie wszystko jasne:)

Odkręciłem również dekiel co wchodzą dźwignie od biegów.

W zębatce na górnej ośce brakuje tryba na biegu nr 2, dlatego stuka.
Koszt tej zębatki byłem pytać to 1200 zł...jeszcze ujdzie <_<
Dolna na szczście jest czysta i nie porysana jeszcze....bo cena jej już troszkę większa jakby się wyrobiła od górnej.

Kawałek tej tarczy jest tak jak część pisała jest od hamulca ręcznego.
Koszt 420 zł 1 tarczka, wchodzą 4.

Robocizna ...i tu już cena mi się nie podoba jak 2 powyższe..powiedzieli mi w sklepie co mają również mechaników 65 zł/h/1 mechanik czyli jakieś 2300 zł za rozebranie i złożenie skrzyni.

Panowie co myślicie o tej stawce godzinowej. Nie za wysoka?
Najlepiej by samemu rozebrać...tylko żeby potem złożyć.
Sezonu jescze nie ma więc czas jest zawsze by te 2300 zł w kieszeni zostało

#35 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 03:36

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Stawka jest stanowczo za duza. Ja jak robie to sam (pomoc 2 odoby jest potrzebna jedynie w dwóch momentach) to zajmuje mi to dwa dni spokojnej pracy. Chodzi tu o rozjechanie ciągnika, rozebranie skrzyni, wymianę elementów i poskładanie wszystkiegodo kupy tak że cignik jest gotowy do wyjazdu w pole. Ostatnio wymieniałem łożysko na tym wałku na którym siedzi to koło co ci sie wysypało więc robota była podobna. Ja za takie cos bym nigdy nie powiedział 2300 no i sam bym tyle nie załacił jeżeli ktos by mi to robił.

#36 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 21 marzec 2009 - 08:59

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Też jestem tego zdania.
A skąd Rafik jesteś?

Nie mam zamiaru komuś płacić 2300 zł za 2 dni pracy.

A ma ktoś może uzywaną zębatkę do biegu nr 2 do MF 36xx, tą na górną oś(Bo podobno do wszystkich tej serii takie samo 37 zębowe koło przychodzi), bądź tarcze do ręcznego?
A jak by miał ktoś sklep i nowe to niech też napisze ile by chciał, bo jestem na kupnie.

#37 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 21:03

witam odnawiam temat. 

kupiłem 3050 i nie było ręcznego więc zajrzałem.  

tak samo tarcze rozwaliło i znalazłem jej część w komorze

zdjąłem dekle od skrzyni i mostu niby nie widać reszty części wszystko ładnie wygląda

jakiej firmy tarcze kupić żeby historia się nie powtórzyła

jak rozebrać kosz, czy wyjąć cały, czy tam na miejscu rozebrać odkręcając te trzy śruby na ampul

jak zdjąłem dekiel od skrzyni to czy uda mi się go włożyć na miejsce, na co muszę uważać by coś nie sknocić.         

MH

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share olkosio

olkosio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 kwiecień 2016 - 18:01

robie własnie ręczny u znajomego, więc tak zdejmujesz dekiel z prawej i lewej strony te przy samych zwolnicach ( z prawej nie ten co wchodzą dzwignie zmiany biegów tylko dalej). zlokalizuj ręczny, jest na dolnym wałku. trzeba rozpiąć wałek poprzez przesunięcie tulei co jest na nim, żeby to zrobić trzeba wybić kołek blokujący. wyjmujesz ten element wałka. Potem trzeba rozkręcić ręczny poprzez odkręcenie trzech śrub na imbus plus jedna na śrubokręt płaski. Gdy śruby już będą wyjęte to można otworzyć przednią ściankę recznego na bok tak jak by był na zawiasie. i wyjmuszesz tarczki. Jeśli któraś jest w kawałkach to obowiązkowo trzeba znaleść reszte, można w tym celu otworzyć pokrywe od dołu co wychodzi z niej napęd od przedniego mostu. 

Dodaj odpowiedź