Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 18:01

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Witam Mam problem z hamulcem ręcznym.
Napiszę na wstępie, że się zaciąga linka działa dobrze, nie wiesza się.
Po ściągnięciu dekla za lewym kołem znalazłem część, którą wysyłam w załączniku.

Przypuszczam że jest to element z mechanizmu hamowania ręcznym i dlatego nie działa.
Czy to jest od hamulca czy od czegoś innego?
Znalazłem również 2 trybki, a stuka mi II bieg. Czy możliwe że ,mogły się one tam pod dekiel dostać z tych zębatek od 2 biegu?

Załączone miniaturki

• cz__ci_z__rodka.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Dzisiaj, 09:17
  •  

#2 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 18:27

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Na zdjeciu jest fragment terczy hamulcowej, dwa pozostałe elementy są zbyt zniekształcone. Zasada działania hamulaca ręcznego w tych MF jest identyczna jak hamulaca głownego w bizonie czy tez sieczkarniach smobieznych Z-350. Jeżali ci wyrwało ci fragment okładziny to trzeba rozebrać ręczny i wyminieć uszkodzone elementy. Nie próbuj podciągac recznego i go uzywać na tych okładzinach bo zerwie ci je do końca a zmielone fragmenty zpachaja filtr i siłowniki np. od WOM czy tez od napedu.
Jezeli juz masz spuszczony olej to odkreć dekiel przez który wchodzą dzwignie zmiany biegów i zobacz co tam się dzieje innej metody nie ma. Trudno zgadywać jeżeli się tego nie widzi.

#3 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 18:40

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu A jeżeli odkręce ten dekiel od drugiej strony co wchodzą te dźwignie to zobaczę te koła co zmienia się biegi?
Cy ju trzeba razczej speca żeby rozpołowić ciągnik i wtedy cokolwiek będzie widać

#4 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 18:53

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Jak odkręcisz dekiel to wszystko zobaczysz a do tego nie trzeba speca. Tryby od biegów 1,2,3,4 i tak mozna zobaczyc przez ten dekiel rozpołowienie ciagnika w tym przypadku niec nie da, potrzebne jest dopiero przy rozbieraniu skrzyni i wymianie jej elementów.

#5 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 18:58

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Tylko mam jeszcze jedno pytanie. Zeby tą tarczę do ręcznego wymienić to trzeba rozpaławiać traktor, czy da sie radę jakoś przez ten dekiel z lewej strony?
Wie ktoś ile kosztuje taka tarcza?

#6 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 21:14

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu U mnie tarcza się również tak rozleciała, mechanik powiedział, że jeśli bym chciał aby to zrobił to musiałby się dobierać do tylnego mostu więc rozbierania było by dużo. Obejdzie się bez ręcznego jak dla mnie.

#7 Share robert11

robert11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 21:31

U mnie tarcza się również tak rozleciała, mechanik powiedział, że jeśli bym chciał aby to zrobił to musiałby się dobierać do tylnego mostu więc rozbierania było by dużo. Obejdzie się bez ręcznego jak dla mnie.

nie potrzeba dobierać sie do tylnego mostu da się to zrobić przez te okienko. takie tarczki kosztują coś około 400 zł za sztukę. to się ktoś przejechał na ręcznym ;) . i jeszcze coś w mf można prawie wszystko wyjąć bez rozpoławiania

#8 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 21:40

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Tak dziś patrzyłem czy można i jakoś tego nie widzę jak to można przez ten dekielek zrobić.
Pofatygowałem się nawet i porobiłem zdjęcia aparatem.
Przesyłam w załączeniu foto w którym miejscu się ta tarczka znajduje.

Załączone miniaturki

• bez_tytu_u.JPG

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 marzec 2009 - 21:46

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Jak podciągałem ręczny w 3645 to też patrzałem czy dałoby się wymienić tarcze bez rozpoławiania. Wg. mnie nie da rady, ale może są jakieś nieznane mi metody ;) .

#10 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 21:50

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Nie jestem pewien bo nie mam mf ale to mi na tarcze od hamulca ręcznego nie wygląda. Czy jest ktoś na af kto to rozbierał? rafik256 robiłeś to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 21:55

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Jeśli to tarcza nie od hamulca ręcznego to co to może być??
Znalazłem to na dole pod tą ośką co jest na drugim zdjęciu.

Ma ktoś może schemat tej ośki lub jakiś katalog części ze zdjęciami do MF 3610?

#12 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 22:02

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Ten ciągnik ma biegi pod obciążeniem i ta tarcza wygląda jak tarcza sprzęgłowa wykorzystywana do sprzęgieł wielotarczowych mokrych. Coś mi sie wydaje że to od półbiegów, ale nie jestem pewien bo nie mam mf i nigdy nie rozbierałem!!! A te kawałki to zęby z zębatki i pewnie dlatego masz problem II biegiem

#13 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 22:09

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Czyli uważasz, że ten kawałek gdzieś z tąd wypadł:

Załączone miniaturki

• bez_tytu_u.JPG

#14 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 22:11

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu marcin87 tarcze od biegów pod obciązeniem sa metalowe tak jak wszystkie wtarcze w sprzęgłach mokrych. Nie widziałem jeszcze sprzęgła mokrego z tarczami gdzie sa takie okładziny. Co do tych kawałków metalu to ja bym tak szybko nie mówił że to musza być zęby od II biegu ponieważ zęby stałego zazębienia dawałyby o sobie znać cały czas a jezeli byłyby to zęby z nakładki lub synchronizacji to sa o wiele mniejsze. MArcin jedna prosba jeżeli nie wiesz za duzo na ten temat to nie wprowadzaj zamieszania. Okładziny w tych ciągnikach sa tylko i wyłącznie na hamulcu recznym wystkie inne tarcze są metalowe.

#15 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 22:14

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Wychodzi że tak bo jego średnica (twierdząc ze zdjęcia) jest duża i pasuje do tej foty co dodałeś i jeszcze to jak ta tarcza wypadła to mogła uszkodzić jakąś zębatke (z tąd te zęby)

#16 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 22:16

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu To ten kawałek tarczy jest właśnie z metalu :/
Magnes go śmiało przyciąga.

#17 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 22:18

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Jak bys się oriętował jak wyglądają tarcze w sprzęgłach wielotarczowych mokrych to byś wiedział że na przemian są ułożone tarcze metalowe i tarcze metalowe z okładziną (taki przekładaniec)

P.S jeśli twierdzisz że na zdjęciu jest okładzina to grubo się mylisz chyba że ja nie dowidze

#18 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 22:19

Wychodzi że tak bo jego średnica (twierdząc ze zdjęcia) jest duża i pasuje do tej foty co dodałeś i jeszcze to jak ta tarcza wypadła to mogła uszkodzić jakąś zębatke (z tąd te zęby)

Chłopie popatrz gdzie jest koło II biegu a gdzie jest sprzęgło WOM. Twierdzisz ze niby tracza wypadła ze sprzęgła jakims tajemniczym sposobem przedostała się otworem o srednicy 5 cm to głównej części skrzyni tam podniosła się z dna skrzyni wpadła pomiędzy zeby i w całości wróciła tą samą drogą.

#19 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 22:24

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Chyba nie wiesz co ja wcześniej pisałem nie znam rozmieszczenia w skrzyni gdzie co jest tylko widze że to mi nie pasuje do hamulca ręcznego. Wszystko to są sugestie. I nie szukam zaczepki bo widze że się wpieniłeś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 22:28

MF 36 10 Nie działa ręczny i stuka coś w skrzyni na II biegu Panowie spokojnie:)

Próbujemy dojść do tego co to jest.
Muszę zdobyć jakoś schematy to by jakoś dopasował do czegoś.
Jest kawałek tego żelaswa to muszę odrysować za pomocą cyrkla resztę i już będę miał średnicę.
I wtedy zobaczę do którego pasuje może.
Czy do tego hamulca na dole czy do tego sprzęgła wyżej.

Tak więc mam:
Średnica zewnętrzna: 140 mm
Grubość: ok. 1,8-2,0 mm
Materiał: Metal

Dodaj odpowiedź