farmermf

łubin wąskolistny

Polecane posty

bencyk    1

Na jednoliścienne opryskałem środkiem Labrador. Jednak była duża presja dwuliściennych, głównie rdest i komosa (jak widać na zdjęciu) stąd decyzja o likwidacji. Rok wcześniej po Wingu miałem czysty. Dzisiaj zastanawiam się czym opryskać łubin bo świeżo posiany. Miał być sam Wing P ale zrobię mieszankę 2,5-3l Wing P + 2l Boxer. Chociaż rozważałem czy nie wybrać command + metrybuzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    267

Z command to chyba ostrożnie trzeba, bo też pamiętam, że gdzieś tu na forum czytałem o nim. Przy zbyt dużej dawce pali łubin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bencyk    1

Również czytałem, że trzeba ostrożnie. Command 0,1l - 0,2l. Pewnie tym środkiem w 2021r groch opryskał gościu niedaleko mnie. Był strasznie żółty, wyglądał jak spalony.. jednak po jakimś czasie zazielenił się i był ładny. Co ważne: zero chwastów, czyściutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    267

Na forum Pana Cezarego (z popularnego portalu) ludzie pisali, że corum też w zasadzie zawsze pali łubin, a jest czasami polecane, więc przed tym też  przestrzegam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    679

Stosowałem corum w grochu i porażka totalna była. Ok owszem w jednym roku warunki może nie były idealne do jego zastosowania ale chwasty były. W następnym roku warunki do oprysku były książkowe i to samo. 

Co do łubinu to ja w tym roku jeden kawałek opryskałem doglebowo mieszanką którą tu z forum ktoś polecać a więc 2 l trinity plus 300 g metrabuzyny. Koszt 250zł na ha

Drugi kawałek polecę czymś po wzroście łubinu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bencyk    1

Trinity + metrybuzyna wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem - to aż 4 substancje, które w różnych zestawieniach na forum są wymieniane. Trinity to takie Legato (diflufenikan) + Command (chlorotoluron) + Stomp czy Activus (pendimetalina). Daj znać thor1984 jaka będzie skuteczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    267

Stosował ktoś może komplet  560sc Bayera w dawce 0.35 w lubicie? Jeśli tak to jak to wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez Muciek
      Witam. Nabyłem 2,5ha ziemi, dwa lata nie było nic tam robione w tamtym roku w sierpniu opryskałem od perzu i tak zostało do teraz, jest to ziemia od IV po V i trochę VI, zastanawiałem się nad łubinem lub  wyką jarą z pszenżytem, nie wiem czy pierwszy rok po zasianiu to kosić? czy tak zostawić?, i jak z dopłatami do wysokobiałkowych lub łubinu jeśli nie będzie ziarna?, może ktoś ma jakieś inne rady co tam zasiać?. Pozdrawiam forumowiczów.
    • Przez pynczor
      Siemka po przerwie
      mam pytanie do tych co sieją bobik i potrafią tak zrobic aby był czysty bo u mnie mieliśmy w tym roku 1 ha bobiku i wygladał strasznie a po przemłynkowaniu byla cała dwukołówka o wymiarach 2mx3m lebiody a bobiku było 30 worków po ok 50-60kg....
      Jeśli ktoś wie co zrobić czym opryskać lub coś innego żeby nie było tyle lebiody to prosze o rady.
      Aha jeśli chcielibyście wiedziec czym było pryskane to moge zapytać szfagra bo to on nam pryskał
      tak wiec prosze o pomoc i z góry dziekuję
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)
       
      co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj