Skocz do zawartości

Zdjęcie

łubin wąskolistny

123 odpowiedzi na ten temat

#41 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 03 kwiecień 2010 - 20:18

łubin wąskolistny Wybierając tą mieszankę herbicydów byłem świadomy tego że może uszkodzić łubin ale niechcący zastosowałem wyższą niż zalecana dawka i teraz nie wiem czy łubin to przeżyje
Myślicie będzie dobrze??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin wąskolistny Dzisiaj, 15:41
  •  

#42 Share pysa

pysa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 08:14

łubin wąskolistny z komandem to jest tak że jak ,mokro działa silniej ,jeśli podczas wschodów wystąpią pszymroski a dawke pszekroczyłeś to tszeba zajrzeć na pole ,warzna jest terz gleba na lekkich lepiej comant sobie odpuścić

#43 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 21:08

łubin wąskolistny hmmm... gleba jest średnio ciężka a miejscami trafia sie rędzina. Rędzina to gleba lekka czy ciężka bo jesienią jest ciężka a wiosną lekka :lol: z pruchnicą to chyba nie jest źle bo co rok przyorana jest słoma i prawie co rok nawóz zielony/poplon.Pryskałem na wilgotną ziemie zaraz po siewie a kilka godz później spadł deszcz, wczoraj i dziś w nocy był przymrozek ale za wcześnie jeszcze żeby łubin kiełkował.
pysa rozumiem że na zakładkach- tam gdzie lance zaszły na siebie nic nie urosło
Chyba nic z niego nie będzie... musze sie zastanowić co mogę wysiać na tym polu.PK dałem jesienią, stanowisko po zbożach więc może gryke

dziś pada deszcz. Byłem na polu. Łubin posiany w czwartek czyli 5dni temu kiełkuje, na razie nie widać negatywnego działania herbicydu. Postaram sie opisywać co sie dzije od siewu do likwidacji ewentualnie żniw. Może komuś to pomoże. Już 5rok siejemy łubin a właściwie uczymy sie go.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 22:08

łubin wąskolistny Jest jakiś środek na chwasty jednoliścienne w łubinie wąskolistnym?

#45 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 22:04

łubin wąskolistny fusilade, perenal lub każdy inny na jednoliścienne
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#46 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 19:04

łubin wąskolistny Odpowiednikiem Afalonu jest Linurex 500SC, substancją czynną jest linuron i takim pryskałem bezpośrednio po siewie.

#47 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 22 kwiecień 2010 - 07:04

łubin wąskolistny Też pyliłem LINUREXEM, bo akurat to to samo co AFALON i tańszy jest. Ja jeszcze potem bede dawał PANTERĄ, od głuchego.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#48 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 13:24

łubin wąskolistny Czy ktos z was pryskal łubin od antraktozy czy ktos spotkał się z ta chorobą (kręcenie liści i roślin) Czy włubinie wąskolistnym wystepuja tak jak w żółtym.

#49 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 01 maj 2010 - 15:48

łubin wąskolistny gwarant 2l na ha, tańszym zamiennikiem sencoru jest mistral 70 wg, gdy roślinka ma gdzieś 15cm, pryskać trzeba gdzieś 200g na ha. przypiecze łubin zółty i spadną mu najmłodsze listki ale jak się zregeneruje zrobić poprawkę i będzie cacy. Ta sama dawka oprysku w łubinie wąskolistnym zabiła go prawie i długo dochodził do siebie. jak jest z betanalem łubinie żółtym ktoś próbował jakie dawki ?
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#50 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów

Napisany 03 maj 2010 - 19:42

łubin wąskolistny W moim łubinie command sieje spustoszenie ale myśle że będzie dobrze. Będzie rzadki ale coś będzie. Rośliny mają po 4liście właściwe i na większości roślin 2 pierwsze liście właściwe są całe żółte a 2 następne mają żółte końce. Najmłodsze liście i stożek wzrostu jest zielony. Zdarzają się rośliny całkiem spalone tj. żółte i takie które w rozwoju zatrzymały się na liścieniach. Z daleka widać rzędy łubinu tyle że są żółte. Miedza się odradza i zaczyna się zielenić.
Porównywałem mój łubin z sąsiada siany w ten sam dzień i odmiana też baron. Nie różnią się fazą rozwojową ani wielkością rośliny. Sąsiad niczym nie pryskał i jest dość dużo chwastów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów

Napisany 30 maj 2010 - 09:27

łubin wąskolistny Łubin przeżył. W miejscach gdzie jest rędzina jest bardzo nie równy i pewnie będzie wymagał desykacji. Napewno będzie niższy plon przez tą pomyłke z herbicydami ale jest bardzo czysty tylko czasem gdzieś widać owsik, ani śladu przytuli ;) 19.05 zasiliłem go dolistnie siarczanem Mg. Pojawiły sie pierwsze objawy antraknozy. Wczoraj pryskałem Gwarantem i odżywką dla strączkowych.

#52 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 maj 2010 - 13:45

łubin wąskolistny Umnie po sencorze 0.3/ha ,łubin wąskolistny bez żadnych uszkodzeń przeżył :) Troche rumianku też przeżyło :) ale pikuś, poszedł babopielik i czysto teraz ;) .Ale zastanawiam sie jakby to było jakbym do sencoru dodał 0.2 comanda?Może w następnym roku sie zrobi próbe.

#53 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 16:06

łubin wąskolistny nowicjusz w kwestii łubinu chcialbym sie dowiedziec czy moja koncepcja siewu łubinu jest poprawna: :D
_zaprawienie nasion nitraginą i Vitavax 200 FS tylko nie wiem jak to sie robi jak to wyglada czy moge pomierszac te dwa preperaty razem i na mokro czy na sucho??
-siew 20marca-10kwietnia w ilosci ok 200kg/ha klasa ziemi rózna V-VIklasa
_ oprysk w ten sam dzień badż na drugi Afalonem (na mych piaszczycstych blebach jest problem z lebiodą, przytulią i powojem)
- hmm na jaki choroby moge sie przygodowac w czasie uprawy rosliny tzn. jakie objawy, czym zwalczyc i w jakich warunkach wystepuje intensywniej dana choroba)
-koszenie mam w planach opryskanie go glisofastem i jakims lepikiem na straczki w celu nie wysypania sie nasion

-nie mam w planach nawozenia P K a w szczegolnosci N

#54 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 13:00

łubin wąskolistny A gdzie kupujesz nitargine? I po ile na jaka ilosc?
Ja w tym roku to ok 15 ha obsiewam lubinem. Sieje slodki bialy i zolty i tak tez prawie jako nowicjusz w tym. U siebie bede sypal K prawdopodobnie tylko a na dzierzawazh jeszcze nie wiem bo tam vhyba na przoranie ze wzgledu na wieloletnie ugorowanie.

Edytowany przez wiesko, 02 styczeń 2012 - 13:04.

#55 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 14:34

łubin wąskolistny nitragine kupuje tu >> http://www.biofood.com.pl/kontakt.htm niedaleko mnie :D

a dawkowanie według instrukcji na preparacie czyli na mokro 1 opk. a na sucho 1,5-2opk.

czekam na odpowiedz zaawansowanych osób w uprawie łubinu wąskolistnego

#56 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 17:52

łubin wąskolistny Afalon "bierze" przytulię? Na tak niskiej klasie gleb i bez zadnego nawożenia nie lepszy byłby żółty?

#57 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 19:45

łubin wąskolistny żółty lepszy na niższej klasie jest bardziej wydajniejszy?
kurcze kkupiłem jaki był w okolicy dostępny i był chyba tylko waskolistny nie jestem pewien :(
A mozna jakoś rozróznic nasiona żółtego a wąskolistnego??
@gwozd orientujesz sie troszke w uprawie łubinu?? mozesz cos poradzić?

#58 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:05

łubin wąskolistny A na 1 ha ile kosztuje zaprawa nitarginy orientowales sie?

#59 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 22:01

łubin wąskolistny nie mam pojecia co do ceny ale prawdopodobnie według mnie cena powinna kształtowac sie porównywalnie co do zapraw do zboza tak bynajmniej mi sie wydaje :D he ale moge sie zdziwić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 14:35

łubin wąskolistny Kontaktowalem sie z firma biofood o cene nitarginy wiec cena dawki do zaprawy nasion na 1 ha (120 - 160 kg materiału siewnego) wynosi 34,00 + 8%Vat.
Czyli dosyc nie drogo...