Skocz do zawartości

Zdjęcie

łubin wąskolistny

123 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 24 maj 2009 - 15:32

łubin wąskolistny panowie - a może poprostu zastosowaliscie środek jak było zbyt sucho

mamy w tym roku jedno takie pole na którym wykonywaliśmy oprysk na chwasty dwókrotnie ale w czasie niedoboru wody efekt bezposrednio po zabiegu był mizerny ale obecnie po intensywnych opadach wygląda to w ten sposób ze zalegajace w glebie środki zaczeły działac i na polu nie ma chwastów niestety jest równiez efekt uboczny - łubin został lekko przychamowany w rozwoju więc nie radził bym wykonywać kolejnych zabiegów przed intensywnymi deszczami

a co do środków to wyzej podałem kilka ale najlepiej w tym roku poskutkował Metamitron
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin wąskolistny Dzisiaj, 17:35
  •  

#22 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 24 maj 2009 - 15:59

łubin wąskolistny Ja w tym roku nie pryskalem chwilowy brak kasy, ale jestem bardzo zadowolony gdyz lubin jest juz wysokosci 20 cm, a ziele dopiero zaczyna wychodzic z ziemi. Ale jest jeden minus bo gluchy owies zostal;/
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#23 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 24 maj 2009 - 16:27

łubin wąskolistny A ja nie pryskałem ani nic nie robiłem z łubinem ;) susza zrobiła to za mnie ...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 25 maj 2009 - 20:23

łubin wąskolistny byłem dziś na polu i po 5 dniach od zastosowania gpltixa 4l na ha coś sie dzieje z zielem ,zaczyna liście żółknąć i skręcać sie t.To pewnie zadziałało ,tylko owies głuchy jeszcze nie zdycha

#25 Share Maciula

Maciula

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 25 maj 2009 - 21:05

łubin wąskolistny wszystko ładnie pięknie ale ja mam pytanie czy wy koledzy siejecie go na chandel czy na poplony bo umnie juz 2 lata leży 5 ton i nikt nie chce kupić tego wieć myślałem że go wysieje jak kiedys na poplony. Wysypałem troche na pole żeby sprawdzić siłe kiełkowania i wyobraźcie sobie moje dziwienie jak nic nie zeszło teraz mam kupe grochu do wywalenia :P
Wszystko dobrze

#26 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 17:05

łubin wąskolistny Idzie wiosna , idzie sianie łubinów i i znów ten sam problem. Czym prysnąć łubin wąskolistny? Wtamtym roku metamitron nic niedał a kasy w ch.. poszło na niego. Czy ktos był na tyle odważny i pryskał łubin wąskolisny Sencorem? Dłoglebowo lub nalistnie?

#27 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 19:45

łubin wąskolistny Kiedyś próbowaliśmy Sencorem nalistnie, ale sporo przypalił... Jak narazie nikt na forum nic innego niż Afalon nie polecił.

#28 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 20:18

łubin wąskolistny Stasiex a może doglebowo spróbować? Albo zmienić łubin na żółty ;)

#29 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 20:34

łubin wąskolistny Poczytaj na opakowaniu; W ochronie nie ma żadnej różnicy między wąskolistnym a żółtym.

#30 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 07:57

łubin wąskolistny No jak niema różnicy jak porejestrowane środki są tylko z zaznaczeniem że na żółty i biały.I chodzi mi czy mocno uszkodzi łubin wąskolistny ten sencor?W polsce zarejestrowane na wąskolistne są tylko metamitrony i afalon.Zaś na żółty to i comand i sencor .Zkolei na wschodzie na wąskolistny też jest sencor zarejestrowany .Iwez bądz mądry.Ja myśle spróbuje z tym sencorem w wąskolistnym, najwyżej bedzie wpadka na 2 ha ale na następne lata będzie wiadomo ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 20:19

łubin wąskolistny No ok, faktycznie na żółty jest więcej środków - dzisiaj doczytałem w "prasie"; U mnie Sencor naprawdę przetrzebił wąskolistny, więc sugeruję trzymać się Afalonu.

#32 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 20:48

łubin wąskolistny mam pytanie w piatek pryskałem afalonem łubin zolty na 5 klasie gleby i teraz moje pytanie czy nie stanie sie nic ziarnom łubinu i czy beda normalne wschody jak po 7-8 godzinach zaczał padac deszcz ? zdarzyło wam sie tak kiedys ? na afalonie pisze ze nie mozna stosowac na glebach piaszczystych bo jest mozliwosc uszkodzenia roslin po silnych opadach ale jak to wyglada w praktyce bo piszecie ze prykacie afalonem takze piaski.

#33 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 20:50

łubin wąskolistny A ja zem sie pierdyknol... jak myslicie opryskac jutro afalonem, jesli lubin byl siany w piatek? Zasugerowalem sie podpowiedz ojca, mowil ze mozna 3 dni po siewie, a teraz patrze a pisza, ze bezposrednio po siewie;/
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#34 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 11:40

łubin wąskolistny Można pryskać do trzech dni po siewie, więc nie ma co zwlekać...

#35 Share fourtonest

fourtonest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 21:09

łubin wąskolistny Witam,
Planuje zasiać Łubin wąskolistny odmiana(Karo). Mam ten sam problem co Wy , ponieważ nie wiem jakie odpowiednie srodki ochrony zastosować na chwasty.W Agricoli nie potrafią mi pomóc , nikt nie ma stosownej wiedzy o środkach ochrony na wąskolistny lub dany oprysk jest wycofany z hurtowni. Piszecie że 'Afalon' po siewie..Również polecił mi go "Specjalista" a następnie po rozwinięciu drugiego liścia 'Golitix'. Również doradzał mi zastosowanie Afalon+Comand bezpośrednio po siewie. Co myślicie o tej kombinacji ? Czy można mieszać Comand z Afalonem ?

#36 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 30 marzec 2010 - 15:19

łubin wąskolistny Command nie jest zarejestrowany w łubinie wąskolistnym. Ja będę siał mieszankę łubin wąskolistny 150kg/ha + owies 50kg. Bezpośrednio po siewie opryskam Afalonem.

#37 Share fourtonest

fourtonest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 17:54

łubin wąskolistny Dzięki za informacje.. odpuszczę ten Command . Dodzwoniłem się do jeszcze jednego "doradcy" z zakładów chemicznych i mówił że w Polsce nie ma zarejestrowanego nic innego na łubin wąskolistny niż Afalon , dodał że przy odpowiedniej pogodzie( wilgoć i ciepło) powinien ten środek wystarczyć. W razie nie powodzenia z Afalonem mozna ponawiać próbę właśnie tym Goltixem , sugerował "doradca"
W czwartek sieje , i pryskam Afalonem , zobaczymy ;))

#38 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 02 kwiecień 2010 - 23:35

łubin wąskolistny Wczoraj posiałem łubin wąskolistny i zaraz po siewie wykonałem oprysk.Zastosowałem niezbyt pewną mieszanka(przytulia) afalon + command. Miało być 1l afalonu + 0.2l commandu na ha ale z miarką było coś nie tak i wyszło 1l afalonu + 0.25l commandu. Przekroczyłem o 1/4dawkę commandu. Czy łubin ma szanse to przeżyć?
jednym słowem dałem d..y i dalej nie wiem co robić

#39 Share pysa

pysa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 15:17

łubin wąskolistny w ubiegłym roku dałem podobną mieszanke (łubin wąskolistny niebieski) podczas wschodów zżułkł a w miejscach gdzie lance zaszły na siebie była goła ziemia pużniej zrobił się zielony i z 50 ar zebrałem tone dwieśćie no i z chfastami był porządek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 15:41

łubin wąskolistny Ja myśle dać 0.3 sencoru zaraz posiewie na wąskolistny i sie zobaczy czy wtopa czy jakiś efekt będzie.