farmermf

łubin wąskolistny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmermf    80

Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Większość rolników pryska łubin przedsiewnie (posiewnie) Afalonem - pisałeś już o nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie powiedziałbym. Tamten temat jest ogólnie o uprawie łubinu a ten o oprysku na łubin.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Koledzy temat założyłem dlatego gdyż wtym roku już niema srodków zarejestrowanych zadnych na łubin a resztki z magazynów szybko sie zkończą a my rolnicy musimy jakoś sobie poradzić ,bo niewidzi mi sie usówanie chwastów za pomocą babopielika .Chciałbym by wtym temacie dzielić sie sukcesami w zwalczaniu chwastów dwuliściennych zapomocą substancji niezarejestrowanych ale skutecznych.Dzięki że ktoś tu wogóle zajżał.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Pokrzywy też nie zwalczał <_< Kiedyś próbowaliśmy pryskać wąskolistny Sencorem 70WG, ale niestety też przypalał liście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

a metamitron? czyli goltix 75wg albo 700sc i inne jego klony wszystko co zwiera metamitron w starszych zaleceniach był na łubin


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Goltix iMetron jest zalecany ale chyba też wycofany a przynajmniej niedokupienia bo 400zł na ha to nikt nieda może nawet w bórakach,apozatym whurtowniach niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

3 dni temu kupiłem metamitron, dałem nie więcej jak 50 zł za ha, kupowłem parę innych trucizn i dokładnie nie powiem, nie szukaj po nazwach, szukaj po substancji czynnej to co kupiłem też nie jest zarejestrowane na łubin ale to dokładnie to samo, kobieta co sprzedawała też nie wiedziała, goltix 75 wg to to samo co goltix 700sc tylko formulacja inna substancja czynna ta sama. Goltix 700sc widziałem w sklepie ale to co kupiłem było tańsze:)


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Basagran jest wycofany ,a Afalon wycofują w połowie roku,natomiast Linurex (to samo co Afalon) nie ma jeszcze określonej daty wycofania/informacja z hurtowni/


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

zgadza sie ,metamitron jest w Goltixie ale jest też w Gladiator70 wg,Domino700sc,Metron70wg,Mikron70wg,Metafol700sc,Samitron70wg,Upl metamitron70wg -4 litry lub kg na hektar w fazie 3-4liści lub doglebowo do 3 dni.Pozostaje tylko szukać ale wcześniej niesłyszałem takich nazw.Ciekawe czy z perenalem można mieszać.Fenol dzięki za pomysł bo już mi nic dogłowy nieprzychodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

nie ma sprawy ten sam problem przerabiałem parę dni temu <_< jeżeli dajesz nitraginę (30zł\ha) to zastosuj zaprawy takie które nie zwierają menkozebu czyli dihtane, pencozeb(te zawierają) bo zabijają nitraginę pozdrawiam


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

małe sprostowanie Afalon nie został wycofany z łubinu (info od najbardziej kompetentnej osoby w odchwaszczaniu łubinu wąskolistnego w kraju)

 

osoba ta również poleciła takie oto środki do odchwaszczania łubinu

 

- bezpośrednio po siewie Afalon, Azotop w dawkach 1-1,3 kg/ha

- jesli to nie poskutkuje to powschodowo Metamitron, Goltix, Gladiator w dawkach 1-1,3 kg/ha (plus 1,5 l/ha Olbras-u) nie puzniej niz w fazie 2-3 lisci chwastów bo pozniej to zostaje tylko pielnik o napedzie recznym :)

 

pozdrawiam


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

witam prowadzę etym roku poletko doświadczalne łubinu żeby się trochę podszkolić w uprawie i powiem że dla próby nie opryskałem przed wschodami ale opryskałem po wschodach przy wysokości łubinu około 10 cm goltixem i powiem tyle że zapłaciłem 63 zł za 0,4 kg i to wypryskałem na 0.1 ha bo taka działka i nic, ten oprysk po prostu nie działa. a minęło już 9 dni od wykonania zabiegu. co można innego zastosować????


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

pnichal ty mnie niestrasz bo ja zastosowałem na 2.5ha łubinu 10l Goltixu za jakieś 750zł i jak to niezadziała to porażka i łubinu niebedzie i randap jeszdcze pójdzie przed żniwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

panowie - a może poprostu zastosowaliscie środek jak było zbyt sucho

 

mamy w tym roku jedno takie pole na którym wykonywaliśmy oprysk na chwasty dwókrotnie ale w czasie niedoboru wody efekt bezposrednio po zabiegu był mizerny ale obecnie po intensywnych opadach wygląda to w ten sposób ze zalegajace w glebie środki zaczeły działac i na polu nie ma chwastów niestety jest równiez efekt uboczny - łubin został lekko przychamowany w rozwoju więc nie radził bym wykonywać kolejnych zabiegów przed intensywnymi deszczami

 

a co do środków to wyzej podałem kilka ale najlepiej w tym roku poskutkował Metamitron


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja w tym roku nie pryskalem chwilowy brak kasy, ale jestem bardzo zadowolony gdyz lubin jest juz wysokosci 20 cm, a ziele dopiero zaczyna wychodzic z ziemi. Ale jest jeden minus bo gluchy owies zostal;/


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

A ja nie pryskałem ani nic nie robiłem z łubinem ;) susza zrobiła to za mnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

byłem dziś na polu i po 5 dniach od zastosowania gpltixa 4l na ha coś sie dzieje z zielem ,zaczyna liście żółknąć i skręcać sie t.To pewnie zadziałało ,tylko owies głuchy jeszcze nie zdycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciula    0

wszystko ładnie pięknie ale ja mam pytanie czy wy koledzy siejecie go na chandel czy na poplony bo umnie juz 2 lata leży 5 ton i nikt nie chce kupić tego wieć myślałem że go wysieje jak kiedys na poplony. Wysypałem troche na pole żeby sprawdzić siłe kiełkowania i wyobraźcie sobie moje dziwienie jak nic nie zeszło teraz mam kupe grochu do wywalenia :P


Wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez Muciek
      Witam. Nabyłem 2,5ha ziemi, dwa lata nie było nic tam robione w tamtym roku w sierpniu opryskałem od perzu i tak zostało do teraz, jest to ziemia od IV po V i trochę VI, zastanawiałem się nad łubinem lub  wyką jarą z pszenżytem, nie wiem czy pierwszy rok po zasianiu to kosić? czy tak zostawić?, i jak z dopłatami do wysokobiałkowych lub łubinu jeśli nie będzie ziarna?, może ktoś ma jakieś inne rady co tam zasiać?. Pozdrawiam forumowiczów.
    • Przez pynczor
      Siemka po przerwie
      mam pytanie do tych co sieją bobik i potrafią tak zrobic aby był czysty bo u mnie mieliśmy w tym roku 1 ha bobiku i wygladał strasznie a po przemłynkowaniu byla cała dwukołówka o wymiarach 2mx3m lebiody a bobiku było 30 worków po ok 50-60kg....
      Jeśli ktoś wie co zrobić czym opryskać lub coś innego żeby nie było tyle lebiody to prosze o rady.
      Aha jeśli chcielibyście wiedziec czym było pryskane to moge zapytać szfagra bo to on nam pryskał
      tak wiec prosze o pomoc i z góry dziekuję
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)
       
      co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj