farmermf

łubin wąskolistny

Polecane posty

strazak93    4

 

 

Większość tych nasion jest czarna przynajmniej tak mi się wydaje,choć jest też trochę ciemnozielonych,i w niektórych czarnych nasionach są dziury,jakby jakiś robal się w nie wgryzał.

 

Oto obiecane foty.

 

 

Byłem dzisiaj w oddziale małopolskiej chodowli roslin i pokazałem nasiona i tez nie wiedza co to,gdy powiedzialem ze to może byc wyka siewna to powiedzieli że za duże nasiona jak na wyke,ale nie sa pewni bo zajmuja sie tylko zbożami,obstawiaja że to może byc coś od grochu,ja juz zgłupiałem całkowicie

 

Jeszcze po drodze do pracy wstąpiłem do sklepu z środkami ochrony roślin,babka ma tam też różne nasiona i według niej wygląda to na peluszke,pytałem czy może to być przypadkiem wyka jara ,odpowiedziała że nie bardzo bo są za duże nasiona jak na wyke,teraz jedyny ratunek w tym forum,może ktoś wie co to za nasiona .

post-51059-0-10884400-1394143890_thumb.jpg

post-51059-0-94450800-1394143915_thumb.jpg

Edytowano przez strazak93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

witam . mam pytanie czy commandem nie przypale łubinu wąskolistnego mam zamiar dac około 100ml nie wiecej na 1 ha no i linuron oczywiscie. czy przymrozki do -5 nie zaszkodzą siewkom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Uważajcie z tym comandem. W tymtym roku po dawce 0.15 łubin nie przezyl. Odmia kalif.

Wazne jak by cos takiego sie wsm stalo nie mozna trgo orac. A zeby nie tracic roku mozna posiac tylko groch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

dla przestrogi pop raz kolejny piszę 1l afalonu + 0,13l commandu w zeszłym roku poważnie uszkodził łubin wąskolistny odmiany baron. Uszkodzenia miały znaczący wpływ na plon. Rok wczesniej taka sama mieszanka herbicydów nie uszkodziła łubinu i wszystko było dobrze. Tylko pogoda była inna w trakcie wschodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryk94    31

panowie siał ktoś z was łubin wąskolistny Neptun ?? co możecie o nim powiedzieć bo ja sieje 1 raz łubin

 

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W czasie wschodów padał deszcz co spowodowało przemieszczenie się chlomazonu w głębsze partie gleby. Jak od siewu do pokazania się liści właściwych nie było deszczu to nie było żadnych uszkodzeń. Kiedyś pomyliłem się i dałem 0,25l commandu, pogoda sprzyjała i miał mniejsze uszkodzenia niż w zeszłym roku tylko w miejscu zakładek oprysku była goła ziemia do żniw

Tak 0,1l commandu poradzi sobie z przytulią???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

witam. obiecałem że napisze jak moje doświadczenia z legato w uprawie łubinu wąskolistnego . a wiec łubin był w fazie 3-4 par lisci i pryskałem leopardem na 1 liscienne w daawce 1,5l/ha i na ostatnie dwa przejazdy dodałem legato w ilosci 0,1l/ha no łubin sie przebarwił na jasnozielony a zielsko przypaliło sie i zrobiło zólte. dwa tygodnie po zabiegu łubin wrócił do koloru i zaczyna kwitnąc stracił może po dwa liscie to tyle a miałem strachu że nie wytrzyma eksperymentu. z zielska to przezyły samosiewy rzepaku które były dosc wybujałe. oset chabry fiołki przytulia raczej nie przeżyły. nie mieszają z leopardem można smiało zastosowac te zalecane dawki 0,15-0,18l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czas zacząć odrabiać pracę domową z zwalczania chwasta w łubinie więc odświerzam.

 

BENNY82 powiedz jak sytuacja po tym legato przedstawiała się w żniwa. Te dwa przejazdy jaki plon wydały.

 

Wykonałeś to w łubinie wąskolistnym, a można wiedzieć jaka odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Podobna Wing P mozna stosowac w łubinie chociaz nie jest zarejetrowany na łubin. Znajomy w tamtym roku pryskał Kalifa ibył zadowolony. Dzwoniłem do niego ile dawał na ha to nie pamieta. w sobote kazał zadzwonic bo musi zadzwonic do swojego znajomego i sie spytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Dawka to 3 litry na ha. U siebie nie mogłem go dostac niestety i opryskałem afalonem bo łubin juz posiany był. zanajomy kupił tego winga  az ponad 70 km od zamieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

te dwa przejazdy oczyściły pole z ziela ale nie na czysto bo niektóre chwasty były już za duże m.i.n rzepak samosiew na plonie sie to raczej nie odbiło łubin był porównywalny z tym nie pryskanym.odmiana regent

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka92    0

Jaki środek można zastosować powschodowo na chwasty dwuliścienne w łubinie wąskolistnym Karo? Trochę to pilne bo łubin już jest duży. Chwasty to komosa, rdest, rumian itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a kiedy mniej wiecej pryskacie lubiny od zarazy i czym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal97    92

Pryskał ktoś metamitronem na chaber w łubinie? Jeśli tak to w jakiej fazie chabru i łubinu no i ile na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja nie zdążyłem po siewie opryskać łubin Regent wąskolistny i planuję dać 1l/ha metamitron i 2dawkę 1,5l metamitron 10dni po pierwszym co myślicie może inny oprysk i kiedy pierwsza dawka? `

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek28366    1

Jakie siejecie łubiny wąskolistne w tym sezonie, osobiście mam zamiar zasiać KARO pierwszy raz tą odmianę, jaki herbicyd radzicie w tym sezonie sam typu  Afalon czy jakąś mieszankę, może ktoś ma jakieś sprawdzone sposoby typu czego unikać co lubi ta odmiana?

Który z łubinów wąskolistnych nadaję się na gleby typu IV i V, w plonie głównym jak i również na poplony? Posiadam produkcję tylko rośliną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez Muciek
      Witam. Nabyłem 2,5ha ziemi, dwa lata nie było nic tam robione w tamtym roku w sierpniu opryskałem od perzu i tak zostało do teraz, jest to ziemia od IV po V i trochę VI, zastanawiałem się nad łubinem lub  wyką jarą z pszenżytem, nie wiem czy pierwszy rok po zasianiu to kosić? czy tak zostawić?, i jak z dopłatami do wysokobiałkowych lub łubinu jeśli nie będzie ziarna?, może ktoś ma jakieś inne rady co tam zasiać?. Pozdrawiam forumowiczów.
    • Przez pynczor
      Siemka po przerwie
      mam pytanie do tych co sieją bobik i potrafią tak zrobic aby był czysty bo u mnie mieliśmy w tym roku 1 ha bobiku i wygladał strasznie a po przemłynkowaniu byla cała dwukołówka o wymiarach 2mx3m lebiody a bobiku było 30 worków po ok 50-60kg....
      Jeśli ktoś wie co zrobić czym opryskać lub coś innego żeby nie było tyle lebiody to prosze o rady.
      Aha jeśli chcielibyście wiedziec czym było pryskane to moge zapytać szfagra bo to on nam pryskał
      tak wiec prosze o pomoc i z góry dziekuję
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)
       
      co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj