Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ile GMO w paszach NON GMO?

galeria
Bydło
Zdjęcie

Żywienie bydła bez GMO

196 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4055 postów

Napisany 30 kwiecień 2017 - 21:28

Żywienie bydła bez GMO Pod względem aminokwasowym soi niczym nie zastąpisz. Inne pasze mają znacznie mniej lizyny i tryptofanu.
Zosia a może ten rzepak ekspandowany nie był taki jak powinien i wszystko rozłożyło się w żwaczu i stąd problemy ze skokiem mocznika itd?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła bez GMO Dzisiaj, 16:33
  •  

#82 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2204 postów

Napisany 30 kwiecień 2017 - 21:40

Żywienie bydła bez GMO Tak jak Ci mówili zostaw tego deheusa. Do nas jeszcze rok temu paszowoz od nich jeździł, teraz już nikt nie bierze. Wipasz, agrocentrum, cargill/doshe tylko jeżdżą... zwróć uwagę na skład przy każdej Nowej partii, za każdym razem inny i te wszystkie wywary, wygląda to jak jakieś resztki. Te droższe po 1500/t podobno dobre są, ale ogólnie dużo ludzi narzeka.
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#83 Share ZosiaSamosia

ZosiaSamosia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 30 kwiecień 2017 - 22:17

Żywienie bydła bez GMO

Zosia a może ten rzepak ekspandowany nie był taki jak powinien i wszystko rozłożyło się w żwaczu i stąd problemy ze skokiem mocznika itd?

Tak też mogło być bo do tej pory przyjeżdżał ładnie zapakowany w oryginalnych woreczkach, a ta ostatnia dostawa w bigbag-u i kolor tego rzepaku deko się różni od poprzedniego. Nie wiem, zobaczymy. Ale drugiej szansy raczej nie będzie :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2318 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 30 kwiecień 2017 - 23:43

Żywienie bydła bez GMO To z biofeedu? Oni się jeszcze uczą to robić.

#85 Share ZosiaSamosia

ZosiaSamosia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 01 maj 2017 - 07:36

Żywienie bydła bez GMO

Szanowny sprzedawca marzeń stwierdził, że już się nauczyli ;)

#86 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2318 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 01 maj 2017 - 08:36

Żywienie bydła bez GMO To jeszcze długa droga przed nimi. Posiadanie samego urządzenia nie oznacza że się wszystko umie.
U mnie mocznik spadł po ekspandowanym rzepaku.a to dlatego że jednak zawiera mniej białka

#87 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 619 postów

Napisany 01 maj 2017 - 09:24

Żywienie bydła bez GMO

Mówiłem wam, że soi tym rzepakiem nie da się zastąpić. A myśleliście o makuchu lnianym podobno jest całkiem niezły. Kolejny dobry produkt to drożdże paszowe, warto się za tym rozejrzeć lub konkretne aminokwasy, z tym że to ostatnie ciężko będzie dostać. U mnie w mleczarni na razie spokój ale powoli już się przygotowuje bo raczej nas to nie ominie.

#88 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4055 postów

Napisany 01 maj 2017 - 10:10

Żywienie bydła bez GMO 11 mam kontrolę z Mlekovity to zobaczę czy nie podsuną pisma pod nos, albo zapytam co dalej.

#89 Share ZosiaSamosia

ZosiaSamosia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 01 maj 2017 - 12:16

Żywienie bydła bez GMO

To jeszcze długa droga przed nimi. Posiadanie samego urządzenia nie oznacza że się wszystko umie.
U mnie mocznik spadł po ekspandowanym rzepaku.a to dlatego że jednak zawiera mniej białka

Rzeczywiście, na początku tak było, że moczniki były niższe niż na soi. A potem wyszło jak wyszło. A jeszcze rzepak espand. miał podnieść kazeinę bo ma dużą zawartość metioniny, a efekt końcowy to taki, że i parametry, nie dużo ale się rozjechały. 

Cargill ma jeszcze korektor białkowy na bazie rzepaku, nie produkują tego u nas tylko ze świata zwożą. Może to by było najlepsze rozwiązanie. Bo u nas w mleczarni potrzebne certyfikaty i można tylko kupować pasze z certyfikatem kupować. A Cargill taki posiada. 

Mówiłem wam, że soi tym rzepakiem nie da się zastąpić. A myśleliście o makuchu lnianym podobno jest całkiem niezły. Kolejny dobry produkt to drożdże paszowe, warto się za tym rozejrzeć lub konkretne aminokwasy, z tym że to ostatnie ciężko będzie dostać. U mnie w mleczarni na razie spokój ale powoli już się przygotowuje bo raczej nas to nie ominie.

A ja dałabym sobie rękę uciąć, że rzepak ekspandowany jest taki fajny.. i nie miałabym teraz ręki.  Też gdzieś słyszałam o tym makuchu lnianym. Dzięki, że przypomniałeś. 

11 mam kontrolę z Mlekovity to zobaczę czy nie podsuną pisma pod nos, albo zapytam co dalej.

Czyżby i Ciebie dopadło "non GMO"???  :ph34r:

Edytowany przez ZosiaSamosia, 01 maj 2017 - 12:48.

#90 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2217 postów

Napisany 01 maj 2017 - 13:46

Żywienie bydła bez GMO W mlekovicie nieoficjalnie się mówi że wszystkie oddziały prócz wysokiego mają być non gmo
Sprzedam pług kverneland, 4 skibowy,zagonowy, resor

Sprzedam ciągniki:
Lamborghini 1056DT,6cyl. 105km

Case/David Brown 1694, 6 cyl. turbo 112km

Case International 844, 4cyl., 75km, 4x4, tur mailleux 1,7tony udźwigu z euroramką

https://www.olx.pl/oferty/user/1i0lt/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4055 postów

Napisany 01 maj 2017 - 14:24

Żywienie bydła bez GMO Kolega Ematti oddaje do tego tego samego oddziału i przy kontroli miesiąc temu dali mu to do podpisania.

#92 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2204 postów

Napisany 01 maj 2017 - 17:30

Żywienie bydła bez GMO Thomas nie wiem czy ja to źle interpretuje czy Wy, ale były tam pytania ktoś wrzucal na ceny mleka ankieta i na końcu "czy w gosp są stosowane pasze non gmo" wszyscy pisali, ze zaznaczyli "tak". Jeśli ankieta to ankieta piszesz jak jest, bo po takim czymś wychodzi, ze nawet przed wprowadzeniem zakazu zywili non gmo.
Bez aneksu raczej taka deklaracja nie jest wiążąca dla nikogo, a jak nam tłumaczyli z mlekpolu to skontrolować ma prawo wet i przede wszystkim odbiorcy towaru.
Zosia a nawet mi na pw chwaliłaś ten rzepak z biofeedu :P
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#93 Share mikaro

mikaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 01 maj 2017 - 21:41

Żywienie bydła bez GMO

My sporo zużyliśmy śruty rzepakowej chronionej. Z biofeedu około 6 ton, zawsze była workowana a wcześniej jeszcze 8 ton takiej jak sprzedaje firma emiwo. Ogólne od sierpnia jest bez soi. Do tego szła śruta rzepakowa, młóto suszone i DDGS kukurydziany, trzeba było tez dodać trochę mocznika. Tak jak u rolstudent spadł poziom mocznika w mleku. Trochę kombinacji ale jak mus to da się produkować bez soi. Wydajność za  zeszły rok ponad 10000 l.

#94 Share ZosiaSamosia

ZosiaSamosia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 01 maj 2017 - 22:37

Żywienie bydła bez GMO

Thomas nie wiem czy ja to źle interpretuje czy Wy, ale były tam pytania ktoś wrzucal na ceny mleka ankieta i na końcu "czy w gosp są stosowane pasze non gmo" wszyscy pisali, ze zaznaczyli "tak". Jeśli ankieta to ankieta piszesz jak jest, bo po takim czymś wychodzi, ze nawet przed wprowadzeniem zakazu zywili non gmo.
Bez aneksu raczej taka deklaracja nie jest wiążąca dla nikogo, a jak nam tłumaczyli z mlekpolu to skontrolować ma prawo wet i przede wszystkim odbiorcy towaru.
Zosia a nawet mi na pw chwaliłaś ten rzepak z biofeedu :P

Chwaliłam, i potem się zadziało. Chwilowo nie chwalę. :P 

My sporo zużyliśmy śruty rzepakowej chronionej. Z biofeedu około 6 ton, zawsze była workowana a wcześniej jeszcze 8 ton takiej jak sprzedaje firma emiwo. Ogólne od sierpnia jest bez soi. Do tego szła śruta rzepakowa, młóto suszone i DDGS kukurydziany, trzeba było tez dodać trochę mocznika. Tak jak u rolstudent spadł poziom mocznika w mleku. Trochę kombinacji ale jak mus to da się produkować bez soi. Wydajność za  zeszły rok ponad 10000 l.

.... zawsze była workowana..... może o to tutaj chodzi...... albo zabrakło czegoś w naszej paszy.... sorki ale ja wymiękam  :ph34r:

#95 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7128 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 01 maj 2017 - 22:49

Żywienie bydła bez GMO

Niby tak. Dać maksymalną dawkę rzepaku i zobaczyć jak to będzie wyglądać. A jak Ty sobie radzisz? :P

U mnie jedyna zmiana to zastąpienie soi zwykłej na non gmo i jedziemy dalej ;) 

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#96 Share pawlak2507

pawlak2507

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 03 maj 2017 - 10:02

Żywienie bydła bez GMO

A ja daję rzepak ekspandowany z Liry i sobie chwalę. To fakt że trzeba więcej dać bo zawartość białka mniejsza niż w soi i trzeba też zauważyć że jest dosyć lekki czyli ma większą objętość. U mnie mocznik po tym poszedł do góry. Wiem że niektórzy jadą tylko na tym zamiast soi więc nie wiem dlaczego tak narzekacie na ten rzepak, chociaż stado stadzie nie równe i czyjeś krowy może potrzebują czegoś innego.

#97 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4055 postów

Napisany 03 maj 2017 - 10:09

Żywienie bydła bez GMO Jak ktoś nie trzyma jakości i z deklarowanego np 60% rozkładu w jelicie ma tylko 30%, bo firma się uczy to robią się cyrki. Parametry też lecą.

#98 Share pawlak2507

pawlak2507

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 03 maj 2017 - 10:39

Żywienie bydła bez GMO

Otóż to

#99 Share ZosiaSamosia

ZosiaSamosia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 03 maj 2017 - 11:48

Żywienie bydła bez GMO Nie wiem jak jest u Was w mleczarniach, ale u mnie pasza musi pochodzić z wytwórni z certyfikatem. Jeśli przy kontroli okaże się że jednak mam w paszy gmo to niby nikt na mnie jako takiej kary finansowej nie nałoży, ale za mleko zapłacą jak za przerzutowe i poniosę koszty transportu. Skoro u mnie nie wyszło żywienie rzepakiem. To albo muszę szukać soi bez gmo z certyfikatem że rzeczywiście jest bez gmo, albo poddać się żywieniu cargilla który ma ten zakichany certyfikat. Tylko ciekawa jestem kosztów i efektów takiego żywienia....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share MaciejEs

MaciejEs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 03 maj 2017 - 12:22

Żywienie bydła bez GMO

Biorę paszę z cargill 20% i powiedział mi że non gmo będzie tylko 50zl droższa na tonie więc nie tak źle :)