Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła bez GMO

196 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 luty 2017 - 10:21

Żywienie bydła bez GMO Drożeje wszystko co ma nalepkę non gmo. Preparaty mlekozastępcze, cjki, gotowe mieszanki treściwe i uzupełniające, koncentraty białkowe, wysłodki i wszystko inne co można podać bydłu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła bez GMO Dzisiaj, 17:40
  •  

#42 Share mario98

mario98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 luty 2017 - 11:17

Żywienie bydła bez GMO W swoich wyliczeniach wzialem pod uwage gotowe mieszanki i to tak z nawiązką oraz soje. Nie wzialem pod uwage preparatu mlekozastepczego tylko teraz tak sie zastanawiam czy moj preparat zdrozeje jesli jest w nim malo wlokna co sugeruje ze nie ma dodatku soi. A nawet jeśli zdrozeje to nie ma opcji zeby koszty miesięczne przekroczyly 2000 zl a mysle ze nawet 1000 zl. Jak juz mowilem sa to moje szybkie wyliczenia wiec jak najbardziej moge sie mylic ale chyba nie az tak znacznie. Wiec nadal utrzymuje ze 7 groszy zalatwiloby sprawe z nawiazka. Tylko znajac zycie mleczarnia nie doplaci ani grosza za to i trzeba bedzie myslec o zrezygnowaniu z soi. Nie wiem jak u was wyglada zywienie i ile soi stosujecie oraz produktow z nia zwiazanych a swoje obliczenia opieram na wlasnym przykladzie.

#43 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2203 postów

Napisany 26 luty 2017 - 12:42

Żywienie bydła bez GMO Nie rozumiesz, ze nalepka non gmo to okazja do podwyżki cen? Wyslodki ostatnio widziałem nalepka non gmo. Tylko kwestia czasu jak wszystko będzie non gmo pomimo tego, ze nawet teeraz nie zawiera gmo
I właśnie dobrze, ze dodałeś liczyć na podwyżkę możesz, tylko oby nie skończyło się na twoim liczeniu. Dzielenie skory ns niedzwiedziu, dpóki nie ma oficjalnej info licz wzrost kosztów
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share mario98

mario98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 luty 2017 - 13:36

Żywienie bydła bez GMO No to fakt tak moze byc ale nie musi i nie powinno. W kazdym razie okaze sie niebawem.
Tylko ze skoro bede chcial sprzedac przykladowo zboze to nikt mi nie da wyższej ceny za to ze jest bez gmo. Smutna prawda. Jak zwykle nachapią sie handlarze.

Edytowany przez mario98, 26 luty 2017 - 13:38.

#45 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 2203 postów

Napisany 26 luty 2017 - 14:05

Żywienie bydła bez GMO Nie powinno, ale jak wiadomo Polak potrafi ;) co do zboża nie wiem chyba można wyrobić jakiś certyfikat czy coś w tym stylu (nie wiem) ale nawet jeśli to kto będzie chętny żeby zapłacić ci te 100-200zł drożej... ze zbożem też mogą wyjść kwiatki bo handlarze ciągną z ukrainy gmo i przy ilości 25t ceny mają konkurencyjne, na olx jest sporo ogłoszeń. I coraz bardziej się panoszą bo wtczuli żyłkę, ostatnio na targ pojechałem jeden dziadek ciagnikiem z pszenicą po 700, reszta 15 handlarzy busami i ciezarowkami jęczmień 700 (śmieciowy) do 800 na pasze oczywiście. A 2-3 tyg wcześniej kupiłem od chłopa 2t piękny po 550, pszenżyto 5t zero żyta po 570. Wziąć pałe tłuc i patrzeć czy równo puchnie, ze słomą zrobili Sajgon ceny kosmiczne, teraz za zboże się wzięli. Powyżej 700 za zboże nie ma sensu płacić, a do tego idzie

#46 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 648 postów

Napisany 26 luty 2017 - 14:15

Żywienie bydła bez GMO

Tak będzie że pośrednicy zarobią. W ogóle jak się popatrzy na to wszystko to jest chore. Kiedyś jak ludzie chowali np świnię rok i mięso było dużo lepsze i cena lepsza to było źle trzeba było wprowadzać hormony itd żeby szybciej rosły i było można więcej chować aż w końcu za dużo wszystkiego i cena pierdyknęła bo każdy zwiększał na potęgę. Teraz wraca się znowu do tradycyjnego chowu i cena za mięso jest przy tym dużo wyższa gdzie można było tak już od dawna robić. Zboża tak samo, kiedyś bez nie wiadomo jakich środków ochrony i nawożenia uzyskało się mniej ale dobrego towaru, teraz wszystko idzie z gmo i aby jak najwięcej zebrać, i nagle się odmienia i bez gmo trzeba pasze stosować które są dużo droższe bo ktoś na górze tak sobie zażyczył. Kiedyś gdy była zdrowa żywność to było źle i  te wszystkie korporacje nagle zaczęły narzucać że trzeba dużo produkować bo to opłacalność i nas truły bo ktoś przy okazji  na górze mógł zarobić grubą kasę za siedzenie. Teraz gdy ludzie przejrzeli na oczy że są truci i chcą produkować swoją żywność w domu to unia kary nakłada gdy ktoś w tradycyjny sposób chowa sobie świnię lub kury. Patologia 

#47 Share mario98

mario98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 luty 2017 - 14:56

Żywienie bydła bez GMO Zgadzam sie calkowicie panowie. Ktos na gorze rozdaje karty. Powiedzcie mi z jakiej racji ta sloma jest tak droga? Jaki jest powod? Bo ja nie mam pojecia jakim cudem to tak poszlo w gore.

#48 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 2203 postów

Napisany 26 luty 2017 - 15:07

Żywienie bydła bez GMO Ze sloma to akurat jest problem bo coraz mniej, a zapotrzebowanie rośnie, ale handlarze nabijają cenę bo okazja jest.

#49 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 luty 2017 - 15:50

Żywienie bydła bez GMO Mięso marnie smakuje, bo nie jest nasze. Jemy sprowadzony chłam z germańców a masze zdrowe jedzie do nich. Rasa też ma tu znaczenie.
Co do słomy to duża liczba wymarznięć i mokre w wielu regionach żniwa spowodowały deficyt. Ja za kostkę z dużej prasy płaciłem 100 zł a w kostce może 250 kg słomy.

#50 Share krzychuuuuu

krzychuuuuu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 26 luty 2017 - 15:55

Żywienie bydła bez GMO

U nas ceny 100zł za hektar , a w hektarze 10 kostek po 250kg. Tylko samemu sprasowac i pozbierac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mario98

mario98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 luty 2017 - 23:20

Żywienie bydła bez GMO A u nas cena u obszarowca byla 500 zl/ha za pszenice do zbelowania ale tylko dla stalych klientow. A dla nowych 750.

#52 Share MaciejEs

MaciejEs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 kwiecień 2017 - 18:29

Żywienie bydła bez GMO

Co wy się przejmujecie gmo w mleku nie wykryja ;) Z mleczarni jedynie mogą przyjechać próbki paszy pobrać ;)

#53 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 05 kwiecień 2017 - 20:45

Żywienie bydła bez GMO

ale jak coś znajdą to masz tys. w plecy, nawet lizawki zwykle bez dodatków tylko można stosować

#54 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 12 kwiecień 2017 - 08:17

Żywienie bydła bez GMO Niby mają wprowadzać to u nas od lipca ale nic oficjalnie na piśmie nie ma ani żadnych zebrań tylko wszystko na gębę, podobno jak wykryją pasze gmo to wstrzymują odbiór mleka na 3 miesiące a jak jakaś firma czy posrednik napisze non gmo a znajdą w tym gmo to dostaje 150 tyś kary.

#55 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 kwiecień 2017 - 09:06

Żywienie bydła bez GMO I kto ma tę karę nałożyć? Nie ma przecież żadnych ustaw o stosowaniu pasz gmo a to co teraz jest to wymysł na potrzeby handlu.

#56 Share silny84

silny84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Hodowla bydła mlecznego i opasowego.

Napisany 12 kwiecień 2017 - 14:07

Żywienie bydła bez GMO Wczoraj podpisalem aneks w mlekpolu. W mleku niewykrywalne, naloty mleczarni i badanie pasz tylko z magazynow paszowych, nie ze stolu. Przechowywanie dowodów zakupy oraz certyfikatów obowiązkowe. Pasza bez gmo na być oddzielnie przechowywana, aby nie zmieszać jej z tą pasza która np jest dla opasow. Chodzi tylko o znaczek na produkcie. Nic się nie zmienia. Cena mleka ta sama...

#57 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 12 kwiecień 2017 - 19:05

Żywienie bydła bez GMO Tego to nie wiem, mówię tylko co słyszałem od przedstawicieli, mnie to tylko odchodzi żeby na etykiecie było co trzeba a czy jest tam gmo czy go nie ma to mnie nie interesuje

#58 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 2203 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 13:43

Żywienie bydła bez GMO Mleczarnie chcą non gmo, a wiejska co innego http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nasiennictwo/kosiniak-kamysz-pis-zgadza-sie-na-uprawy-gmo-w-polsce,70971.html

#59 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i... wszystko po trochu.

Napisany 30 kwiecień 2017 - 09:39

Żywienie bydła bez GMO

Tylko że z tego co mi mówiono cała Polska i Europa dąży do zaprzestania karmienia paszami GMO. Do 2019 w Polsce można karmić GMO potem zakaz dla całego kraju. Tak mówili na zebraniu z mleczarni. 

Tylko dla krów które dają mleko nie można dawać GMO a dla całej reszty można. Tylko teraz mnie ciekawi jak to będzie wyglądać podczas zakupu od firm paszowych. Czy to będzie soja bez gmo czy też brak soji a dodane różne przeróbki rzepaku...

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 kwiecień 2017 - 10:05

Żywienie bydła bez GMO Soja bez gmo jest normalnie dostępna tylko kosztuje ok 2500 zł. To od Ciebie zależy ile chcesz wydać na paszę.