Fendt308lsa

Prasa walcowa vs prasa łancuchowa co wybrac ?

Polecane posty

Fendt308lsa    423

Witam mam zamiar kupić prasę belującą walcową http://allegro.pl/prasa-zwijajaca-rolujaca-belujaca-metal-fach-i6666319317.html#thumb/2 metal fach z562 lub  

https://www.otomoto.pl/oferta/pronar-prasa-lancuchowa-pronar-z-500k-solidna-konstrukcja-prasa-belarka-pronar-z-500k-nowa-uruchomienie-dowoz-ID6yBiVh.html pronar z500k łancuchowka prasa musi być koniecznie nowa ponieważ na program tak do 45 tyś prasa będzie używana głownie do sianokiszonki ale zależy mi na bez problemowym prasowaniu słomy i siana wiem ze walcówki mają problemy z prasowaniem słomy łancuchowa prasa jest drozsza w eksplatacji czy to prawda ? które prasy częściej sie psują ? prasa do zbioru wszystkich materiałów ale głownie do sianokiszonki prasa by pracowała z traktorem 80km najlepiej ze zgniotem w kiszonke na maxa ale czy traktor da rade pytanie do was walcówka czy łancuchowa w ktorej traktor ma ciezej. z gory dzieki za kazda odpowiedz pozdrawiam.

Edytowano przez Fendt308lsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

Na twoje wymogi to łańcuchowa bo w słomie i sianie będzie szła bezproblemowo a i w kiszone sobie poradzi :) Najlżej będzie szła pasowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Polskich pras do sianokiszonki wogóle bym nie kupował. Zrobione z plasteliny, zaczepy sie wyrywają, pręty sie gną,ogólnie to do słomy i siana tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    423

No tak ale nie stać mnie na inną a muszę kupić nową niestety tak bym kupował używaną krone ale niestety można tylko nówke :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

a nie myslales o sipmie? walcowo-łańcuchowa tylko nie wiem jak cenowo wyglada ale mysle ze tez atrakcyjnie. Metal fach walcowa niestety w słomie bela potrafi stanąć (kilku znajomych ma to mowili). Sasiad ma sipme taka jak kiedys ja mialem czyli farme 2 tylko w nowych blachach to moze i inna troche. A jesscze jeden kolega ma Warfarme ale nie wiem czy narzeka czy chwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    423

Warfarma tak srednio sasad ma i sie mu sypie :P czytalem o sipmie i nie najlepsze wiec chyba wezme pronara lub mf tylko nie wiem co sie bardziej sypie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

jesli myslisz ze kupisz MF czy Pronara i nie beda Ci sie sypac to musisz niestety zejsc na ziemie :D 45 tys to netto czy brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    423

Tak wiem że to i to bedzie sie psuc no ale co mniej :D wiem że za taką cene to badziew nie prasa no ale niestety :D brutto pzdr :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

badziew bym nie nazwał bo jesli nie potrzebna Ci wydajniejsza i nie robisz duzo to i taka Ci wystarczy. Jakbym mial wybierac to bym wzial Pronara to słomę przynajmniej bedziesz mogl belowac w dzien a nie w nocy czy rano z rosa jechac ale wybor nalezy do Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1430

Jesteś pewien że kupisz Pronara w tej cenie? Katalogowo kosztuje 42 500 zł NETTO, więc musiałbyś dostać ok 23% upustu... Z MF pewnie sprawa wygada podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Też stoję przed podobnym wyborem i myślę głównie nad łańcuchową Ursusa, czytałem opinie gdzie ludzie mięli kilka lat warfamę i jak ktoś dużo nie robi to raczej była ok. Co do fereboli to podobno to samo co metal fach, raz piszą że mf jest robiony na licencji feraboli a innym razem że produkuje się je na jedno kopyto z mf-em czy jd 440e, więc sam nie wiem czy warto dopłacać, wiecie dokładniej jak z nią jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Metal fach do słomy suchej kompletnie sie nie nadaje.Najlepiej prasowac odrazu za kombajnem czy z rosą.Belki stają , słomy nie idzie podebrac bo tnie się wszystko.

Minus to tez predkosc podbieraka.W zytniej słomie 4km/h bo szybciej zaraz sie zapycha. Jednak do sianokiszonki jest bardzo dobra,belki ładne wychodza.

Miałem sipme z 2004 roku to ta prasa wzgledem tych dzisiejszych polskich to 7 niebo.

Jesli bierzesz to bierz łancuchowa lub łancuchowo-walcowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    423

A jak z eksplatacja lancuchow co ? drogie koszty i co ile je sie zmienia ? w lancuchowej traktor ma lzej niz w walcowej ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego na traktor 80km to tylko i wyłącznie prasa łańcuchowa i będzie zgrany zestaw o ile nie masz terenu mokrego czy górzystego, bo w tedy może mocy brakować. Prasa łańcuchowa ma najmniejsze zapotrzebowanie na WOM traktora. Jak chcesz prasę walcową to musisz mieć chociaż te 95km i bez noży prasa. Ja na twoim miejscu jak ma być tanio i ekonomicznie szukał prasy łańcuchowej z rotorem i obwiązywaniem siatką. Pamiętaj mniejsze zapotrzebowanie ma WOM to mniejsze zużycie ON. I jak jest możliwość to unikaj pras co mają dwa walce na dole prasy w komorze obracające balot. Dlatego bo często i gęsto może aczkolwiek nie musi wpaść pomiędzy nie kamień podczas zbioru słomy i robi się przestój poważny lub mniej poważny. I prasy krajowe to prasy na małe gospodarstwa rodzinne, gdzie nie śpieszysz się aż tak bo nie polecisz szybciej jak prasą zachodniej marki. Więc jak sezonowo robisz 500-1000 balotów to ok. Ale jak dużo więcej to odpuść sobie krajowe wyroby. Patrz też by blokada komory była mechaniczna na haki/zamki a nie hydrauliczna jak miała Warfama kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

Prasa łańcuchowa będzie najlepsza dla twoich potrzeb i ciągnika. A najlżej idzie ze wszystkich rodzajów prasa pasowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Też stoję przed podobnym wyborem i myślę głównie nad łańcuchową Ursusa, czytałem opinie gdzie ludzie mięli kilka lat warfamę i jak ktoś dużo nie robi to raczej była ok. Co do fereboli to podobno to samo co metal fach, raz piszą że mf jest robiony na licencji feraboli a innym razem że produkuje się je na jedno kopyto z mf-em czy jd 440e, więc sam nie wiem czy warto dopłacać, wiecie dokładniej jak z nią jest ?

Z tego co kojarzę to Feraboli produkuje tanie prasy dla JD a MF ściąga gotowe podzespoły i je montuje w kraju dokładając swoje osłony, zaczepy itp.

Podobnie jest z Macscarem który robi dla NH a z jego podzespołów korzysta Jar-Met z Węgrowa. Pronar to wczesnej była licencja(kopia) Krone Kr125 ale teraz nie wiem czy jakieś zmiany wprowadzili po za wyglądem


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

MgrLukash, to ciekawe co piszesz. Co do Feraboli to słyszałem podobne informacje jednak co do Pronara pierwsze słyszę. Krone jak dla mnie to jedna z najlepszych firm co do pras więc jeśli konstrukcja byłaby na jej licencji to może jest całkiem niezła, wcześniej na nią nie patrzyłem. Ciekawe tylko jak bardzo Pronar zaoszczędził na materiałach i jakiej jest jakości bo szczerze to słyszałem bardzo mało opinii o nich. Przeważnie opinie o polskich to warfama/ursus, metal fach, sipma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Tak ale chyba pomyliłem modele bo raczej to KR130 z resztą obejrzyj starą Z-500 nawet kształt osłon bardzo zbliżony, co w nowej zmienili po za wyglądem to nie wiem. U nas w kraju sporo kopi zachodu min. Sipma - któryś model to kopia włoskiego Omasa a Unia Famarol(walcowa) - Kvenerlanda a dokładniej pras produkowanych pod markami Greenland i Deutz-Fahr GP2.30. Nie wiem z czego kopiuje Sokółka swoją najtańszą walcówkę ale ja bym jej nie chciał bo kto nie kupi to już drugi raz jej nie chce a jest to popularny model w moim regionie - ludzie biorą bo tania i walcowa ale moim zdaniem lepiej używana kupić jak to coś...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slaszmh9014    0

Najtańsza walcowka z Metal Fachu wypada naprawde słabo w mojej okolicy również ludzie nakupili tego mogelu bo tani robią raptem 300beli rocznie a wymieniali już łańcuchy, spawali, z obwiazywaniem beli mieli problemy ogólnie porażka... Stare Sipmy czy warfamy wypadaly duuużo lepiej znajomy ma warfamr z 543 juz 15 lat i zrobił z 20tyś beli tylko przed sezonem porządnie przyszykuje i smiga bez awari. Bierz lancuchowke lepiej zbija bela lepiej radzi sobie w suchym materiale i ma mniejsze zapotrzebowanie na moc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    423

Panowie ale czy traktor 80km da radę dobrze zbić bęlkę sianokiszonki pronarkiem łancuchowym o zapotrzebowaniu mocy 50km nie chcę też żeby silnik był po sezonie do remontu ;) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj