Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa Obora Rodzinna

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kuba93

kuba93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 21:10

Nowa Obora Rodzinna mikaro rozumie Cię bardzo dobrze wiem ze to jest uwiazanie na całe życie i ciężki chlebek . ale skoro wiem ze chce i bardzo lubię przy tym robić to co ty byś doradzić pchać się w tą modernizację póki jestem młody czy mordować się w starych budynkach i dostawiac coś dalej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa Obora Rodzinna Dzisiaj, 11:02
  •  

#22 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2395 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 23 styczeń 2017 - 21:16

Nowa Obora Rodzinna

Najpierw sie ogarnij czy ktoś to mleko odbierze, teraz cena w górę bo niby mleka brakuje ale jeszcze pare msc temu było odwrotnie. 

#23 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4157 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 21:51

Nowa Obora Rodzinna

Z własną żoną niejeden nie może się dogadać a Ty byś z kuzynem chciał na dłuższą metę... Durny pomysł

#24 Share matias95

matias95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Sport, informatyka, muzyka i oczywiście technologia rolnicza ;)

Napisany 23 styczeń 2017 - 22:29

Nowa Obora Rodzinna @up załóżmy, że ta rodzina to jest wyjątek i że współpraca by się zawiązała po ich myśli, ale jaki bank da mu tak duży kredyt, jeśli ma tylko 20ha? Sama budowa obory to jest nic, a czym doić? Co doić? Gdzie mleko sprzedać? Czym te rogi karmić? Bank głupi nie jest, nie da się nikomu wbić w balona. My tak samo planowaliśmy przebudowę budynku i zwiększenie hodowli świń, ale patrząc na dzień dzisiejszy, to wcale tego nie żałujemy przez AFS. W rolnictwie nic nie jest pewne. Na chwilę obecną powiększamy areał, a z biegiem czasu to pewnie trzeba będzie rzucić świnie i przejść na opasy

#25 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4157 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 23:40

Nowa Obora Rodzinna

Zobacz jak na forum zdjęć bydła przybywa - jeszcze troche opasów będzie więcej jak świń i cenę uwalą.

#26 Share kuba93

kuba93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 05:59

Nowa Obora Rodzinna Myslac rzeczywiście porwalem się z motyką na księżyc :) na pewno będę się stara o dofinansowania ale tylko w swoim zakresie tyle ile damy sami zrobić :)

#27 Share MrDawido

MrDawido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 15:24

Nowa Obora Rodzinna zdajesz sobie wogole sprawę jakie są koszty wybudowania i wyposażenia takiej obory ? oraz kupnie samego bydła , po Twoim pisaniu wnioskuje że sam nie wiesz czego chcesz :D

#28 Share kuba93

kuba93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 17:25

Nowa Obora Rodzinna Dawido A tak szczerze między nami w twojej galeri ' jest dużo sprzętu i to naprawdę markowego sprzętu ale ile udziału w kupieniu , spłacania itd. jest z twojej strony. Mam 23 lata . Jak zaczynałem miałem jedną krowe i od tamtego momentu czyli to będzie już prawie 3 lata mam stado w którym na wiosnę będzie 20 sztuk . Rodzice też pomagają cieszymy się ta robota:). W tym roku kupiłem ciągnik solidnie go splacam, inwestuje, zmieniam maszyny , caly czas powiekszam . I właśnie to są spełnienia tych marzeń do których dąrzylem i chce dążyć. Nowa obora , większa hodowla pokazanie i udowodnienie ze można coś jednak osiagnąć:).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 19:15

Nowa Obora Rodzinna

to jakie te maszyny kupiłeś i ten ciągnik? 

#30 Share kuba93

kuba93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 20:23

Nowa Obora Rodzinna ciągnik masz w galeri maszyny odpowiednie do areału . Nie są nowe i nie wiadomo jakie dużo .

#31 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 21:03

Nowa Obora Rodzinna

chyba nie wiesz jaki to koszt postawić oborę,zasiedlić ją, wyposażyć, dokupić maszyny, dodatkowo ziemia, milion to będzie mało 

#32 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 24 styczeń 2017 - 22:05

Nowa Obora Rodzinna

Jest cena i mamy chętnego do produkcji mleka  :D Mam podobną wielkość ziemi i prawie 10 ha użytków zielonych dość sporo maszyn jedynie co muszę wynająć to sieczkarnię do kukurydzy i tak ambitne plany o wojowaniu mlekiem nie mam  ;) Budowa na dofinansowanie jest trudna w rozliczeniu i może przekroczyć kosztorys .chcesz robić rób za swoje. 

#33 Share matias95

matias95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Sport, informatyka, muzyka i oczywiście technologia rolnicza ;)

Napisany 24 styczeń 2017 - 22:36

Nowa Obora Rodzinna @Pawelol111, a jak sądzisz? To przez zwykłych hodowców trzody, którzy zajmują się tuczem zamkniętym, czy przez tych, którzy kupują prosięta z Danii, bo odpada im sporo roboty? A do tego skup półtusz spoza granic państwa, bo jest taniej?

#34 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 28 styczeń 2017 - 12:41

Nowa Obora Rodzinna

Kuba93 żyjesz jakie plany i przemyślenia masz teraz .

#35 Share kuba93

kuba93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 29 styczeń 2017 - 21:16

Nowa Obora Rodzinna Żyje zyje:) muszę to poważnie przemyśleć z rodziną rzeczywiście nie ma co się wiazac:) bo mam dobry kontak . A teraz będę czekał na Młodego Rolnika A później się okaże jak nie w tym roku to za rok jak będą jeszcze pieniądze .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 29 styczeń 2017 - 23:13

Nowa Obora Rodzinna

a ja bym wszedł z kuzynami w spółkę. skoro razem możecie mieć 200 hektraów to z tymi swoimi 20 bedzie ci bardzo ciężko dojść do 200 samemu. spiszcie wszystko na papierze. zasady rozliczania itd, najlepiej zarejestrujcie spółkę Z O.O. to wtedy nie będziecie musieli odpowiadac swoim majątkiem w razie niepowodzenia. założenie takiej spólki jest łatwe i tanie.  ustalcie zasady np że każdy zarabia 3 tysiące na miesiąc, a reszta idzie na spłatę długów, inwestycje i bierzące koszty. jeżeli zostaje nadwyżka to wypłacacie ją sobie itd.  efekt synergii zadziała i będziecie za kilka lat świetnie prosperować. a skoro bedzie was kilku to zawsze któryś może jechać na wakacje czy wesele. jakbyś taki temat założył 5 lat temu to każdy by pisał to samo, a teraz pomyśl sobie co by było gdybyś miał jkuż dzisiaj te 100 krów i 200 hektarów. w innych tematach piszą że małe gospodarstwa takie jak twoje nie mają prawa się utrzymać na rynku...także pomyśl. jeżeli kuzyni są w porządku i też lubią tą pracę to nie zastanawiałbym się. tylko spiszcie to na papierze i nie pozwólcie żeby wasze baby mieszały się do interesu, bo to już nie jedną spółkę rozłożyło. 

Edytowany przez Taurus83, 29 styczeń 2017 - 23:17.