Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabiegi herbicydowe w malinie letniej i jesiennej

58 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 17:16

Zabiegi herbicydowe w malinie letniej i jesiennej Czym pryskacie maliny od chwastow na wiosne? Co lepsze reglone czy basta? Jakie dawki przy wykorzystaniu belki herbicydowej? Doglebowo devrinol i cos jeszcze? Czym niszczycie odrosty w malinie letniej i kiedy wykonujecie ten zabieg?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zabiegi herbicydowe w malinie letniej i jesiennej Dzisiaj, 14:13
  •  

#2 Share bizonlukaszZ056

bizonlukaszZ056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 20 styczeń 2017 - 18:26

Co tak dużo pytań na raz? Poukładam trochę i odpowiem: Na wiosnę doglebowo możesz devrinolem czy stompem aqua (one mają rejestrację), możesz nawet połączyć...poza tymi śor można pryskać jeszcze m.in. zwykłym Stompem i zamiennikami lub linurexem i zamiennikami, to zależy jeszcze jaką malinę czy dopiero posadzoną czy już starszą...jeżeli pytasz czy basta lepsza czy reglone to i tak jest to samo(innej substancje), ale działanie to samo czyli pali powierzchniowo i nie idzie w korzeń. A odrosty malin możesz albo upalić którymś z tych środków lub ucinać sekatorem.

#3 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 19:52

Zabiegi herbicydowe w malinie letniej i jesiennej Czyli co wyjdzie taniej? Raz zastosowac devrinol i pozniej basta w polowie lub pod koniec maja na odrosty? Czy lepiej zastosowac kilka razy baste? Malina letnia laszka sadzona na jesieni i polka starsza i mlodsza. Interesuja mnie dawki tych srodkow na ilosc wody.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share bizonlukaszZ056

bizonlukaszZ056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 20:07

Napewno lepsze będzie jak dasz na wiosnę doglebówkę czyli devrinol...Na maliny jesienią posadzone 4l/300l/ha na starsze plantacje 5-6 l devrinolu. Później basta lub reglone (4l/300) eg uznania.

#5 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 21:23

Zabiegi herbicydowe w malinie letniej i jesiennej Te dawki liczone sa na belke polowa?

#6 Share bizonlukaszZ056

bizonlukaszZ056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 22:11

tak.

#7 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 23:44

Napewno lepsze będzie jak dasz na wiosnę doglebówkę czyli devrinol...Na maliny jesienią posadzone 4l/300l/ha na starsze plantacje 5-6 l devrinolu. Później basta lub reglone (4l/300) eg uznania.

mieszales stomp z devrinolem? jakie dawki wtedy polecasz?

#8 Share pysa

pysa

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 08:01

Gardjan doglebowo ,,

#9 Share bizonlukaszZ056

bizonlukaszZ056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 09:50

mieszales stomp z devrinolem? jakie dawki wtedy polecasz?

ja stosowałem w mieszaninie na młode 3l devrinolu+2l stompu na starsze 4l devrinolu i 3 stompu. Ale na starsze maliny spróbuj sobie może 2l linurexu+3l Stompu...Wyjdzie taniej niż mieszanina devrinolu ze stompem a efekt podobny a jak trafisz z warunkami to nawet lepszy.

#10 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 11:56

Zabiegi herbicydowe w malinie letniej i jesiennej Ja tym linurexem opryskalem gryke zaraz po siewie. Zostalo mi troche to mowie przelece szybciej jeszcze raz. I to byl moj blad bo w tym miejscu co poprawilem gryka byla sporo slabsza. Takze ostroznie z tym srodkiem w malinie. No i mam nadzieje ze mowisz o stosowaniu miedzy rzedami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 13:08

ja stosowałem w mieszaninie na młode 3l devrinolu+2l stompu na starsze 4l devrinolu i 3 stompu. Ale na starsze maliny spróbuj sobie może 2l linurexu+3l Stompu...Wyjdzie taniej niż mieszanina devrinolu ze stompem a efekt podobny a jak trafisz z warunkami to nawet lepszy.

linurexu nie chce w malinach. Slyszalem niezbyt dobre opinie. Na stare maliny dawalem 4 + 4 i bylo ok. Wlasnie nie wiem jak z mlodymi. A myslisz ze na mlode 3 + 3 to za duzo? Ty jak dawales 3 + 2 to widac bylo jakies negatywne objawy w malinie? Dlugo ci trzymalo efekt?

Edytowany przez marluk, 22 styczeń 2017 - 13:09.

#12 Share bizonlukaszZ056

bizonlukaszZ056

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 13:37

Ja tym linurexem opryskalem gryke zaraz po siewie. Zostalo mi troche to mowie przelece szybciej jeszcze raz. I to byl moj blad bo w tym miejscu co poprawilem gryka byla sporo slabsza. Takze ostroznie z tym srodkiem w malinie. No i mam nadzieje ze mowisz o stosowaniu miedzy rzedami.

tylko że gryka jest wrażliwa na wiele herbicydów. Nie wiem czy wiesz ale na gryke nie ma żadnych zarejestrowanych środków także kombinuje się z nią jak może. Jaką dawkę zastowowałeś? Malina jest wytrzymalsza od gryki pod tym względem, zważ na to że nie tak dawno przed wycofaniem guardianu każdy nim pryskał malinę i była malina i czysto, a gdybyś opryskał gryke zaraz po siewie nim to nawet by nie wyszła. Ja linurex kilka lat stosowałem w malinie w rzędach z pozytywnym skutkiem.

linurexu nie chce w malinach. Slyszalem niezbyt dobre opinie. Na stare maliny dawalem 4 + 4 i bylo ok. Wlasnie nie wiem jak z mlodymi. A myslisz ze na mlode 3 + 3 to za duzo? Ty jak dawales 3 + 2 to widac bylo jakies negatywne objawy w malinie? Dlugo ci trzymalo efekt?

Jeżeli mówisz o devrinolu i proporcji 3-2 ze stompem to śmiało. Ty chcesz dać 3-3 cóż spróbować możesz aczkolwiek pamiętaj że malina jest niedawno posadzona i nieukorzeniona. Ja w swojej dawce byłem zadowolony chociaż na jednej działce średnio. Przy doglebówkach trzeba pamiętać żeby ziemia była w miarę wilgotna i nie było przymrozku po zastosowaniu. Devrinol właśnie na te przymrozki jest bardzo wrażliwy, jeżeli nie będzie przymrozku po wykonanym zabiegu a podczas będzie ciepło i wilgotna gleba to efekt 100%. Linurex na malinę jak najbardziej byle nie przegiąć z dawką i na plantacje przynajmniej 2 letnie. 

#13 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 14:22

Jeżeli mówisz o devrinolu i proporcji 3-2 ze stompem to śmiało. Ty chcesz dać 3-3 cóż spróbować możesz aczkolwiek pamiętaj że malina jest niedawno posadzona i nieukorzeniona. Ja w swojej dawce byłem zadowolony chociaż na jednej działce średnio.

No tak ale czy dawanie 2l Stompu to nie za malo? Jakos sceptycznie do tego podchodze. Chyba dam 3 + 3. Lepiej jak jakas sztuka sobie nie poradzi niz jak mi zarosnie chwastami bo nie mam tych malin 10 arów.

#14 Share Rubusik

Rubusik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 styczeń 2017 - 17:09

Nie ma opcji, na pewno wyhamujesz te maliny taką mieszanka. No ale coś za coś. Albo teraz strzał w korzeń a potem szybki wzrost w warunkach mniejszej konkurencji, albo teraz ładnie powychodzą a w drugiej części sezonu przyduszą je chwasty - zabiorą nawóz i wodę, a i światło i mniejszy przewiewe jak solidnie zapuścisz, więc szara pleśń będzie się ładować. 

Ja bym dał 3+3 i ciut więcej fosforu potem plus może ze dwa razy na liście w chłodniejsze dni plus coś ekstra. Słyszałem, że bardzo fajnie działają w malinie probiotyki. Nie stosowałem jeszcze u siebie, więc nie podpowiem Ci. Ale w zeszłym sezonie dałem dwa razy Superplon K z Biogenu. Tutaj opis z porzeczek jest akurat http://jagodnik.pl/a...-biostymulator/ ale zrobiłem tak samo. Nie chcę przesadzać, bo może tak się akurat pogoda ułozyła, ale spokojnie zerwaliśmy 1/5 więcej niż zwykle. Byłem zaskoczony, bardzo pozytywnie. To taki produkt bez dobrego marketingu, więc mało znany i dotarłem do niego późno. No ale było widać, że krzewy odżyły i owoce były większe. W tym sezonie dam go wcześniej, może w maju i 3 razy. Nie namawiam, ale u siebie widziałem, że działa.

#15 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 28 styczeń 2017 - 10:29

Zabiegi herbicydowe w malinie letniej i jesiennej A basta i reglone chyba raczej letnich nie przyhamuje?

#16 Share grzegorz74

grzegorz74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 28 styczeń 2017 - 18:11

basta ireglone to srodki oparzeniowe

#17 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 28 styczeń 2017 - 18:13

Zabiegi herbicydowe w malinie letniej i jesiennej Czyli innymi lepiej nie pryskac?

#18 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 09:44

Nie ma opcji, na pewno wyhamujesz te maliny taką mieszanka. No ale coś za coś. Albo teraz strzał w korzeń a potem szybki wzrost w warunkach mniejszej konkurencji, albo teraz ładnie powychodzą a w drugiej części sezonu przyduszą je chwasty - zabiorą nawóz i wodę, a i światło i mniejszy przewiewe jak solidnie zapuścisz, więc szara pleśń będzie się ładować. 

Ja bym dał 3+3 i ciut więcej fosforu potem plus może ze dwa razy na liście w chłodniejsze dni plus coś ekstra. Słyszałem, że bardzo fajnie działają w malinie probiotyki. Nie stosowałem jeszcze u siebie, więc nie podpowiem Ci. Ale w zeszłym sezonie dałem dwa razy Superplon K z Biogenu. Tutaj opis z porzeczek jest akurat http://jagodnik.pl/a...-biostymulator/ ale zrobiłem tak samo. Nie chcę przesadzać, bo może tak się akurat pogoda ułozyła, ale spokojnie zerwaliśmy 1/5 więcej niż zwykle. Byłem zaskoczony, bardzo pozytywnie. To taki produkt bez dobrego marketingu, więc mało znany i dotarłem do niego późno. No ale było widać, że krzewy odżyły i owoce były większe. W tym sezonie dam go wcześniej, może w maju i 3 razy. Nie namawiam, ale u siebie widziałem, że działa.

probiotyki fajna sprawa, polecam. Wiadomo ze troszke przyhamuje ale tak jak mowisz nie ma idealnego rozwiazania. Jak masz 10 arow to wyplewisz a tak? Zostaja herbicydy. 3+3 to chyba idelany wariant na dopiero posadzone, na starsze mozna 4+4 nawet dac.

P.S. Co z fosforu polecasz kolego?

Czyli innymi lepiej nie pryskac?

powiedz jak chcesz zastosowac Baste w dopiero co posadzonych malinach?

#19 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 14:57

Zabiegi herbicydowe w malinie letniej i jesiennej Jak to jak? Belka herbicydowa w letnich i ogień.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share grzegorz74

grzegorz74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 30 styczeń 2017 - 19:28