Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5085M vs Case Farmall 85C

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 21 styczeń 2017 - 09:22

A jaką masz maksymalnie moc wpisaną we wniosku?

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
FARMTRAC 7110 DT

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Farmtrac
  • 173000.00 PLN
  • 11 sty 2018
MASSEY FERGUSON 6180 renault 6290 zetor 6280 case john deere 6190

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Massey Ferguson
  • 67900.00 PLN
  • 21 gru 2017
Ciągnik sadowniczy New Holland BOOMER 30 (mini traktorek, ciągniczek)

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki New Holland
  • 47800.00 PLN
  • 07 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5085M vs Case Farmall 85C Dzisiaj, 08:24
  •  

#22 Share wojtaso

wojtaso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 09:43

John Deere 5085M vs Case Farmall 85C Witam,
Od lipca 2016 roku jestem użytkownikiem John Deere 5085M. Obecnie mam 280 godzin. Mam go z ladowaczem. Z wyposażenia mam skrzynie 32/16,szyberdach, EHR, koła 380/70 r24, 480/70 r34, dwie sekcje hydrauliki, zaczep automat, ladowacz Quicke Q36.
Silnik w tym ciągniku bardzo dobrze trzyma obroty, pracując w polu czuje się że ma więcej niż te 85 KM, jednak przy pracach w transporcie brakuje mu momentu. Bardzo ciężko się wkręca na obroty. Kupując ten ciągnik i tak nastawialem się na podwyższenie mocy. W marcu będę go podkręcać do ok 110 km.
Do skrzyni biegów trzeba się przyzwyczaić, ponieważ w czasie jazdy trzeba zmieniać grupy biegów. Poza tym ten półbieg bardzo szarpie. Mechanik z serwisu powiedział mi że niestety nic na to się nie poradzi bo nie jest to półbieg. Jest to wzmacniacz momentu. Biegi główne są bardzo dobrze spasowane, jak w samochodzie osobowym.
Z ladowaczem robi się bardzo dobrze, ponieważ ciągnik ma dosyć spory rozstaw osi, pompę 70. Ladowacz jest przymocowany do ramy, bardzo dobre rozwiązanie. Podnośnik poradził sobie z agregatem uprawowo-siewnym o masie 1600 kg. EHR zalecam wziąć, bez niego podczas jazdy na wybojach potrafi rozbujac narzędzie, szczególnie jakieś dłuższe pługi ;-) kabina bardzo dobrze wykonana, solidnie, ale jednak wg mnie jest głośno szczególnie gdy silnik ma powyżej 2000.
Komfort jazdy po drodze jest wysoki, aż byłem miło zaskoczony, ciągnik wogole nie podskakuje, ma się wrażenie jakby była amortyzacja osi i kabiny do czasu gdy się nie wjedzie w dziurę ;-)
Ogólnie polecam ten ciągnik, jednak ceny które przedstawiłes są zbyt wysokie.

#23 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1888 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 10:00

Czyli z tego co piszesz nadal jest ta skrzynia z szybką 1 w której trzeba ruszać z niższego zakresu i przekładać na wyższy - coś ala w Belarusie 1025. Nie rozumiem tylko "Poza tym ten półbieg bardzo szarpie. Mechanik z serwisu powiedział mi że niestety nic na to się nie poradzi bo nie jest to półbieg. Jest to wzmacniacz momentu." Czym różni się ten wzmacniacz z JD od półbiegów z JD?

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share coolmen

coolmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 10:57

Maksymalna moc wpisana we wniosku to 90 koni

Edytowany przez coolmen, 21 styczeń 2017 - 10:58.

#25 Share wojtaso

wojtaso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 13:00

John Deere 5085M vs Case Farmall 85C Z tego co mi powiedział to ten wzmacniacz ma podobne rozwiązanie jak w starych Ursusach. Tak, to szybka skrzynia. Trzeba ruszać z zakresu C potem przełączyć na zakres D. Zakres C i D są zsynchronizowane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1888 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 19:31

Ja tam nie wiem, ale te szarpanie (czy tam skakanie do przodu) ma też 20letni Valmet a kilkuletnia Valtra ma już miękko zmieniane półbiegi oba mają skrzynie 36/36 z 3 półbiegami różnica w rewersie (nowszy ma EH i mokre sprzęgło). Więc raczej spowodowane to jest albo starą konstrukcją bądź oszczędnościami firmy w niskim segmencie.

Rozwiązanie ze zmianą zakresu też za wygodne nie jest. Nie wiem czemu to zastosowali wszak razem z tymi półbiegami w jednym zakresie wychodzi aż 8 przełożeń więc chyba dałoby się je normalnie rozplanować by 1 była na tyle wolna aby można było z niej ruszać ze znaczmy obciążeniem.

Maksymalna moc wpisana we wniosku to 90 koni

To sporo Cię ogranicza w wyborze modeli ale w sumie na taki areał spokojnie wystarczy.

Z małych zabawek obejrzyj jeszcze Landini 4-090 ciekawie wygląda i ma silnik Deutz bez DPF i AdBlue

Sporo osób z AF na podobne areały Proximy 90 zakupiło, może wypasu takiego nie mają ale pewnie i nieco taniej wyjdzie.

W sumie to może zaraz mnie zjedzą ale jak nie masz hodowli i nie będziesz ładowacza kładł na ten ciągnik a chcesz mało wydać to i Belarus by się nadał - doposażyć go w klimatyzację, fotel Grammera oraz CBM i komfort będzie na nietragicznym poziomie.

Edytowany przez MgrLukash, 21 styczeń 2017 - 19:46.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Dodaj odpowiedź