coolmen

John Deere 5085M vs Case Farmall 85C

Polecane posty

coolmen    0

 

Witam Panowie 

 

Mam mały problem 

 

Stoje przed wyborem dwóch ciągników JD 5085M oraz Case Farmal 85C

 

Chciałbym aby pracował z maszynami takimi jak :

Pług obrotowy 3x45 , agragat uprawowo siewny aktywny 2,5 z wałem packera , agregatem scierniskowym 2,1 oraz z głęboszem . W przyszłości planowane jest założenie tura

 

Ciągnik pracował by na 20 hektarowym gospodarswie 

 

Klasa ziemi I-IV (40% to górki )

 

John Deere 5085M - Wyposażenie :

Silnik 4 cilyndrowy , pojemność 4,5 litra, skrzynia 32/16,opony 340/824 -420/85R34 , rewers elektrohydrauliczny , mechaniczne sterowanie podnosnikiem , podnośnik 3600kg, pneumatyczne siedzenie , przednie błotniki stałe 

Cena : 154 tys netto

 

Case Farmal 85C

Silnik 4 cylindorwy , pojemność 3,4 litra , skrzynia 24/24 , opony 380/70 R24-480/70 R34, rewers elektrohydrauliczny ,ehr ,podnośnik wzmacniany ok 5 ton , wzmacniana przednia i tylna oś , sterowanie WOM z błotnika , szyberdach , pneumatycznie siedzeni ,przednie błotniki dynamiczne 

Cena : 137 tys netto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

Ja mam John tyle ze 6100 rc i powiem tak, niezamienilbym go na nic innego. Wiadomo ze spotkam sie z krytyka ale dla mnie on sprawdza sie świetnie. Spala mi około 4 litrów w turze a jest do tego ciężki wiec w polujesz daje rade. Dołożyłbym do tej Emki ehr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem tym nowym farmtrakiem 9120 dtn z tym silnikiem 3,3 litra jak mu dokładasz to idzie i paliwo z baku też.Poniżej 1700 obrotów to nie ma siły ten silnik jak na 113km.

A druga sprawa jest taka że ten johna 4,5litra ci dłużej pochodzi bo jest mniej wysilony niż ten w case a ciągnik za taką kase to sie kupuje można powiedzieć dożywotnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w jd trochę za słaby podnośnik. wybrałbym case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

mam 5090m takie same plugi, orka na poziomie 9-10 km/h obroty 2000 i 13l/ha a robię go w godzinę, do tego agregat uprawowo siewny bierny 3m z hydropakiem na nim amazone d8 300kg 5l/ha predkośc ta sama, podnośnik jest mocny i na razie nie miałem maszyny, której nie mógłbym podnieść, bo jak podnosi mi agregat z wysuniętym siewnikiem, to daje radę, ale czasami podbija przód. Moc jest super, do porównania sąsiad ma case 85km i już nie jest aż taki zadowolony. Masa jest super rozłożona, części nie są tak drogie a jakość wykończenia kabiny i jej wyciszenie to bajka. Jedziesz, obroty na maxa odpalasz tel i rozmawiasz jak w samochodzie. Z pewnością tylko jd. Ale to Twój wybór ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolmen    0

dzisiaj bylem u dilera john deere i mi powiedzial ze za JD 5085M z 2017 roku w podstawie ze skrzynia 16/16 trzeba wyłożyć 163 tys netto

wstąpiłem tez do dilera claasa i claas atos 330 w podstawie 145 tys netto tylko ze klimatyzacja do tego 9 tys także 154 tys netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze warto, case jest lepszy pod względem wykonania i pewnie komfortu tez, na twoim miejscu postawił bym na coś lepszego niż JD i wziął coś z CNH. Miałem kiedyś JD 5080R i mam szczęście ze się go pozbyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Wiadomo ze warto, case jest lepszy pod względem wykonania i pewnie komfortu tez, na twoim miejscu postawił bym na coś lepszego niż JD i wziął coś z CNH. Miałem kiedyś JD 5080R i mam szczęście ze się go pozbyłem...

Kolego co ty kadzisz? z całym szacunkiem do grupy CNH- to  do JD  a szczególnie w wersji r-premium nie ma porównania a ciagniki serii 5r były najlepsze w swojej klasie .Nie twierdze ze ciągniki grupy CNH są złe -lecz porównując do JD R   ich zalety to niższa cena zakupu oraz mniejsze zuzycie paliwa -jakosc wykonania, komfort pracy, niezawodnosc,  moc  jest nieporównywalna na korzysc JD 5R . KOLEGO  albo trafił CI sie jakis wadliwy egzemplarz albo Ty niewłasciwie o niego dbałes . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Sąsiad ma NH T4.85(to samo co ten Case nawet z takim samym wyposażeniem) od prawie 2 lat i pod względem mocy nie jest to jakaś rewelacja ale awarii jak na razie nie miał. Ogólnie jeśli miałby być to główny to odradzam takiej zabaweczki to dobry sprzęt do jakieś zgrabiarki, przetrząsacza, lekkiej kosiarki itp.

Jak na główny z CNH wolałbym już NH T5.95/Case Farmall 95U - większy rozstaw osi, większa masa, większa kabina inaczej to się będzie w każdej pracy i transporcie zachowywało.

Dealerów Same i Lamborghini nie masz gdzieś w okolicy bo to to samo co Claas Atos ale ze względu na mniejsze przebicie na rynku mogą mieć przystępniejsze ceny.

JD z serii M to budżetówka, nie wiem jak obecnie ale wcześniej cały układ napędowy produkowano w Chinach. R-ka to już inna bajka która z okładki tylko podobnie wygląda.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

5090 m rocznik 2014 ,wszystko niby ok ale coś nie trafiłem w egzemplarz ,po gwarancji wyciek oleju gdzieś z góry silnika zawalił pasek i rozleciał się pasek  po ok 800 mtg ,poszedł do mechanika ale po kilku miesiącach znowu zaolejony silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkad    1

Jeśli zamierzasz dołożyć tura to jd wydaje się lepszy ponieważ częściowo posiada ramę, z drugiej strony case ma lepszą widoczność(okno dachowe). Jeździłem tym i tym i jd wydał mi się lepszy i mocniejszy, ale i był sporo droższy.

Edytowano przez mkad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolmen    0

właśnie tata jest za john deerem , mi trochę szkoda wydawac tyle pieniążków na john deera , poprostu zastanawiam sie czy jest nam potrzebny ten ciągnik , czy nie lepiej zakupic case albo cos tańszego od joha  a pieniądze co zostaną wydac na cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ja się Tobie nie dziwie ten JD to nic nadzwyczajnego a cenę ma jak na mój gust dość wysoką. Tym bardziej że my za około 10tys zł netto mniej kupiliśmy w zeszłym roku ciągnik o klasę wyższy, o 20KM mocniejszy z ładowaczem i wyposażeniem podobnym(rewers mechaniczny ale jest EHR).

Jeśli nie masz do niego maszyn to lepiej wybrać coś tańszego i mieć sprzęt, niż wybrać sam ciągnik i postawić go na bezrobociu (w okresie gwarancji szczególnie).

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk11    8

na 20ha nowy ciągnik? kiedy ci się zwróci? szkoda kasy.czy nie lepiej kupić używany a nowych kilka maszyn? ja mam 45ha (3-6kl)ciągnik główny case mx 100 6-garowy,kupiłem go w bdb stanie -nie do zajechania!cena ok.58 tyś. zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292

z tego co ja tu widzę to każdy pisze jakie ma osiągi w swoich ciągnikach na słabszych glebach a postawcie się w realiach kolegi który ma 1 klase ziemi i to na górkach , jak dla mnie też kupowanie nowego ciągnika na 20ha to nie zbyt dobry pomysł chyba że korzystasz z prowu i masz zaplecze własnej gotówki a nie na kreche , co do tych ciągników to ja bym na Twoim miejscu je przetestował u siebie który jak sobie radzi , cena jest za case tylko żeby sobie poradził oczywiście , mój kolega ma farmala chyba setke z ładowaczem jako główny i nie narzeka a już ma go z 8 lat będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolmen    0

ciągnik będzie musiał być nowy bo bedzie brany na dofinansowanie , to byłby najlepszy pomysł wziąć taki ciągnik na testy ale niestety do konca stycznia musze dokonac wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11

Witam,
Od lipca 2016 roku jestem użytkownikiem John Deere 5085M. Obecnie mam 280 godzin. Mam go z ladowaczem. Z wyposażenia mam skrzynie 32/16,szyberdach, EHR, koła 380/70 r24, 480/70 r34, dwie sekcje hydrauliki, zaczep automat, ladowacz Quicke Q36.
Silnik w tym ciągniku bardzo dobrze trzyma obroty, pracując w polu czuje się że ma więcej niż te 85 KM, jednak przy pracach w transporcie brakuje mu momentu. Bardzo ciężko się wkręca na obroty. Kupując ten ciągnik i tak nastawialem się na podwyższenie mocy. W marcu będę go podkręcać do ok 110 km.
Do skrzyni biegów trzeba się przyzwyczaić, ponieważ w czasie jazdy trzeba zmieniać grupy biegów. Poza tym ten półbieg bardzo szarpie. Mechanik z serwisu powiedział mi że niestety nic na to się nie poradzi bo nie jest to półbieg. Jest to wzmacniacz momentu. Biegi główne są bardzo dobrze spasowane, jak w samochodzie osobowym.
Z ladowaczem robi się bardzo dobrze, ponieważ ciągnik ma dosyć spory rozstaw osi, pompę 70. Ladowacz jest przymocowany do ramy, bardzo dobre rozwiązanie. Podnośnik poradził sobie z agregatem uprawowo-siewnym o masie 1600 kg. EHR zalecam wziąć, bez niego podczas jazdy na wybojach potrafi rozbujac narzędzie, szczególnie jakieś dłuższe pługi ;-) kabina bardzo dobrze wykonana, solidnie, ale jednak wg mnie jest głośno szczególnie gdy silnik ma powyżej 2000.
Komfort jazdy po drodze jest wysoki, aż byłem miło zaskoczony, ciągnik wogole nie podskakuje, ma się wrażenie jakby była amortyzacja osi i kabiny do czasu gdy się nie wjedzie w dziurę ;-)
Ogólnie polecam ten ciągnik, jednak ceny które przedstawiłes są zbyt wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Czyli z tego co piszesz nadal jest ta skrzynia z szybką 1 w której trzeba ruszać z niższego zakresu i przekładać na wyższy - coś ala w Belarusie 1025. Nie rozumiem tylko "Poza tym ten półbieg bardzo szarpie. Mechanik z serwisu powiedział mi że niestety nic na to się nie poradzi bo nie jest to półbieg. Jest to wzmacniacz momentu." Czym różni się ten wzmacniacz z JD od półbiegów z JD?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolmen    0

Maksymalna moc wpisana we wniosku to 90 koni

Edytowano przez coolmen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11

Z tego co mi powiedział to ten wzmacniacz ma podobne rozwiązanie jak w starych Ursusach. Tak, to szybka skrzynia. Trzeba ruszać z zakresu C potem przełączyć na zakres D. Zakres C i D są zsynchronizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj