Polecane posty

rabit500    12

Jeździłem z takimi lampami przy akcji zima. I mnie osobiście oczy nie bolały mimo dlugiej jazdy z nimi. Ale wszystko jest indywidualne pojezdzisz i wtedy sam stwierdzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Lampy przetestowane, daje radę kosić. To czego się obawiałem czyli lekko fioletowa plama, na środku po odpowiednim ustawieniu i przyzwyczajeniu się nie przeszkadza. Jednak nadal brakuje widoczności do przodu, leżą już kolejne do montażu, 3/4 instalacji zrobione tylko przewodu trochę zbrakło i już nie było kiedy podłączyć. Teraz i tak się nie przydadzą, będą na przyszły rok.

 

Strasznie się one grzeją, ciekawe jak długo diody wytrzymają. Chociaż obudowa raczej dobrze musi przewodzić ciepło bo dotknąć się nie da i jakieś zabezpieczenie termiczne też widać mają bo ściemniają się po czym ko kilku minutach zaczynają jaśniej świecić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wini    59

Najważniejsza to jest instalacja w ciągniki i nie ma co porównywać lamp podłączając je pod instalacje np w Zatorze czy ursusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Podrzuci ktoś rysunek jak założyć 8 szt ledów na 4 wyłączniki z 4 przekaźnikami? Kabel idzie od rozrusznika. Tylko teraz pytanie jakiej grubości go założyć? Ledy jakie zakładam to 48 W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parich    0
Dnia 26.03.2017 o 20:58, Parich napisał:

Uzywa ktos lampy led firmy WAŚ? Jakie opinie trwalosc lampy, czy nie wprowadza zaklocen do instalacji, barwa swiatla. Interesuje mnie ta lampa

http://www.was.eu/index/product/1918  poczatkowo mialem kupic wesem CRV1 http://sklep.wesem.pl/photo/_pdf/pl/nr0230_crv1_pl.pdf

4000 lm. Nie znalazlem ceny wesema 4000lm ale 3000 lm jest drozszy od lampy WAŚ o jakies 80 zl.

 

Nikt sie nie wypowiedzial to sam sobie odpowiem ,moze komus sie przyda.

Z przodu lampy led Was 1086 zamontowane na wysokosci dolu lusterek. Z tylu lampy Wasem led2F zamontowane pod dachem w fabrycznym miejscu. Z tylu na blotnikach lampy robocze oryginalne  H3 55W z przodu tez H3 55W ustawione na boki. Lampy Was wedlug specyfikacji maja 4000 lm, wasem 2000 lm ale kosztowaly tyle samo okolo 200zl/szt.

Edytowano przez Parich
Link nie robil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość letack   
Gość letack
Ja mam wesema zobacz u mnie w galerii Mocy 3000lm teraz robią nawet 4000lm model crv1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość letack   
Gość letack
https://youtu.be/Id_z2dWZxGw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alekk12    4

odnowię trochę temat

mam tylko trzy lampy pod dachem halogenowe H3 12V/55W - dwie z przodu jedna z tyłu... ta z tyłu się uszkodziła... i może bym zastąpił je ledami... padło nie na chińczyka tylko na polskiego producenta W****

wybór padł na CRV1 

- czy na przód brać te bardziej skupione czyli  CRV1 60x25 - to faktycznie jest tak że przy rozproszonych światło się odbija od maski i wpada do kabiny... jak szyby brudne to widać siebie odbijającego w szybie? lub nic nie widać... czasami przy obecnych (halogenowa H3) tak mam że jak wjeżdżam do obory gdzie świecą inne światła to ciężko widzieć przez szyby.... i to tak też może być z ledami... - brać te skupione???

- a co na tył też chciałem CRV1 - tylko skupione (CRV1 60x25) czy rozproszone (CRV1 FF60) - jakieś wady tych i tych??? czy na tył brać tylko rozproszone czy doświetlać jakimiś małymi ledami jeszcze na tyle narożnymi, skierowanymi na skos???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

tyl rozproszone, pod dachem skupione, jak masz gdzie to nad kierunkami z przodu mozesz dac rozproszone. Wesem jak najbardziej jak masz $, ale jak maszyna nie ma radia to ja bym smiało chinczyka kupił, tym bardziej ze teraz na allego te "grube" ponoć lepsze sa po 27 zł 48w . tak ze za 120 zł z przesyka masz komplet 4 lamp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alekk12    4

radio ma ;) fajne... 

pod dachem przód - skupione

pod dachem tył - też skupione?

może tak jest że pod dachem tył i przód stosować skupione.. w połowie wysokości ciągnika (przy kierunkowskazach) i z przodu i z tyłu stosować rozproszone... ?

tak nad kierunkami jakieś małe dam rozproszone... ale to potem... co rozumiecie przez skupione? właśnie w tej firmie podawane są dwa parametry określające szerokość wiązki światła... lampa led CRV1 60x25 - 60 stopni w poziomie i 25 stopni w pionie te 25 wystarczy?

a jak wygląda sprawa z lumenami zwykła, normalna H3 ma ok 700-900 lumenów... jakoś tak, czy warto brać od razu najmocniejsze, nie przegięcie? oni w tych CRV1 rozróżniają 2200 lm przy 28W, 3000 lm przy 35W oraz 4000 lm przy 40W.... najsłabsza ledowa to jest 3 razy H3 nie lepiej by było wybrać nie najmocniejsze 4000lm (40W) a wystarczy najsłabsze 2200lm (28W) dwie lampy i dorzucić jakieś słabsze na boki pod dachem by stworzyć prawie 360 stopni oświetlenia????

 

Edytowano przez alekk12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

skupiona świeci w punkt, rozproszona rozprasza jak nazwa mówi, z tyłu przy dachu mogą być rozproszone, za bardzo to nie przeszkadza, bo nie masz maski czy tam tłumika i nie ma jak za bardzo się odbijać, ale jak zrobisz to już Twoja wena twórcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parich    0

Ja kupilem kolejne lampy Waś w144 1086. Sa to reflekory robocze i swieca szeroko bo taka ich rola. Wymieniam lampy Wasem-a led2F - 2000 lm na wlasnie Waś 1086. Lamy Waś udalo mi sie kupic za 200zl szt z fv. Maja 4000 lm nic nie zaklocaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alekk12    4

a co w wesemie się nie podobało...? opisz pokrótce... co miałeś ile i jakie na przodzie i na tyle, wymieniłeś i.... jaki jest efekt teraz i w porównaniu do zdemontowanych.... ile czasu miałeś te wesemy? 

a w tychwaś'ach jest takie coś:

"Strumień świetlny zmierzony w kuli Ulbrichta:
- w momencie włączenia lampy: 7000 lm +/- 10%
- po 2 godzinach od włączenia: 5807 lm +/- 10%"

to ledy przygasają z czasem pracy i wesem i waś i inne też tak mają... nagrzewają się i przygasają...??? a jak właśnie z temperaturą ich bardzo są ciepłe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parich    0

Zerknij kilka postow wyzej masz filmik z porownania i opisane co i gdzie.

Wesemy zmieniam na Was bo maja dwukrotnie wiekszy strumien swietlny. Mam za malo swiatla z dwoch lamp i zmieniam na wydajniejsze.

Te lampy maja 4000 lm nie 7000lm.

Nie wiem jak jest w innych czy po jakims czasie strumien swietlny maleje bo oprocz was-a nikt chyba tego nie podaje a chinczyk napewno ;)

Temperatura barwowa jest chlodna dlatego na razie zostawiam tez lampy h3, zeby wymieszac barwy led-a i halogenu.

Lamy wasema mam ponad rok nie zaklocaja nie paruja nie wybuchly pojda do innego ciagnika albo do doswietlania bokow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Cześć, wiecie jak rozpoznać czy lampa led będzie świecić światłem rozproszonym czy skupionym bez podłączania do ciągnika?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Toś mi podpowiedział, można to w skrócie opisać czym się różnią i która to która?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

druga wygląda na skupioną, pierwsza cięzko stwierdzić bo zdjęcie ze skosa.

Chcesz lampy kupic ?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Tak, jedną mam a chce drugą taką samą


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

przewaznie w opisach podają, ale jak na wprost zdjęcie i o ile zdjęcie tego co jest wystawione na danej aukcji to idzie poznać. U mnie w roltechu w mieście fajnie zrobili bo lampy na półce przykrecone i do aku podłączone, która interesuje to włączasz pstryczkiem i patrzysz jak daje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Wyciągnąłem aku od MZ i mam raczej rozproszone

A co mi po opisie?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj