janczar810

Nowa prasa rotor+noże

Polecane posty

janczar810    302

Witam
Stoje przed wyborem nowej prasy i nie wiem za bardzo na jaka sie zdecydowac. Oczekuje o prasy rotora i noży budżet okrojony max. 60netto (najlepiej brutto)
Zastanawiam sie nad Metal fachem i Sipma

1.Z602
nie wiem nic na jej temat oprocz danych technicznyCh

2.Sipma Huzar

3.Z589 jest prasa zmienokomorowa rotor+noze podobno jest robiona na podzespolach feraboli lt265

Mam do dyspozycji ciagnik o mocy 85km, do prasowania ok. 500szt siana ok.200 sianokiszonki z lucerny 200szt. Slomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slaszmh9014    0

Masz jeszcze do wyboru prase z Ursusa Z 597.sporo zdjęć i opini jest o niej na AF a cenna to 58 tyś netto czyli tez sie mieści w budżecie. Swoją droga 85 km z nozami i rotorem nie będzie miał lekko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

 jak ciągnik bedzie miał za cieżko to noże można wyłączyć bądź zmniejszyć ich ilość, wówczas można dostosować ilość noży do posiadanej mocy traktora. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045

kolego z589 jest bez noży z589/2 ma noże i kosztuje 100 ty brutto 86 km ma co robić ale żadna łańcuchowa/walcowa niema z nią startu jest to prasa na podzespołach feraboli nawet sterownik orginał włoski tylko w polskim menu . ogólnie godna polecenia warto dołożyć i taką zakupić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie warto dokładac tyle na polski szajs. za 80 netto masz case br 344 lub odpowiednik w nh gdzie jakość wykonania i ZGNIOT są nieporównywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045

kali2107 chyba napewno nie miałeś styczności z pasówką metalfachu jest to jedna z niewielu polskich maszyn godna polecenia najpierw zasięgnij dokładnie o niej informacji potem krytykuj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

Za tą cenę to tylko polski sprzęt kupisz. Ale trochę dołożyć i masz Case rb 344 a to dobre sprzęty. Ciągnik trochę mały i najlepsza była by pasowa z doświadczenia wiem że lekko idą. Najlepsze były by zachodnie Lely, Claas, Vicon, John Deere, ale to już grubo ponad 100tyś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Na ok. 1tys balo rocznie nie wydam 100kawalkow, to sie nie kalkuluje

Powaznie mysle o 589 uwazam ze za ok 85tys powinno atyknax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego @janczar810 są dwa modele pras pasowych z metalfachu, Z589 o której piszesz nie posiada rotora i noży !! ja posiadam model Z589/2 i ta prasa posiada rotor i noże ale kosztuje 80 tyś.netto. Jest ona w większości zbudowana na częściach feraboli z metalfachu to ma naklejki i trochę pierdół.Co do łańcuchowych case czy nh nie mówię że to są złe prasy ale z pewnością nie zrobią tak zbitych bel jak prasa pasowa mam porównanie z krone round pack 1250 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

A wiec tak do konca dokladnie nie sprecyzowalem tego co mialem na mysli.
Narazie bez glebszych negocjacji mam takie ceny
Z589 popychacz widelkowy 67netto
Z589/2 noze rotor cena 76netto
Z602 rotor noze 57 brutto
Sipma huzar 63tys netto.


A wiec pasowki MF z nozami i bez to czyzby dwie inne konstrukcje? Czy zle zrozumialem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po prostu się nie zrozumieliśmy z twoich wypowiedzi wywnioskowałem że pytasz się tylko i wyłącznie o model bez noży. Z tego co się orientuje to model Z589 różni się tym że nie posiada rotora i noży po za tym to są te same konstrukcje. Ja jak najbardziej polecam tą prasę i zapraszam do mnie do galerii tam masz zdjęcia belek i sterownika metalfaszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan94    6

Ja ci polecam z Sipmy sam mam łańcuchowo-walcową 1221 spisuje sie bez zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Wszystko zalezy od pogody,jak pada i nie da zrobic siana robie kiche.
Kiszonke z lucerny bedzie naa 1oo% ok. 300szt.
Paszowozu nie mam i nie bede mial. Co do ciecia, juz wspominalem nie musze ciac wszystkimi nozami, z czasem i tak bedzie wiekszy wół roboczy

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mwidlak    0

Jeśli masz okrojony budżet i chcesz kupić w miarę dobrą maszynę z rotorem to może być ciężko, ale ja bym w tej cenie bral sipme. Niestety, ale różnicę w jakości można poczuć dopiero w maszynach za 100 tyś. i więcej.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Jaką maszyną pracujesz?
Jaki materiał prasowałeś?

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Jest ktoś na forum co nie poleca z własnego doświadczenia pras metal fachu? Wiem z tego co czytalem wiele minusów odnośnie modelu z562, a jak to jest z pasówka z589/2 i z6o2
Nie ukrywam cena jest jedną z najniższych na rynku i właśnie z tego względu skłaniam się ku tej marce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj