stanrol

GPS pomiar powierzchni pól

Polecane posty

stanrol    1

Panowie a żeby od razu kupić urządzenie i do pomiaru powierzchni pól i do naprowadzania równoległego. Bo też myślałem o naprowadzaniu równoległym, dobra sprawa by była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Jeśli już, to Garmin z opcja GLONASS, koszt od około 1200zł, pokazuje pozycję z dokładnością do 30cm nawet wewnątrz budynków. Lepsza precyzja jest zastrzeżona dla zastosowań wojskowych i niedostępna (teoretycznie) w cywilu, wymaga zmiany algorytmów w nawigacji.

na przykład coś takiego :http://allegro.pl/garmin-gpsmap-64s-gps-glonass-bluetooth-kompas-i6683917684.html

można łączyć przez BT z laptopem lub obrabiać offline w domu na PC

 

Nawigacja w tablecie czy komórce niestety nawet z AGPS to dokładność max +/- 3m, do prowadzenia równoległego się nie nadaje

Ograniczeniem nie jest odbiornik, bo jak złapie 6-7 satelitów to w praktyce jest to wystarczające do uzyskania dokładności około 0,5m , tylko algorytm przetwarzania danych

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

panowie garmin etrex20 co powiecie na jego temat i czy cena 450pln za 3 letni sprzęt jest odpowiednia??

nie wiem jakie różnice między 10 a 20,

za nową 10 dałem 350zł więc nie wiem czy kupować 3 letnia 20 za 450.

 

w moim przypadku mierzy bardzo dobrze, błedy pomiarowe są znikome - łapie się pod pomiary agencji


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi bo w sumie nic więcej mnie nie interesuje. Powierzchnia i tyle.
A Jacku jak wygląda pomiar w ciągniku? Bo jak mam obejść 10-15ha w jednym kawałku to troszkę się zejdzie. A chodzi o to że w tym roku mam usługę do zrobienia a tam jest jakieś 80ha może więcej i stawka od ha także nie chcę być stratny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

10 też ma już glonass, widzę że te nowsze mają go jak leci.

Pomiar robisz statycznie, czy po prostu lecisz dookoła pola ?

 

Pomiar wykonywany przeze mnie za pomocą zwykłego GPS-u miał odchyłki (nawigacja Lark) , zwłaszcza na mniejszych kawałkach (mniej niż 1ha) około 5 do 10%, na większych mieścił się w 3%. Do prowadzenia równoległego się nie nadawał w trybie dynamicznym, za duże odchylenia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

i co dalej?

w tym etrexie właczasz urządzenie - dajesz opcję pomiar pola obchodzisz sobie pole dajesz zakończ i podaje wynik od razu

 

 

Zachodze na koniec pola i klikam ślady stop, wchodze we właściwości i mi pokazuje powierzchnie według tych śladów. Dokładności nie znam dokładnie ale plus minus się mieści . Wszystko zależy od satelit i od urządzenia.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ponoc na etrexach da się dodać jakis ofset i mierzyc z quada czy ciągnika, nie wiem tego nigdy nie testowałem.

Raz sobie obszedłem pole 11ha chwile zeszło ale wynik dokładnie jak wg mapy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Yacenty   ja  od  3  lat  mierzę  pola takim garminem jak twój. Jadę  quadem po granicy pola  i  mam pomiary  zgodne  z   kontrolnymi z  agencji.


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Szczęściarz my musimy dymac pieszo bo zamiast quada kupiłem suva


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benjamin    0

Dobry smartphone z odpowiednią aplikacją może poradzić sobie bardzo dobrze. Osobiście polecam aplikację Measure Area GPS (płatna, ok 17 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

szukam gps do pomiaru powierzchni aby wskazywał prędkość jeśli się poruszam , posiada któreś urządzenie taka funkcje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Panowie podsumowując,  Garmin e-trex  jest odpowiednim sprzętem do pomiaru pól i wystarczającym dla indywidualnego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Stanrol  dokładnie tak :)   Kupuj  i ciesz się  super sprzętem :)


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Można  do niego wrzucić  mapy  topograficzne  i fajnie sprawdza się w pieszych wycieczkach.


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

wgrywal ktos mape z geoportalu aby mierzy powierzchnie pola Etrex 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Kupiłem etraxa 10, zrobiłem pomiar powierzchni następnie zapisałem ślad i teraz mam pytanie. Jak sprawdzić ile to wychodzi m²ha w zapisanych śladach. Zrobiłem w jeden dzień pomiar dwunastu działek i teraz chciałbym sprawdzić ile one mają. Wszystkich nie zapamiętałem bezpośrednio po zmierzeniu. Niektóre pokazują dobrze. Przykładowo duszę na zapisany ślad: pokaż na mapie następnie guzikiem menu duszę przejrzyj ślad. Pokazuje się przykładów Dystans 0,4 km oraz obszar 8170.53 m² i tu jest wszystko jasne. Natomiast wieksza połowa jest pokazana przykład dystans 0,7 km oraz obszar 0,02 km². Jak to zmienić aby pokazało w m² w zapisanych śladach? Mierzyłem wszystko na tych samych ustawieniach. Nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a po co robisz slady?

tam jest opcja w menu głównym - pomiar powierzchni.

włączasz czekasz na satelity,

dajesz start, obchodzisz działkę dookoła, dajesz oblicz i pokazuje ci w jakiejś jednostce - teraz nie pamiętam czy w m2 czy ha, ale bez problemu zmieniasz jednostkę na ha.

U nas tylko w ten sposób mierzymy.

Z śladami też da się coś powalczyć ale z tego co kojarzę trzeba slad zrzucić na pcta, jakimś programem zrobić konwersję pliku i zaczytać go do innego programu i tam pokazywało - zrobiłem to tylko raz, zaraz po zakupie etrexa.

Teraz to tylko opcja wbudowana - u mnie pokazuje bardzo dokładnie, wg tego co mapy pól i bardzo zbliżone do tego co pokazuje ciągnik, ale niestety przez etrexa straciłem paru "kolegów"


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Ale bez obrysu robi sam pomiar jeśli robisz bez śladu? Jak to później wygląda z zapisem takiego zmierzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Tak jak napisałem wyżej (szkoda ze etrex leży w domu to bym film nagrał)

Włączasz etrexa wybierasz pozycję: pomiar powierzchni, czekasz az złapie fixa na satelity. Dajesz start, idziesz po granicy pola, obchodzisz całe pole aż do punktu start. Dajesz Oblicz. W tym momencie na ekranie masz wynik.

Nie wiem czy on to gdzies zachowuje w swojej pamięci, ja to zwykle zapisuje w telefonie w notatkach i tyle.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisze tak jest. A poza tym masz możliwość zapisania każdego pomiaru w samym urządzeniu.
I co trzeba przyznać jest dokładny pomiar.

@yacenty to widzę że nie jestem sam z tymi "stratami" w ludziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Zapisuje pomiar i gdzie wtedy muszę go znaleźć. Nadal tego nie rozgryzłem. Robicie pomiar bez śladu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj