Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa ładowarka teleskopowa

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 22 wrzesień 2007 - 13:52

a co sadzisz o merlo??

merlo to nawet dobre ładowarki robi tylko takie składaki pompy boscha siłowniki włoskie (każda częśc z innego kraju) jedynie manitou ma wszystkie podzespoły francuskie a co do najlepszych ładowarek to sa nimi manitou jeździłem na jcb. ,mathbro, NH, mam claasa i według mnie manitou są najlepsze nie zmienianie biegów jest tak płynne że po prostu bajka na drugim miejscu są jcb dlatego gdyż jak dla mnie one sią mało wytrzymałe (opieram sie na zeznaniach kumpla który taka ładowarką jeździ) na trzecim miejscu to jest caterpillar i claas śa to ,,twarde'' do każdego zadania coś o tym wiem.......

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa ładowarka teleskopowa Dzisiaj, 09:58
  •  

#42 Share MarekJCB

MarekJCB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 wrzesień 2007 - 18:48

manitou są najlepsze nie zmienianie biegów jest tak płynne że po prostu bajka na drugim miejscu są jcb dlatego gdyż jak dla mnie one sią mało wytrzymałe

co masz na myśli mówiąc o płynnym zmienianiu biegów, JCB montuje teraz nowe skrzynie biegów (modele 531-70, 541-70 itp.)
podobno są super ;) JCB to sama anglia, merlo nie jeździłem ale jakoś nie mam przekonania do tej marki.

longerbycz Ile wyciągnie ci twoja ładowarka, jakim modelem Jcb jeździłeś chodzi mi o wyposażenie, bo ja mam wyposażenie bardzo rzadko spotykane tzw. Wersja Farm Special Super :) :)

PS. Moje zdjęcia JCB są w galerii

#43 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 wrzesień 2007 - 08:52

JCB to sama anglia, merlo nie jeździłem ale jakoś nie mam przekonania do tej marki.

heh tez nie mialem dopoki nie pojezdzilem, na podworku u mnie stoi sasiada nowy model jcb, wiec czesto wbijam sie na nia i jest ok, ale nic nie przebije bajerow merlo szczegolnie z paletami gdzie nie dojedzie widlak, jesli kiedykolwiek bys cos budowal i dostal w lapy taka ladowarke to docenisz jej zalety
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#44 Share MarekJCB

MarekJCB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 23 wrzesień 2007 - 12:45

ale nic nie przebije bajerow merlo

Jakie bajery masz na myśli ??? Ja mam wyposażenie unikatowe, na maxa... ;)

#45 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 wrzesień 2007 - 13:56

Nowa ładowarka teleskopowa wyrównanie poziomu i przesuw boczny
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#46 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 23 wrzesień 2007 - 15:58

Nowa ładowarka teleskopowa Manitou, ma również pompe boscha, rozdzielacz nie pamietam jakiej firmy, pozatym mówienie ze cos jest skladakiem, dyskfaliwikuje wszystkie pojazdy zamobieżne, bo nie spotkałem sie jeszcze z zadną maszyną, która jest w stu procentach wyprodukawana w jednym miejscu, przez firmę która widnieje na masce lub drzwiach maszyny...
O pompie to wiem napewno, bo w nastepnym tygoniu mam zawiesc ze swojego Manitou pompe na diagnostyke do wawy, spadła jej wydajnosc, i nie wytwarza wiekszych cisnienien, dodam ze jest to pompa LS (o zmiennej objętosci roboczej)wielotłoczkowa. Mogę tu zamiesci link do strony na której miedzy innymi jest ta pompa, ale to bezcelowe.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#47 Share MarekJCB

MarekJCB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 wrzesień 2007 - 15:13

wyrównanie poziomu i przesuw boczny

He he tego to nie mam ;) Ja potrzebuję maszyne do słomy, kiszonki, obornika itp.

Ale na pewno to są przydatne bajery, wydaje mi się że ta merlo to jakaś typowo budowlana nie ??? 10m i z przodu stopy nie ma ????

Ps. Nienawidzę operować z paleciakiem, wolę z łyżką i widłami do bel :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 24 wrzesień 2007 - 15:31

co masz na myśli mówiąc o płynnym zmienianiu biegów, JCB montuje teraz nowe skrzynie biegów (modele 531-70, 541-70 itp.)
podobno są super ;) JCB to sama anglia, merlo nie jeździłem ale jakoś nie mam przekonania do tej marki.

longerbycz Ile wyciągnie ci twoja ładowarka, jakim modelem Jcb jeździłeś chodzi mi o wyposażenie, bo ja mam wyposażenie bardzo rzadko spotykane tzw. Wersja Farm Special Super :) :)

PS. Moje zdjęcia JCB są w galerii

jeździłem modelem 530-70 ale to z jakimś podstawowym wyposażeniem ( a twoja co ma w wersji Farm Special super?? ) a co do tego ile moja wyciąga to tak około 38 hm/h a i mówiąc o płynnym zmienianiu biegów to maiłem na myśli różnice miedzy moją a ML732, w mojej lekko szarpie a tam po prostu bajka one chyba mają jakies inne napędy (sprzęgła hydrokinetyczne) czy coś takiego.....

#49 Share MarekJCB

MarekJCB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 wrzesień 2007 - 16:55

Nowa ładowarka teleskopowa Hmmm Jak ktoś się zna na JCB to wie że 85 % to ładowarki typu Farm Special, czyli są gołe,nie mają nawet rozłączalnego napędu 4x4 silnik 100 km, 32kmh, bez bajerów, 13% w polsce to JCB Farm SPecial Plus, czyli silnik już 120 km turbo 4 cyl intercooler, ma klimę, wskaźnik obciążenia, jedzie też tylko 32kmh, z tyłu ma zaczep hydrauliczny. A moja jakieś 2% JCB w polsce (wiem bo na allegro takiej jeszcze nie znalazłem na drodze też nie) Moja Farm Special Super Ma: 120 km silnik, klima, radio, wskaźnik obciążenia, elektroniczny zegar prędkości, amortyzacja teleskopu, zaczep hydrauliczny z tyłu, halogeny dodatkowe, hydrauliczne zamykanie osprzętu z joysticka, 40 kmh przycisk do rozłączanie napędu 4x4 na 2x4(super sprawa) itp. !!!

Pomiędzy Plus a Super jest różnica w v-max 32 / 40 kmh, i radio itp. Sorry jeśli jakieś szczegóły pomyliłem, trochę się znam na ładowarkach teleskopowych bo jak kupowałem to duużżżooo poczytałem na necie....

He He Mam też Weidemanna (zdjęcie w galerii) to jest dopiero jazda ;)

longerbycz takiego wyposażenia jak ja chyba nie masz nie ??? :)

#50 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 24 wrzesień 2007 - 17:16

Nowa ładowarka teleskopowa ja w swoim claasie K 70 tez mam klime, radio,silnik 122KM,wskaźnik obciążenia, elektroniczny zegar prędkońci podłączony do systemu APC (zegar pokazuje mi tez na którym jade biegu i jeszcze coś tylko tego nie rozgryzłem) amortyzacji teleskopu to raczej nie,a to twoje zamykanie hydrauliczne osprzętu to tylko zamyka czy też otwiera bolce....?? a i jeszcze mam takie cos że jak zapcha mi sie np słomą wlot nad silnikiem który ciągnie powietrze chyba do chłodzenia to moge go z kabiny oczyścić przez skierwanie powietza na zewnątrz...a i nie wiem jak jest w jcb mam blokade wszystkich siłowników na droge i blokade tylko samopoziomowania to chyba tyle moge na jej temat napisac jak mi się coś przypomni to napisze ;)
a ile masz mth na ładowareczce i jaki roczniki..........??

#51 Share MarekJCB

MarekJCB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 wrzesień 2007 - 20:26

a to twoje zamykanie hydrauliczne osprzętu to tylko zamyka czy też otwiera bolce....??

Wrzuciłem fotkę kabiny. Na dżojstiku mam 4 guziki ( 2 to teleskop) 2 to albo krokodylek- zamykanie lub otwieranie, lub gdy przełączę zawór to jednym odczepiam łyżkę, drugim zaczepiam... Kapujesz ???

a to twoje zamykanie hydrauliczne osprzętu to tylko zamyka czy też otwiera bolce....?? a i jeszcze mam takie cos że jak zapcha mi sie np słomą wlot nad silnikiem który ciągnie powietrze chyba do chłodzenia to moge go z kabiny oczyścić przez skierwanie powietza na zewnątrz...a i nie wiem jak jest w jcb mam blokade wszystkich siłowników na droge i blokade tylko samopoziomowania to chyba tyle moge na jej temat napisac jak mi się coś przypomni to napisze ;)

Ja chyba mogę odwrócić bieg wentylatora w drugą stronę ale nie wiem czy o to ci chodzi

a ile masz mth na ładowareczce i jaki roczniki..........??

jak ją kupiłem rok temu to miała 2600, teraz ma 3280mth rok 2002 a ty ???

#52 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 24 wrzesień 2007 - 20:53

Nowa ładowarka teleskopowa moja jest z 2001r kupiłem ją około 4 miesiące temu i ma teraz prawie 3500mth

#53 Share bartek24

bartek24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 20:37

Nowa ładowarka teleskopowa mam pytanie czy ktos wie ile pali MANITOU MLT735-100LSU 100km czy MLT735-120LSU 120km w lekej pracy i w spychańu ziemi (katowanie maszyny) go ja mam NEW HOLLANDA LM 5060 120km iweko ipali dużo rozładunek nawozu czy pasz to 8 litrów spychanie ziemi to azż 14 litrów prosze o SZCZEROŚ jesli morzma POZDRAWIAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share miodek69

miodek69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 10 maj 2012 - 15:06

Nowa ładowarka teleskopowa Obiektywną oceną zużycia paliwa przez silnik jest to co producent podaje w wyciągu ze świadectwa homologacji, czyli spalanie jednostkowe jeśli nie pomylę jednostek to w g/kWh.
W praktyce spalanie zależy głównie od tego jaki charakter pracy wykonujemy no i dużo zależy od samego operatora :) jaką ma nogę.
Zauważ iż silnik ma 120KM i raczej na same powietrze nie pracuje.