Rot

Nowa ładowarka teleskopowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Blueshit    0

Sebastian, przez pierwszy rok maszyna miała tylko i wyłącznie jednego operatora i było tyle samo awarii jak teraz, gdy jeździ nim 3-4 osoby. Jak już pisałem, myśleliśmy że trafił nam się felerny egzemplarz, jednak facet z serwisu wyprowadził nas z błędu. Sprzęt psuł się od samego początku, gdy tylko zaczął u nas pracę, więc nie było mowy o jakimkolwiek zużyciu. Teraz ma ok 3700 mtg a stał na warsztacie łącznie więcej niż inny sprzęt, który ma 7 lat i ponad 15000 mtg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

tez o tym słyszałem, o awaryjnosci z przedisebiorstwa zajmujacego sie transportem, ale nie znam konkretów co dokładnie sie psuje.

Ale gospodarstwo, przynajmniej moje nie bedzie wykorzystywało w takim stopniu ładowarki jak taka firma, to jednak jakos nie usmiechało by mi sie co kilkaset mth naprać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a Ty mav już masz?

 

ktos na forum kupił używaną Manitou ciekawe jak sie sprawuje?

 

 

a co sądzisz o JCB Blueshit??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Ja mam uzywke Manitou ale to juz chyba wspominalem o tym wczesniej, z 2001 roku, ma juz ponad 5000 H.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a ja cały czas myslałem ze Viper masz nowa ta ładowarkę-i jakies awarie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Wyrwana plastikowa zaślepka w skrzyni biegów (wada malutka bo wystarczło spowrotem wkleic zaślepke ale duzo bylo zachodu zanim to się wykryło), wymiana włącznika od rozrusznika, regulacja przekładni kątowej, łacznik pomiedzy tłumikiem a kolektorem sie przeplił, zaraz po kupnie wymiana wszystkich opon, wymiana paska od alternatora i od wiatraka, wymiana mostków diodowych w alternatorze, wymiana stacyjki, ostanio wymiana przedniej szyby, wymiana akumulatora, wymiana olejów :wacko: ewentualne dolewanie paliwa hehe Cos teraz z rozrusznikiem jest nie tak bo czesto zdaza sie ze nie zalapuje za pierszym razem. Maszyną cigane były przyczepy o ładowaności 10 ton zalodawne balotami siankiszonki, choc nie zdazalo sie to czesto. Przy słomie zazwyczej wszytko jest zwożone ładowarką z dwiema przyczepami, jedna 10 tonowa, druga 4 tonowa. Przekładania kątowa chałasuje od momentu kupna. Wskaźnik paliwa nie działa.

Rozmawiałem z zaprzyjaźnionym serwisantem, to twierdzi ze teraz są robione mocniejsze te przekładnie kątowe.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blueshit    0

@Pavel:

Nie miałem okazji poznać JCB w czasie pracy. Jednak na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie maszyny solidniejszej niż Manitou. Pamiętam, gdy do firmy przywieźli M. pierwsze wrażenie, które się nasuwało - "plastikowa zabawka" ;-).

W JCB podoba mi się np. to, że tylne lampy są obudowane, a w Manitou są golasy, które szybko się tłuką :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blueshit    0
wymiana wszystkich opon

U mnie od nowości opony poleciały w niespełna rok (ginęły w oczach), teraz już ponad rok są drugie i mają jeszcze ponad 50%.

wymiana przedniej szyby

To było uszkodzenie mechaniczne? coś Ci na nią spadło? Dwa tygodnie temu, gdy był serwis do dżojstika przywieźli już trzecią tylną szybę. Nie wiem jak to się dzieje, ale rozsypuje się w drobny mak w jeździe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

W sumie z tą szybą to nie wiem jak było, bo przy tym byl pracownik i on upiera sie ze ona sama pekła, ale ja zabardzo w to nie wierze... Mysle ze nie ma tam takich naprezen zdolnych do pobicia szyby, zwazając na to ze jest uszczelka co daje szybie mozliwy luz w razie naprezen kabiny, ale to moim zdaniem niemozliwe bo kabina ma na tyle mocną knstukcjie ze nie powinna sie naprezac, w sumie od czego mialo by sie to dziac.

Opony są diagonalne obecnie i juz ponad 3 latka chodzi na nich i nie widac zbyt dużego zużycia, duze czesc pracy wykonywana na placu utwardzonym.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blueshit    0

Wiesz, całkiem prawdopodobne, że Twój pracownik mówił prawdę co do szyby. Też mi się nie chciało wierzyć za pierwszym razem, że szyba sama pękła. Jednak nie ma zbyt dużej możliwości potłuc tylnej szyby (nawet przy cofaniu) jak już to szybciej potłuką się lampy. Gdy niedawno szyba pękła po raz drugi, miałem to w zasięgu wzroku (chociaż z pewnej odległości) jednak stwierdzam, że stało się to podczas jazdy w przód. Jaka tego przyczyna? nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blueshit    0

I w zeszłym tygodniu znów strzeliła w drobny mak tylna szyba. Czwartej już chyba nie zamówią (ok. 700zł/sztukę). Trzeba będzie dociąć na wymiar "szybę" z pleksiglasu :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jeśli chodzi o ładowarkę FH (Faresin-Handlers) to właśnie dzisiaj taką widziałem w nieopodal położonej spódzielni i fajnie się prezentowała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekJCB    1

Witam !

 

Ja uznaję wyższość Ładowarek Teleskopowych JCB, po prostu w tej kategorii firma JCB rządzi !!! ;)

Jako przykład ładowarki New Holland miały (lub mają nie wiem) teleskop spawany, a JCB ma jeden odlew.

Manitou też jest dobra, ale inne firmy to wg. mnie tylko tańsza alternatywa (które tną koszty na materiałach itp.)

 

Mam Ładowarkę JCB 2002 rok 530-70 Farm Special Super (czyli bardzo rzadko spotykany model wyposażenia, czyli mam wszystko w ładowarce co było możliwe w 2002roku, w wsi jest 530-70 2001 rok ale Farm Special to jest okropnie uboga !!!)

 

Kupiłem ją jak miała 2600 mth, ale żałuję że nie kupiłem nowej. Akurat przed kupnem byłem na Polagra 2005, i była promocja na Manitou 732, czyli 3.2 tony na 7m, silnik 82km ale bardzo uboga za uwaga 160 000 netto !!! Albo 530-70 JCB za 200 000 netto. Teraz JCB jest lepsze bo ma nowe modele skrzyń biegów itp. (chodzi mi o modele 531-70, 541-70 itp. niestety ceny też poszły w górę)

 

He he rozpisałem się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Ja uznaję wyższość Ładowarek Teleskopowych JCB, po prostu w tej kategorii firma JCB rządzi !!! biggrin.gif

a co sadzisz o merlo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2
a co sadzisz o merlo??

merlo to nawet dobre ładowarki robi tylko takie składaki pompy boscha siłowniki włoskie (każda częśc z innego kraju) jedynie manitou ma wszystkie podzespoły francuskie a co do najlepszych ładowarek to sa nimi manitou jeździłem na jcb. ,mathbro, NH, mam claasa i według mnie manitou są najlepsze nie zmienianie biegów jest tak płynne że po prostu bajka na drugim miejscu są jcb dlatego gdyż jak dla mnie one sią mało wytrzymałe (opieram sie na zeznaniach kumpla który taka ładowarką jeździ) na trzecim miejscu to jest caterpillar i claas śa to ,,twarde'' do każdego zadania coś o tym wiem.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekJCB    1
manitou są najlepsze nie zmienianie biegów jest tak płynne że po prostu bajka na drugim miejscu są jcb dlatego gdyż jak dla mnie one sią mało wytrzymałe

co masz na myśli mówiąc o płynnym zmienianiu biegów, JCB montuje teraz nowe skrzynie biegów (modele 531-70, 541-70 itp.)

podobno są super ;) JCB to sama anglia, merlo nie jeździłem ale jakoś nie mam przekonania do tej marki.

 

longerbycz Ile wyciągnie ci twoja ładowarka, jakim modelem Jcb jeździłeś chodzi mi o wyposażenie, bo ja mam wyposażenie bardzo rzadko spotykane tzw. Wersja Farm Special Super :) :)

 

PS. Moje zdjęcia JCB są w galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
JCB to sama anglia, merlo nie jeździłem ale jakoś nie mam przekonania do tej marki.

heh tez nie mialem dopoki nie pojezdzilem, na podworku u mnie stoi sasiada nowy model jcb, wiec czesto wbijam sie na nia i jest ok, ale nic nie przebije bajerow merlo szczegolnie z paletami gdzie nie dojedzie widlak, jesli kiedykolwiek bys cos budowal i dostal w lapy taka ladowarke to docenisz jej zalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekJCB    1
ale nic nie przebije bajerow merlo

 

Jakie bajery masz na myśli ??? Ja mam wyposażenie unikatowe, na maxa... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Manitou, ma również pompe boscha, rozdzielacz nie pamietam jakiej firmy, pozatym mówienie ze cos jest skladakiem, dyskfaliwikuje wszystkie pojazdy zamobieżne, bo nie spotkałem sie jeszcze z zadną maszyną, która jest w stu procentach wyprodukawana w jednym miejscu, przez firmę która widnieje na masce lub drzwiach maszyny...

O pompie to wiem napewno, bo w nastepnym tygoniu mam zawiesc ze swojego Manitou pompe na diagnostyke do wawy, spadła jej wydajnosc, i nie wytwarza wiekszych cisnienien, dodam ze jest to pompa LS (o zmiennej objętosci roboczej)wielotłoczkowa. Mogę tu zamiesci link do strony na której miedzy innymi jest ta pompa, ale to bezcelowe.


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekJCB    1
wyrównanie poziomu i przesuw boczny

 

He he tego to nie mam ;) Ja potrzebuję maszyne do słomy, kiszonki, obornika itp.

 

Ale na pewno to są przydatne bajery, wydaje mi się że ta merlo to jakaś typowo budowlana nie ??? 10m i z przodu stopy nie ma ????

 

Ps. Nienawidzę operować z paleciakiem, wolę z łyżką i widłami do bel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2
co masz na myśli mówiąc o płynnym zmienianiu biegów, JCB montuje teraz nowe skrzynie biegów (modele 531-70, 541-70 itp.)

podobno są super ;) JCB to sama anglia, merlo nie jeździłem ale jakoś nie mam przekonania do tej marki.

 

longerbycz Ile wyciągnie ci twoja ładowarka, jakim modelem Jcb jeździłeś chodzi mi o wyposażenie, bo ja mam wyposażenie bardzo rzadko spotykane tzw. Wersja Farm Special Super :) :)

 

PS. Moje zdjęcia JCB są w galerii

jeździłem modelem 530-70 ale to z jakimś podstawowym wyposażeniem ( a twoja co ma w wersji Farm Special super?? ) a co do tego ile moja wyciąga to tak około 38 hm/h a i mówiąc o płynnym zmienianiu biegów to maiłem na myśli różnice miedzy moją a ML732, w mojej lekko szarpie a tam po prostu bajka one chyba mają jakies inne napędy (sprzęgła hydrokinetyczne) czy coś takiego.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekJCB    1

Hmmm Jak ktoś się zna na JCB to wie że 85 % to ładowarki typu Farm Special, czyli są gołe,nie mają nawet rozłączalnego napędu 4x4 silnik 100 km, 32kmh, bez bajerów, 13% w polsce to JCB Farm SPecial Plus, czyli silnik już 120 km turbo 4 cyl intercooler, ma klimę, wskaźnik obciążenia, jedzie też tylko 32kmh, z tyłu ma zaczep hydrauliczny. A moja jakieś 2% JCB w polsce (wiem bo na allegro takiej jeszcze nie znalazłem na drodze też nie) Moja Farm Special Super Ma: 120 km silnik, klima, radio, wskaźnik obciążenia, elektroniczny zegar prędkości, amortyzacja teleskopu, zaczep hydrauliczny z tyłu, halogeny dodatkowe, hydrauliczne zamykanie osprzętu z joysticka, 40 kmh przycisk do rozłączanie napędu 4x4 na 2x4(super sprawa) itp. !!!

 

Pomiędzy Plus a Super jest różnica w v-max 32 / 40 kmh, i radio itp. Sorry jeśli jakieś szczegóły pomyliłem, trochę się znam na ładowarkach teleskopowych bo jak kupowałem to duużżżooo poczytałem na necie....

 

He He Mam też Weidemanna (zdjęcie w galerii) to jest dopiero jazda ;)

 

longerbycz takiego wyposażenia jak ja chyba nie masz nie ??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

ja w swoim claasie K 70 tez mam klime, radio,silnik 122KM,wskaźnik obciążenia, elektroniczny zegar prędkońci podłączony do systemu APC (zegar pokazuje mi tez na którym jade biegu i jeszcze coś tylko tego nie rozgryzłem) amortyzacji teleskopu to raczej nie,a to twoje zamykanie hydrauliczne osprzętu to tylko zamyka czy też otwiera bolce....?? a i jeszcze mam takie cos że jak zapcha mi sie np słomą wlot nad silnikiem który ciągnie powietrze chyba do chłodzenia to moge go z kabiny oczyścić przez skierwanie powietza na zewnątrz...a i nie wiem jak jest w jcb mam blokade wszystkich siłowników na droge i blokade tylko samopoziomowania to chyba tyle moge na jej temat napisac jak mi się coś przypomni to napisze ;)

a ile masz mth na ładowareczce i jaki roczniki..........??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj