Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa ładowarka teleskopowa

53 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 21:00

caterpillar to chyba jedna z najlepszych firm produkująca sprzęt budowlany i uniwersalny a silniki nie do zakatowania

W ładowrkach CAT są zazwyczaj silniki Perkinsa ;]
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa ładowarka teleskopowa Dzisiaj, 03:08
  •  

#22 Share Blueshit

Blueshit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 kwiecień 2007 - 19:36

Nowa ładowarka teleskopowa Witam.

Pracuję jako operator wózka. W mojej firmie jest m.in. Manitou MT-732 z 2005r (nie na moim dziale, ale również zdarza mi się nim jeździć).
Z własnego doświadczenia mogę co nieco napisać o tej maszynce.

Manitou bardzo fajny sprzęt [...] sprytne cacko

Tu się zgadzam. Sprzęt (gdy nie stoi na warsztacie) sprawdza się bardzo dobrze. U mnie w firmie Manitou "chodzi" głównie na składzie surowca, również używa się go do załadunku TIR-ów (tu sprawdza się lepiej niż klasyczny wózek widłowy - nie trzeba rozpinać naczepy z dwóch stron - co u mnie ma duże znaczenie z racji braku miejsca).

bez awaryjna [...] nie zawodna ładowarka teleskopowa nie ma leprzej na Polskim rynku POLECAM!!!!!!!!

Niestety tutaj zgodzić się nie mogę. U mnie dwuletnie obecnie Manitou stoi częściej na warsztacie niż o wiele starsze wózki.
Jest to kłopotliwe, ponieważ brak sprzętu na dziale dezorganizuje pracę całego zakładu. Z tego co wiem nasz egzemplarz nie jest wyjątkiem. Co rusz trzeba wzywać serwis (a liczą sobie nie mało), i gość mówił że właśnie częściej mają awarie nowych ładowarek niż tych trochę starszych. Wychodzi na to że wyszła nieudana seria. U mnie po 2 latach rozważają pozbycie się tego sprzętu z firmy właśnie ze względu na częste awarie i wysoki koszt serwisu.

#23 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 22 kwiecień 2007 - 07:47

Nowa ładowarka teleskopowa @Blueshit co najczęściej sie psuje w tym Manitou???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#24 Share Blueshit

Blueshit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 kwiecień 2007 - 11:47

Nowa ładowarka teleskopowa W tym tygodniu poleciał rozrusznik (dzień postoju). Dwa tygodnie temu zepsuł się dżojstik (prawie tydzień postoju). To z bieżących usterek. W ciągu tych dwóch lat dwa razy popsuło się sprzęgło koszt ok 3000 + serwis (co dziwniejsze sprzęgło poleciało 2 razy w przeciągu 3 tygodni!!! czyli 3000+serwis x2 w jednym miesiącu). Były problemy z siłownikiem hydraulicznym (przy szybko złączce). Oraz wiele drobniejszych usterek, gdzie nie trzeba było wzywać serwisu, niemniej jednak które eliminowały sprzęt z użycia.

#25 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 22 kwiecień 2007 - 16:53

Nowa ładowarka teleskopowa no ale zobaczcie ze to jest w firmie wiec kto chce to wsiada i jak chce tak ja uzywa ;/ (to tak samo jak z samochodami z firmy)

#26 Share Blueshit

Blueshit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 kwiecień 2007 - 20:16

Nowa ładowarka teleskopowa Sebastian, przez pierwszy rok maszyna miała tylko i wyłącznie jednego operatora i było tyle samo awarii jak teraz, gdy jeździ nim 3-4 osoby. Jak już pisałem, myśleliśmy że trafił nam się felerny egzemplarz, jednak facet z serwisu wyprowadził nas z błędu. Sprzęt psuł się od samego początku, gdy tylko zaczął u nas pracę, więc nie było mowy o jakimkolwiek zużyciu. Teraz ma ok 3700 mtg a stał na warsztacie łącznie więcej niż inny sprzęt, który ma 7 lat i ponad 15000 mtg :-)

#27 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 22 kwiecień 2007 - 20:27

Nowa ładowarka teleskopowa tez o tym słyszałem, o awaryjnosci z przedisebiorstwa zajmujacego sie transportem, ale nie znam konkretów co dokładnie sie psuje.
Ale gospodarstwo, przynajmniej moje nie bedzie wykorzystywało w takim stopniu ładowarki jak taka firma, to jednak jakos nie usmiechało by mi sie co kilkaset mth naprać.

#28 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 23 kwiecień 2007 - 18:05

Nowa ładowarka teleskopowa a Ty mav już masz?

ktos na forum kupił używaną Manitou ciekawe jak sie sprawuje?

a co sądzisz o JCB Blueshit??

#29 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 23 kwiecień 2007 - 18:41

Nowa ładowarka teleskopowa Ja mam uzywke Manitou ale to juz chyba wspominalem o tym wczesniej, z 2001 roku, ma juz ponad 5000 H.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#30 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 23 kwiecień 2007 - 19:05

Nowa ładowarka teleskopowa a ja cały czas myslałem ze Viper masz nowa ta ładowarkę-i jakies awarie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 23 kwiecień 2007 - 19:16

Nowa ładowarka teleskopowa Wyrwana plastikowa zaślepka w skrzyni biegów (wada malutka bo wystarczło spowrotem wkleic zaślepke ale duzo bylo zachodu zanim to się wykryło), wymiana włącznika od rozrusznika, regulacja przekładni kątowej, łacznik pomiedzy tłumikiem a kolektorem sie przeplił, zaraz po kupnie wymiana wszystkich opon, wymiana paska od alternatora i od wiatraka, wymiana mostków diodowych w alternatorze, wymiana stacyjki, ostanio wymiana przedniej szyby, wymiana akumulatora, wymiana olejów :wacko: ewentualne dolewanie paliwa hehe Cos teraz z rozrusznikiem jest nie tak bo czesto zdaza sie ze nie zalapuje za pierszym razem. Maszyną cigane były przyczepy o ładowaności 10 ton zalodawne balotami siankiszonki, choc nie zdazalo sie to czesto. Przy słomie zazwyczej wszytko jest zwożone ładowarką z dwiema przyczepami, jedna 10 tonowa, druga 4 tonowa. Przekładania kątowa chałasuje od momentu kupna. Wskaźnik paliwa nie działa.
Rozmawiałem z zaprzyjaźnionym serwisantem, to twierdzi ze teraz są robione mocniejsze te przekładnie kątowe.
Pawel

#32 Share Blueshit

Blueshit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 kwiecień 2007 - 19:23

Nowa ładowarka teleskopowa @Pavel:
Nie miałem okazji poznać JCB w czasie pracy. Jednak na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie maszyny solidniejszej niż Manitou. Pamiętam, gdy do firmy przywieźli M. pierwsze wrażenie, które się nasuwało - "plastikowa zabawka" ;-).
W JCB podoba mi się np. to, że tylne lampy są obudowane, a w Manitou są golasy, które szybko się tłuką :-)

#33 Share Blueshit

Blueshit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 kwiecień 2007 - 20:40

wymiana wszystkich opon

U mnie od nowości opony poleciały w niespełna rok (ginęły w oczach), teraz już ponad rok są drugie i mają jeszcze ponad 50%.

wymiana przedniej szyby

To było uszkodzenie mechaniczne? coś Ci na nią spadło? Dwa tygodnie temu, gdy był serwis do dżojstika przywieźli już trzecią tylną szybę. Nie wiem jak to się dzieje, ale rozsypuje się w drobny mak w jeździe.

#34 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 23 kwiecień 2007 - 20:57

Nowa ładowarka teleskopowa W sumie z tą szybą to nie wiem jak było, bo przy tym byl pracownik i on upiera sie ze ona sama pekła, ale ja zabardzo w to nie wierze... Mysle ze nie ma tam takich naprezen zdolnych do pobicia szyby, zwazając na to ze jest uszczelka co daje szybie mozliwy luz w razie naprezen kabiny, ale to moim zdaniem niemozliwe bo kabina ma na tyle mocną knstukcjie ze nie powinna sie naprezac, w sumie od czego mialo by sie to dziac.
Opony są diagonalne obecnie i juz ponad 3 latka chodzi na nich i nie widac zbyt dużego zużycia, duze czesc pracy wykonywana na placu utwardzonym.
Pawel

#35 Share Blueshit

Blueshit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 kwiecień 2007 - 07:26

Nowa ładowarka teleskopowa Wiesz, całkiem prawdopodobne, że Twój pracownik mówił prawdę co do szyby. Też mi się nie chciało wierzyć za pierwszym razem, że szyba sama pękła. Jednak nie ma zbyt dużej możliwości potłuc tylnej szyby (nawet przy cofaniu) jak już to szybciej potłuką się lampy. Gdy niedawno szyba pękła po raz drugi, miałem to w zasięgu wzroku (chociaż z pewnej odległości) jednak stwierdzam, że stało się to podczas jazdy w przód. Jaka tego przyczyna? nie mam pojęcia.

#36 Share Blueshit

Blueshit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 18:50

Nowa ładowarka teleskopowa I w zeszłym tygodniu znów strzeliła w drobny mak tylna szyba. Czwartej już chyba nie zamówią (ok. 700zł/sztukę). Trzeba będzie dociąć na wymiar "szybę" z pleksiglasu :-).

#37 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 21 wrzesień 2007 - 18:56

a co sadzicie o tym??
http://www.faresinhandlers.com/en/

z wyglądu fajne ładowareczki ale to jest nieraz mylne NH tez są ładne............
na Agro Show popytam się u dealera podobno mają byc.....

#38 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 21 wrzesień 2007 - 19:34

Nowa ładowarka teleskopowa Jeśli chodzi o ładowarkę FH (Faresin-Handlers) to właśnie dzisiaj taką widziałem w nieopodal położonej spódzielni i fajnie się prezentowała...

#39 Share MarekJCB

MarekJCB

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 wrzesień 2007 - 10:30

Nowa ładowarka teleskopowa Witam !

Ja uznaję wyższość Ładowarek Teleskopowych JCB, po prostu w tej kategorii firma JCB rządzi !!! ;)
Jako przykład ładowarki New Holland miały (lub mają nie wiem) teleskop spawany, a JCB ma jeden odlew.
Manitou też jest dobra, ale inne firmy to wg. mnie tylko tańsza alternatywa (które tną koszty na materiałach itp.)

Mam Ładowarkę JCB 2002 rok 530-70 Farm Special Super (czyli bardzo rzadko spotykany model wyposażenia, czyli mam wszystko w ładowarce co było możliwe w 2002roku, w wsi jest 530-70 2001 rok ale Farm Special to jest okropnie uboga !!!)

Kupiłem ją jak miała 2600 mth, ale żałuję że nie kupiłem nowej. Akurat przed kupnem byłem na Polagra 2005, i była promocja na Manitou 732, czyli 3.2 tony na 7m, silnik 82km ale bardzo uboga za uwaga 160 000 netto !!! Albo 530-70 JCB za 200 000 netto. Teraz JCB jest lepsze bo ma nowe modele skrzyń biegów itp. (chodzi mi o modele 531-70, 541-70 itp. niestety ceny też poszły w górę)

He he rozpisałem się :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 wrzesień 2007 - 10:43

Ja uznaję wyższość Ładowarek Teleskopowych JCB, po prostu w tej kategorii firma JCB rządzi !!! biggrin.gif

a co sadzisz o merlo??
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!