Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa ładowarka teleskopowa

53 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rot

Rot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 19:20

Nowa ładowarka teleskopowa Witam.

Planuje zakup ładowarki teleskopowej...chcialbym kupic Manitou ze wzgledu na naped, model 627 "Compact". Mam produkcje zwierzeca i uprawy wiec sprzet bedzie mial co robic. Czy ktos ma taki sprzet i moglby sie podzielic swoimi spostrzezeniami? Ewentualnie moze ktos ma taki sprzet lub podobny model w okolicy Gostynina (mozna latwo znalezc na www.mapa.szukacz.pl ) i moglby pokazac taki sprzet w "akcji"?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowa ładowarka teleskopowa Dzisiaj, 17:28
  •  

#2 Share krzysiek90

krzysiek90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:SPRZĘTTT ROLNICZYYYYYYYYYYY<br />Ruszyła maszyna już nic nie zatrzyma kto wejdzie pod koła ten uciec nie zdoła ;]

Napisany 30 marzec 2007 - 08:10

Nowa ładowarka teleskopowa Manitou bardzo fajny wspaniały sprzęt bez awaryjna wygodna sprytne cacko polecam u romanowskich one śmigają tylko gwizd idzie naprawde nie zawodna ładowarka teleskopowa nie ma leprzej na Polskim rynku POLECAM!!!!!!!!

#3 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 30 marzec 2007 - 08:21

Nowa ładowarka teleskopowa a mnie sie wydaje ze jednak JCB ma przewage ;) Chodźby sama konstrukcja jest duzo mocniejsza. JCB ma taki sam schemat napędu, jezeli to jest twoje główne kryterium.

#4 Share krzysiek90

krzysiek90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:SPRZĘTTT ROLNICZYYYYYYYYYYY<br />Ruszyła maszyna już nic nie zatrzyma kto wejdzie pod koła ten uciec nie zdoła ;]

Napisany 30 marzec 2007 - 11:48

Nowa ładowarka teleskopowa Widziałem w różnych pracy JCB i Manitou dla mnie lepiej sobie radzi Manitou. A nie znaczy że jak już JCB jest tyle lat na rynku to musi być najlepsza ale też jest dobra u romanowskich nawet pracownicy mówili ze Manitou jest lepsza od JCB że lepiej im sie pracuje na Manitou i dużo dużo więcej zalet też jeżdzilem tym i ty i bardziej mi wchodzi Manitou

#5 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 30 marzec 2007 - 21:05

Nowa ładowarka teleskopowa Taka ciekawostka- Romanowski już nie jest przedstawicielem Manitou...

#6 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 31 marzec 2007 - 00:00

Nowa ładowarka teleskopowa jesli sugerujac sie data wypowiedzi na forum, to stracil je w ciagu ostatnich 10 godzin ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 kwiecień 2007 - 17:56

Nowa ładowarka teleskopowa Dodam jedno. JCB jeździłem ale kumpel który robił na JCB i Manitou twierdzi, że te drugie są lepsze a jemu akurat wierzę bo jeździ więcej niż ja.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#8 Share krzysiek90

krzysiek90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 02 kwiecień 2007 - 21:30

Nowa ładowarka teleskopowa Po co im Manitou jak importują już ładowarki teleskopowe McCORMICK TTH z Włoch stoi już jedna w Sędławkach u Romanowskich na salonie z podczepionym agregatem uprawnym. Jak dla mnie to to jest pokraka ;/ wole Manitou od TTH ;)

#9 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 02 kwiecień 2007 - 22:35

Nowa ładowarka teleskopowa To że stracili przedstawicielstwo to fakt, a jeśli chodzi o wybranie modelu ładowarki to trzeb porównac parametry, i oczywiscie serwis. JCB wyglodają bardziej solidnie niż Manitou, wypowiedz kogos u wyżej że Manitou są bezawaryjne to troche na wyrost, każda maszyna predzej czy puźniej ma jakąs awarie, mniej lub bardziej poważną. Ja jak bym kupował nówke to brał by pod uwagę full wypas, jest duża różnica pomiedzy golasami a doposażonymi, chodzi głównie o pompe LS wiekszy silnik, ogumienie i jeszcze kilka szczegułów. Nie wiem tylko jakiej firmy teraz wsadzają silniki do JCB, w Manitou są Perkinsy, mam 120 konną, i pali naprawdę mało jak na taką moc i gabaryty maszny, bedzie miała lada moment 5 tys mth.
Najlepiej to jest popracowac j róznymi maszynami to wtedy sobie można wyciągnoc jakies wnioski, porównac promień zawracania i inne paramtery.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#10 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 09 kwiecień 2007 - 20:08

Nowa ładowarka teleskopowa a co sadzicie o tym??
http://www.faresinhandlers.com/en/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share forest

forest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 00:14

To że stracili przedstawicielstwo to fakt, a jeśli chodzi o wybranie modelu ładowarki to trzeb porównac parametry, i oczywiscie serwis. JCB wyglodają bardziej solidnie niż Manitou, wypowiedz kogos u wyżej że Manitou są bezawaryjne to troche na wyrost, każda maszyna predzej czy puźniej ma jakąs awarie, mniej lub bardziej poważną. Ja jak bym kupował nówke to brał by pod uwagę full wypas, jest duża różnica pomiedzy golasami a doposażonymi, chodzi głównie o pompe LS wiekszy silnik, ogumienie i jeszcze kilka szczegułów. Nie wiem tylko jakiej firmy teraz wsadzają silniki do JCB, w Manitou są Perkinsy, mam 120 konną, i pali naprawdę mało jak na taką moc i gabaryty maszny, bedzie miała lada moment 5 tys mth.
Najlepiej to jest popracowac j róznymi maszynami to wtedy sobie można wyciągnoc jakies wnioski, porównac promień zawracania i inne paramtery.

Święte słowa,
Porównywanie samych marek nie ma tu sensu. Trzeba porównać konkretne modele z podobnym/tym samym wyposażeniem. Najrozsądniejsze rozwiązanie to wzięcie sprzętu na próbę w swoim gospodarstwie i wypróbowanie w konkretnej pracy do której ma służyć. Przy tak drogim zakupie nie można się zdać na ulotki i opinie innych, a przekonać się samemu. Nie mówię że ma to być od razu demo show i każdy dystrybutor ma uzyczać sprzęt do prób, choć na zachodzie to raczej powszechna praktyka i powoli u nas spotykana.
Warto też wziąć pod uwagę serwis, ofertę firmy od której już coś kupowałeś i jesteś zadowolony ze sprzętu i obsługi bądź nie.
Wybór teleskopów jest na prawdę spory.
Jeśli produkcja zwierzęca i budynki nie za duże to warto wziąć pod uwagę wymiary, zwrotność.
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi

#12 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 10 kwiecień 2007 - 13:06

Po co im Manitou jak importują już ładowarki teleskopowe McCORMICK TTH z Włoch stoi już jedna w Sędławkach u Romanowskich na salonie z podczepionym agregatem uprawnym. Jak dla mnie to to jest pokraka ;/ wole Manitou od TTH :rolleyes:

heh, co ty tak o tych Romanowskich,az tak ci sie podoba ich gospodarstwo??
http://www.newhollan...;series=5109511

zobaczcie na to, tyż fajna "teleskopówka" :blink:
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#13 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 15:36

Nowa ładowarka teleskopowa Teleskopy NH, są robione na licencji starszego typu Manitou, tyle wiem.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#14 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 15:53

Nowa ładowarka teleskopowa a czy ja zaprzeczam temu?? nie, tylko mówie ze fajna ładowarka. :rolleyes:
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#15 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 16:09

Nowa ładowarka teleskopowa mnie sie podoba to w tej ładowarce NH, ze silnik jest z tyłu co pozbawia jej przekładni kontowej, a do wad zdecydowanie cena, ponieważ ładowarka jest starą konstrukcją i w zasadzie nic nowego w niej nie ma powinna być zdecydowanie tańsza od konkurencji, a tak nie jest, w tych samych pieniądzach można mieć Manitu czy JCB o lepszych parametrach i rozwiązaniach konstrukcyjnych.

apropo silników w JCB, jest to silnik ich produkcji,

Ja odnosząc sie do porównań jakichkolwiek dwóch modeli różnych marek, mam namyślin takie modele które są zbliżone parametrami. Trudno porównywać ładowarkę która ma 12m wysięgu i 4t udźwigu do 6m z 2t. Byłoby to zupełnie bezsensu. Każdy dobiera sprzęt pod siebie, jednych może interesować mały promień skrętu a innych wysokość podnoszenia.

#16 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 16:11

Nowa ładowarka teleskopowa tu nie płacisz za rozwiązania konstrukcyjne yno za znaczek NH i niebieski kolor.. :rolleyes:

#17 Share krzysiek90

krzysiek90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 13:10

heh, co ty tak o tych Romanowskich,az tak ci sie podoba ich gospodarstwo??
http://www.newhollan...;series=5109511

zobaczcie na to, tyż fajna "teleskopówka" :wacko:

Jak byś przebywał na co dzień z tym gospodarstwem tez by ci się spodobało ja mam styczność na co dzień z tymi maszynami i widzę potęgę tego gospodarstwa. A jeśli chodzi o FH to totalna pokraka widziałem to na targach stała obok Manitou przy niej Manitou jest malutka i zgrabna :P

#18 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 14:42

Nowa ładowarka teleskopowa A co myślicie o ładowarkach teleskopowych caterpillar.

#19 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 16:41

Nowa ładowarka teleskopowa jesli wyciagac takie argumenty jak zgrabnosc czy stylistyka, to najbardziej podobaja mi sie teleskopy bobcat :wacko:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 16:43

Nowa ładowarka teleskopowa caterpillar to chyba jedna z najlepszych firm produkująca sprzęt budowlany i uniwersalny a silniki nie do zakatowania