Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przerobka opryskiwacza sadowniczego na taki do malin

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 914 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 21:21

Przerobka opryskiwacza sadowniczego na taki do malin Chce dorobic do opryskiwacza zawieszanego z duzym koszem oslone do malin. Zrobilem juz promienie z rurki kwasowki i do tego wloskie dysze i korpusy. I tu moje pytanie czy lepiej boki tych oslon zrobic pionowo czy pod skosem? Mozr ktos z was robil cos takiego i ma jakies porady. Dodam ze to wszystko mam zamiar robic z kwasowki i wycinac na laserze. Promienie beda przed wylotem powietrza jak to wystepuje w wulkanach burego. I szczelina bedzie zwezona do 7 cm - tak samo jak w wulkanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przerobka opryskiwacza sadowniczego na taki do malin Dzisiaj, 02:25
  •  

#2 Share marobas

marobas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 23:31

nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale pytając o boki pionowo czy pod skosem, chodzi Ci czy zrobić całość jako prostokąt, czy wierzch jak trójkąt? ten trójkąt jest przewidziany pod drzewka żeby od dołu zapylać, jeśli chodzi o maline, to pasowałoby od góry zapylać czyli zrobić coś jak parasolke (albo bardziej " Y " ), tak przynajmniej mnie się wydaje. ja zrobiłem na zwykłem opryskiwaczu polowym belkę ramową i końcówki wirowe, oczywiście rozwiązanie budżetowe bez dmuchawy i na pewno oprysk nie wnika tak wgłąb krzaka, ale lepsze to niż bieganie z plecakiem i machanie dookoła krzaków

#3 Share adrian07091994

adrian07091994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 23:40

Przerobka opryskiwacza sadowniczego na taki do malin Witam ja robiłem na prosto w ślezie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 914 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 00:43

nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale pytając o boki pionowo czy pod skosem, chodzi Ci czy zrobić całość jako prostokąt, czy wierzch jak trójkąt? ten trójkąt jest przewidziany pod drzewka żeby od dołu zapylać, jeśli chodzi o maline, to pasowałoby od góry zapylać czyli zrobić coś jak parasolke (albo bardziej " Y " ), tak przynajmniej mnie się wydaje. ja zrobiłem na zwykłem opryskiwaczu polowym belkę ramową i końcówki wirowe, oczywiście rozwiązanie budżetowe bez dmuchawy i na pewno oprysk nie wnika tak wgłąb krzaka, ale lepsze to niż bieganie z plecakiem i machanie dookoła krzaków

Ze wierzch w trojkat to pewne ale chodzi mi o boki czy tak |Y| czy moze tak /Y\ ?

Witam ja robiłem na prosto w ślezie

Moglbys podeslac fotke? Jak sie spisuje? Jaka szerokosc calkowita oslony? I najwazniejsze w jakich odstepach sadzisz maliny i czy boki oslony nie sa za blisko malin?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share marobas

marobas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 01:09

czyli chcesz pryskać dwa rzędy całościowo, a nie tylko dwie połówki, ja bym zrobił |***|X|***|  czyli ramowo, żeby z góry też pryskać, a wiadomo że rzędy szerokie będą,  w szczycie pewnie 1-1,5m, przynajmniej tak zrobiłem u sb, foto mam w galerii, tyle ze jak już wspomniałem same rozpylacze bez dmuchawy.

#6 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 914 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 10:27

Przerobka opryskiwacza sadowniczego na taki do malin Nie o to mi chodzilo. Chodzi mi o boki na ktorym zdjeciu lepiej. 836364567_1_1080x720_opryskiwacz-sadowniczy-200l-400l-600l-800l-1000l-tad-len-zawieszany-zuromin_rev003.jpg
BURY_opryskiwacz_sadowniczy_WULKAN_JAGODNIK.jpg

#7 Share adrian07091994

adrian07091994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 11:57

Przerobka opryskiwacza sadowniczego na taki do malin ja sie właśnie wzorowalem na slezie ze zdjęcia numer 2 obudowa ma 1 m szerokości tyle co arkusz blachy zdjec nie mam mam tylko film nagrany podczas oprysku jak jestes zainteresowany mogę przesłać na e-mail bo nie wiem jak dodac go na forum ogólnym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 914 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 15:20

Przerobka opryskiwacza sadowniczego na taki do malin Na zdjeciu nr 2 jest wulkan od burego. Obudowa ma tylko metr szerokosci? Ja chcialem zrobic 1,2 m, w tym wulkanie wydaje mi sie ze jest wiecej niz metr.
Wyslij filmik na adres: tomn95@o2.pl

Edytowany przez tomn95, 16 styczeń 2017 - 15:29.

Dodaj odpowiedź