Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cielaki z firmy E-mate Monika Matejewska

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Gosc5080R

Gosc5080R

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się Rolnictwem

Napisany 15 styczeń 2017 - 20:17

Witam 

Czy kupował już ktoś cielaki z firmy  E-mate Monika Matejewska ?

Jakie są tam ceny dla osoby prywatnej ?

Czy może lepiej kupić od handlarza ? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cielaki z firmy E-mate Monika Matejewska Dzisiaj, 11:57
  •  

#2 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 22:04

Cielaki z firmy E-mate Monika Matejewska ceny takie jak u handlarza mniej więcej ale zależy też od tego ule chce handlarzyk przyłożyć na nich ale ogólnie więcej tam nie kupię chyba

#3 Share 21damiano21

21damiano21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 08:56

Cielaki z firmy E-mate Monika Matejewska Cielęta ogólnie chorowite na 5 sztuk dwie padły a z resztą też problemy były, również więcej nie będę brał od nich...

#4 Share romualdR

romualdR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 09:19

U mnie z 9 kupionych tylko z jednym nie było większych problemów. Reszta biegunki dwudniowe raz na 4-5 dni przez 1,5 miesiąca. Jedna sztuka nawet przez 2 miesiące. Do tego doszła grzybica. Wszystkie żyją, ale zabawy z nimi bardzo dużo. 

#5 Share huliszek1990

huliszek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 10:02

Do tych biegunek pewnie sam w wiekszosci sie przyczyniłes...

#6 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 683 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 12:44

Cielaki z firmy E-mate Monika Matejewska Był już temat o tych cielakach (dziwny objawy chorobowy u cielakow) oraz (cieleta z Włoch)

Ogólnie syff nie polecam! Można kupić pare sztuk z początku dostawy ale tak to tragedia

#7 Share romualdR

romualdR

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 00:11

Do tych biegunek pewnie sam w wiekszosci sie przyczyniłes...

Ja to się zajmuję tym od święta tylko dlatego, że lubię bydło, a drogę życiową obrałem dużo bezpieczniej finansowo i wygodniej niż w rolnictwie. Na co dzień jest to zajęcie ojca, który ma ok. 40 letnie doświadczenie. Z kupowanymi w okolicy nie było większych problemów oprócz jednego, który miał uczulenie na mleko od naszej krowy(leczenie nie pomagało, a przejście na p. mlekozastępczy zakończyło biegunki). Cielęta odpajane Supramilem, po przyjechaniu do nas od razu dostały Zuprevo i nie były narażane na dodatkowy stres np. nie dostały od razu Supramilu, a elektrolity, potem były stopniowo przyzwyczajane do p. mlekozastępczego. Różne pektolity i antybiotyki działały chwilowo. Badanie na pasożyty nic nie wykazało. Każde cielę miało oddzielne wiadro, myte po każdym pojeniu, kontrolowana temperatura pójła. Nie twierdzę, że nic nie było zrobione źle, ale przy takim samym odchowywaniu te od rolników odchowywały się dużo, dużo lepiej. A były i takie od rolników mających 200 szt.

#8 Share Hardkor930309

Hardkor930309

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 kwiecień 2017 - 17:04

Cielaki z firmy E-mate Monika Matejewska Nie polecam tej firmy, duże problemy z chorobami,cielaki od nich słabo rosną do tego daty urodzeń w paszportach są nieadekwatne do wieku cielaka np. kupowałem cielaki na oko max 2 tygodniowe a w paszportach miały 4 miesiące.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share borys177

borys177

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 kwiecień 2017 - 22:54

Ja kupiłem z tej firmy 10 simentali w maju 2016. Mogłem wybrać z większej puli - przywieziono mi je (dopłaciłem za to). Po 2 dniach zaczęła się jazda.

Na początek biegunki dostawały więc zastrzyki, łącznie z kroplówką podawaną dożylnie.

Potem pojawiły się problemy z oddychaniem no to znowu zastrzyki.

Ostatni etap to grzybice na to też dostały zastrzyki.

Wszystkie byczki przeżyły ale ile mnie to kosztowało zdrowia to wiem tylko ja i moi bliscy.

Wyciągnąłem wnioski z całej tej historii i wiem jedno - kupno cieląt z zagranicy to ogromne ryzyko.

#10 Share Hardkor930309

Hardkor930309

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 10:11

Ja kupiłem z tej firmy 10 simentali w maju 2016. Mogłem wybrać z większej puli - przywieziono mi je (dopłaciłem za to). Po 2 dniach zaczęła się jazda.
Na początek biegunki dostawały więc zastrzyki, łącznie z kroplówką podawaną dożylnie.
Potem pojawiły się problemy z oddychaniem no to znowu zastrzyki.
Ostatni etap to grzybice na to też dostały zastrzyki.
Wszystkie byczki przeżyły ale ile mnie to kosztowało zdrowia to wiem tylko ja i moi bliscy.
Wyciągnąłem wnioski z całej tej historii i wiem jedno - kupno cieląt z zagranicy to ogromne ryzyko.

A z jakiego kraju te cielaki były i jak z przyrostami u nich?

#11 Share borys177

borys177

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 12:03

A z jakiego kraju te cielaki były i jak z przyrostami u nich?

Byczki były włoskie - prawdziwe simentale. Obecnie mają ok roku i ważą w granicach 400kg.

Wiem, że ta firma sprowadza cielaki też z Litwy ale mi zależało na włoskich.

Żeby nie uprawiać czarnowidztwa dodam że podobne problemy z cielakami są u większości handlarzy.

W moich stronach (okolice Płocka )nie ma szans na mięsnego cielaka a każdy który ma czerwoną łatkę na tyłku jest sprzedawany jako mięsny. Szukając mięsnych cielaków zawędrowałem do firmy POLKA pod Płockiem. Właścicielka zapewniła mnie że byczki ich są zdrowe i dobrze się chowają (prawie bym u nich je kupił ) ale...wychodząc z ich obór przez przypadek zobaczyłem DUŻY STOS  martwych cieląt za budynkami (byłem w szoku) i zrezygnowałem. Znajomy kupił u nich 6szt po 1800zł/szt - 4 padły.

Podobne byczki widziałem w Błaszkach (nie pamiętam nazwy firmy) też cielaki miały być zdrowe i w ogóle... a moim zdaniem większość z nich miała problemy z oddychaniem( były z Litwy).

Także kupując takie cielaki od razu trzeba założyć że będą chorować i do ceny dodać trzeba koszty leków i weterynarza.

#12 Share antoni69

antoni69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 12:17

Cielaki z firmy E-mate Monika Matejewska Cieleta z Włoch to jeden wielki bubel, niby ladnie wygladaja ale nie slyszalem zeby komuś urosly wieksze niz 600 kg, dziwi mnie to ze pomimo tego ile sie o tym mowi i o tym jak one choruja ludzie dalej je kupuja, handlarze kupuja je za psie pieniadze bo we Wloszech chca sie tego pozbyc, nie zdziwilbym sie jak by je sprzedawali ze 100% przebiciem

#13 Share lukasz4kk6

lukasz4kk6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 13:25

Witam,

Ja również natknąłem się na zakup chorych cieląt z E-mate Monika Matejewska. Z 7 cieląt ledwo przeżyło 2. Objawy takie same jak wcześniej opisane przez forumowiczów. Biegunka i problemy z oddychaniem. Po zrobionej sekcji okazało się, że miały przerośnięte płuca.

Dodam jeszcze, że cielęta z E-Mate są sprzedawane przez innych handlarzy którzy ogłaszają się na olx.pl.

Założyłem sprawę sądową przeciwko tej firmie, niestety jak narazie sąd nie widzi żadnego przewinienia. Może gdyby sąd widział, że takich przypadków jest o wiele więcej, sprawa ta rozwiązała by się inaczej. Ale niestety sam raczej nic nie zdziałam.

Odradzam zakup cielaków z E-MATE !

#14 Share lukasz4kk6

lukasz4kk6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 13:53

Dodam jeszcze, że cielęta nabyłem w marcu 2016 roku ! 

Zobaczcie, ile trafiło się takich osób jak my... i sąd nic z tym nie robi. Brak słów...

#15 Share borys177

borys177

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 17:51

Cieleta z Włoch to jeden wielki bubel, niby ladnie wygladaja ale nie slyszalem zeby komuś urosly wieksze niz 600 kg, dziwi mnie to ze pomimo tego ile sie o tym mowi i o tym jak one choruja ludzie dalej je kupuja, handlarze kupuja je za psie pieniadze bo we Wloszech chca sie tego pozbyc, nie zdziwilbym sie jak by je sprzedawali ze 100% przebiciem

Pozwolę sobie na małą ripostę.

Uważam, że twierdzenie iż byczki włoskie to bubel i nie rosną to krzywdzące uogólnienie (mogą to napisać osoby które je fizycznie miały a nie wyrobiły sobie zdanie na podstawie CUDZYCH opinii i zasłyszanych historii ).

Podam przykład z własnego podwórka.

Jakiś czas temu kupiłem 4 byczki z firmy ekonatura (znawcy tematu znają firmę). 2 z Rumunii i 2 z Austrii. Jak na mazowieckie realia - sukces.

Czar prysł po dwóch  latach. 2 byczki z AT(Austria) po 24 miesiącach osiągnęły wagę 620 kg (masakra). Pomimo że stawałem na głowie nie przekroczyły tej wagi. Po prostu NIE ROSŁY (i nie były z Włoch). Ale do sedna - uważam że kraj pochodzenia nie ma wpływu na to czy bydło rośnie czy nie tylko GENY.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share antoni69

antoni69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 20:18

Nie mowie ze z innych zagranicznych krajów mają rosnąć, masz racje geny, a geny wiekszości włoskich "simentali" są takie ze nie dorosną 700 kg, w sumie nie życzę zle ale pewnie sie przekonasz, nie wiem dlaczego uważasz za sukces kupno 4 sztuk cieląt zagranicznych z ekonatury, ktore jak sam napisałeś nie rosły, jakby nie dało sie znaleźć polskich dobrych cieląt, w sumie wystarczy trochę pomyśleć, po co mieliby je sprzedawać w takich ilosciach specjalnie do Polski skoro mają być z nich takie dobre byki? ;)

Ktoś pisał na forum że to jest rasa "Valdostana Pezzata Rosa" - wystarczy trochę poczytać do jakiej wagi rosną.