Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buraczek czerwony-przechowywanie i oczyszczanie z liści

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SajzPL

SajzPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 09:14

Buraczek czerwony-przechowywanie i oczyszczanie z liści W tym roku miałem 2 ha buraczka.Ogławialiśmy go maszyną pasową na polu a potem kopaliśmy przerobioną kopaczką z taśmą do załadunku na przyczepę.Buraczki były przechwywane w kopcach i obcinane ręcznie.W tym roku ma być okolo 3ha i tu moje pytanie.Jak pozbyć się reszty liści nie obciętych na polu i tych co odrosną podczas przechowywania(tak by były gotowe na handel)?Wiosną mamy ociepliś budynek po świniarni i zastanawiamy się jak przechowywać : w big bagach, skrzynio paletach czy może luzem? Każda wiedza się przyda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buraczek czerwony-przechowywanie i oczyszczanie z liści Dzisiaj, 10:44
  •  

#2 Share SajzPL

SajzPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 09:39

Buraczek czerwony-przechowywanie i oczyszczanie z liści Jest taki temat ale o ogławianiu na polu a mnie interesuje po zebraniu oraz przechowywanie.

#3 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 10:34

nie wiem czy jest jakas maszyna bo ja tez ręcznie, może jakaś szczotka bu obrała, przechowuje buraka jako jedyne warzywo w kopcu bo jak wyciągne go w kwietniu to jest tak jak prosto z pola prawie żadnych strat 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share patryk741

patryk741

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 10:54

Buraczek czerwony-przechowywanie i oczyszczanie z liści Ja pozostałe liście jak szykuje to obcieram w płuczce,duża ilość jeden o drugi i problem z głowy ;) i poprawiam jeszcze na stole jeśli któregoś trzeba ale to już na prawdę rzadko się zdaza
słyszałem też że po szczotkarce efekt też może być zadowalający ... nie miałem nigdy okazji próbować :(
najlepiej przechowywać luzem ale żeby była wentylacja nie będą się tak osuszac ;)

#5 Share SajzPL

SajzPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 11:56

Buraczek czerwony-przechowywanie i oczyszczanie z liści patryk741

Zastanawiałem się właśnie czy nie naprawić starego kręconego sortownika do ziemniaków.Myślisz że wystarczy? Szukałem też jakiegoś filmiku lub opini jak zrobi to szczotkarka jednak nic takiego nie znalazłem.

#6 Share patryk741

patryk741

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 18:50

Buraczek czerwony-przechowywanie i oczyszczanie z liści noo mówisz o sortowniku "bebnowym" pewnie ... też taki mam ale nigdy nie testowałem bo szykuje wszystkie buraczki myte więc robię to w płuczce... Ale zasada działania obu tych urządzeń jest taka sama :) jak będę za słabo się obcierac to ustawisz trochę "pod górkę" i będą dłużej się kręcić i też to pomoże :)
taki sortownik mam przerobiony na prąd i komplet sit których nie uzywam to zaspawalem dziurki drutem i używam to łamania kiełków przy ziemniakach... najlepsze urzadzenie jakie może być po prostu... te wszystkie szczotkarki to nawet nie mają co się porównywać z efektem jaki jest po sortowniku :D

#7 Share banbus123

banbus123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 18:56

Buraczek czerwony-przechowywanie i oczyszczanie z liści masz za grubo kopiec okryty ty musisz odczekac zeby one odparowaly najlepiej je cienko ziemia okryc a dwa to nalepiej w przechowalni jak ja mam i nie mozesz swiatla dostarczyc bo wtedy rosna

#8 Share patryk741

patryk741

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 19:04

Buraczek czerwony-przechowywanie i oczyszczanie z liści ja jak mam w kopcu to nakrywam słoma i na to folie i odkrywam cały czas żeby odparowywaly sobie :)

#9 Share banbus123

banbus123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 19:09

Buraczek czerwony-przechowywanie i oczyszczanie z liści ziemia wystarczy dopiero jak bedziesz mial mrozy powyzej - 5 okryj

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share SajzPL

SajzPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 19:53

Buraczek czerwony-przechowywanie i oczyszczanie z liści Po wysypaniu w kopiec pszysypuje delikatnie ziemią a jak temperatura spadnie to dopiero słomą i okrywam folią.Po pewnym czasie zaczynają puszczać liście ale są one łamliwe. Gdy by świeże nie puściły to sypał bym prosto we worki jednak zawsze coś odrośnie.Wolę jednak by trochę odrosło niż by przymarzły.

#11 Share banbus123

banbus123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 19:56

Buraczek czerwony-przechowywanie i oczyszczanie z liści buraczek jest wytrzymaly do -2 wytrzymuje bo nie raz na polu worki zostaly i nic im nie bylo nawet na przetworni nic nie chowia na mrozy

#12 Share SajzPL

SajzPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 20:01

Buraczek czerwony-przechowywanie i oczyszczanie z liści Zobaczymy jak to będzie w przechowalni jednak nie przekonuje mnie przechowywanie juzem gdyż musiał bym to sypać gablami. W skrzynio paletach z nowu obsychają.Najwygodniejszym rozwiązaniem były by big bagi lub skrzynie. Myślę ze część nasypię luzem a część spróbuję w big bagi. Co o tym myślicie?

#13 Share banbus123

banbus123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 20:03

Buraczek czerwony-przechowywanie i oczyszczanie z liści w big bag zawsze wygodniejsze ja przechowuje w workach 30 kg

#14 Share SajzPL

SajzPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 20:07

Buraczek czerwony-przechowywanie i oczyszczanie z liści Też myślę że big bag to najlepsza opcja szczególnie że część buraczków sprzedaje myte w big bagach to nie było by problemów że za dużo nasypię w kosz przyjęciowy.

#15 Share michael1985

michael1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 23:06

wpisz na youtube separator do warzyw tam jest moje cudo co wymysliłem potem napisz co o tym myslisz ja ta maszyna pracuje juz 3 sezon sam ja wymysliłem a znajomy mi to zrobił według mojego projektu

#16 Share SajzPL

SajzPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 15:05

wpisz na youtube separator do warzyw tam jest moje cudo co wymysliłem potem napisz co o tym myslisz ja ta maszyna pracuje juz 3 sezon sam ja wymysliłem a znajomy mi to zrobił według mojego projektu

Jeśli chodzi o filmik na kanale michal chuda to fajna sprawa gdy np. warzywa przywozi się z pola i chce się odsiać ziemię. Jednak nie obczyści to pewnia buraczka z liści gdzyż na moich w trakcie przechowywania zawsze coś odrośnie(część jak widać na pewno by odpadła ale w nie dużym stopniu).Ty te buraczki wcześniej obcinałeś?

Edytowany przez SajzPL, 17 styczeń 2017 - 15:18.

#17 Share michael1985

michael1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 17 styczeń 2017 - 17:14

na filmiku ten burak jest z chlodni myty w maju jak odrosnie to tez obtraci  liscie reszte załatwi myjka . nie nie obcinalem prosto z chlodni ze skrzyni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share Adrian91

Adrian91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Nowe sposoby uprawy warzyw i owoców.

Napisany 17 maj 2017 - 13:34

Witam wszsystkich i prosze o pomoc! Bede siał buraka czerwonego odmina (okrągły ciemnoczerwony). Chciał bym posiać to na płasko i zbierac kombajnem do ziemniaków Anna. Czy ktos tak robił z was i moze sie podzielic spostrzezeniami? Jaki siewnik? Jaki rostaw? Ile na 1ha? Czy trzeba miec jakas przystawke do kombajnu? Z góry dziekuje za odpowiedź :)