Skocz do zawartości

Zdjęcie

Używana Valtra n 121 czy inne marki?

58 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 996 postów

Napisany 14 styczeń 2017 - 23:19

Używana Valtra n 121 czy inne marki? A co wspólnego ma k**wa ciągnik Valtra z Fendtem...! No co do ch*ja ?! Odnośnie 540 e, to w 2008 roku nie było w tych maszynach takiej opcji nawet! I nie dyskutuj z kimś, kto prawie 2000 mth męczył się z tym ciągnikiem!
I nie namawiam nikogo do zakupu żadnego Fendta, tylko napisałem że akurat ta Valtra została wymieniona na Fendta! Zresztą już czwartego z koleji..

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
John Deere 7730 ROK 2010

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 198000.00 PLN
  • 28 gru 2017
New Holland T 7.220 stan jak nowy!!

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki New Holland
  • 269000.00 PLN
  • 22 gru 2017
John Deere 6330 Premium 2010r Power Quad , 125KM

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 187000.00 PLN
  • 10 gru 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Używana Valtra n 121 czy inne marki? Dzisiaj, 17:23
  •  

#22 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 14 styczeń 2017 - 23:22

Teraz pytania;

Czy warto to kupić na moje 40 ha?

Czy konieczna mi jest 6-tka silnik?

Czy mam się bać tej przekładni powerShift?

Czy bać się układu Common Rail? 

Czy bać się tej dużej ilości elektroniki i bajerów których pewnie nie wykorzystam? 

Czy jednak szukać Claasa 6 cyl na zawykłej pompie albo z Adblue?

Proszę o podpowiedzi i rady. 

Na 40 ha całkowicie wystarczy a nawet jak będziesz miał 100 to dasz radę.

6 cylindrów nie jest ci absolutnie potrzebne nio chyba żeby zadać szyku i zaimponować sąsiadom.

Co do skrzyni nie mam zdania ale przy tym przebiegu powinno być OK a na 40 ha kolejne 1000 godzin to pewnie będziesz robił przez 4-5 lat.

Sam common rail nie jest specjalnie groźny o ile nie kombinuje się z paliwem. 

Dużej ilości elektroniki nie powinieneś się bać ale jest ryzyko  że czym bardziej skomplikowane tym bardziej awaryjne.

Osobiscie pracuje m.in N101 HTech i uważam ją za bardzo uniwersalny traktor. Całkiem przyzwoity skręt mimo ze są lepsze, Bardzo mocna skrzynia i tylny napęd który w serii N jest taki jak w T. Można postawić na wąskie koła i do opryskiwacza , rozsiewacza na całe lato a jesienią szerokie kapcie, obciążenie i ciężka robota. 

Traktor średni do transportu bo faktycznie by pojechać 40 trzeba dać ponad 2000 ale to 101.

Nie wiem kto pisał o dużym spalaniu i niskiej mocy. Absolutnie nie potwierdzam takich rewelacji. Spalanie jest na przyzwoitym średnim poziomie, uciąg wiecej niż średnia w klasie, a konie wcale nie są słabe czy leniwe :P

Patrząc na ten konkretny egzemplarz zastanawiam się czy przy 5000 mth opony nie powinny być bardziej zdarte niż 50%.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#23 Share lks91

lks91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo, mechanizacja, muzyka

Napisany 14 styczeń 2017 - 23:30

Popieram to co kolega wilhelm powiedział na temat Valtry. Niby nie wiele tym pracowałem ale to prawda. Książkowo ciągnik ma 140 km a w praktyce sam ledwo się radzi. Do tego niska jakość wykończenia. Wsiadając do kabiny odnosimy wrażenie, że jesteśmy w hmmm... Zetorze... Kolego Alio przeglądałeś może oferty JD 6020? w tej kwocie uważam, że kupisz ładnego jelenia.  Aaa i nie bój się przebiegów 10tys mtg. Te serie były bardzo dobre.

#24 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2241 postów

Napisany 14 styczeń 2017 - 23:31

A co wspólnego ma k**wa ciągnik Valtra z Fendtem...! No co do ch*ja ?! Odnośnie 540 e, to w 2008 roku nie było w tych maszynach takiej opcji nawet! I nie dyskutuj z kimś, kto prawie 2000 mth męczył się z tym ciągnikiem!
I nie namawiam nikogo do zakupu żadnego Fendta, tylko napisałem że akurat ta Valtra została wymieniona na Fendta! Zresztą już czwartego z koleji..

Przestań gadać głupoty jak nie masz pojęcia

Valtra miała już w starych valmetach prędkości wałka do wyboru przy zamawianiu z fabryki, znam  osobiście człowieka który ma valmeta/valtrę z 2005r, na tył miał 540 oraz 540e, na przedni wom!!1000 obr i 540, pokaż mi fendta który ma w przednim womie wybór prędkości wałka a stawiam flaszkę...

Skrzynia eco to samo, te niskie obroty to nic innego jak zablokowana skrzynia 50 km/h która w valtrach/valmetach występowała już od roczników w granicach 2000, kwestia kto jaką wersję zamówił, fakt w tamtych latach bardziej trzeba szukać ich na zachodzie niż w PL

Spalanie i uciąg kolejne kłamstwa, wujek ma nh t6.175, silnik 6 garów 140 km,w booscie 175 km, ten ciągnik waży 200 kg więcej niż moja valtra n101... u mnie na zegarze 4800 mth i spalanie jest na bardzo przyzwoitym poziomie, gdzie każdy szczery ci powie że te nowe traktory palą dużo więcej niż stare, u mnie wychodzi podobna ilość

Jeszcze zwrotność, usiądź sobie w wyżej wymienionego new hollanda i zobacz jaki ma skręt kół a jaki ma valtra to nie będziesz chciał wysiadać

Do mocy też nie można niczego zarzucić, t173 na hamowni wypluła 6 km więcej niż fabryka przewidziała

Ktoś tutaj polecał zakup TM'ki, owszem wybór super, ciągnik kamienny, tylko znajdź niewyeksploatowany egzemplarz za tą cenę jak tego nikt nie chce sprzedawać jak nie ma zegarze 15 tys...

Co do tej valtry z linka, po jednym zdjęciu to nie da się nic ocenić, jak chcesz to poproś o więcej to coś się doradzi

Edytowany przez PATr, 14 styczeń 2017 - 23:33.

Sprzedam pług kverneland, 4 skibowy,zagonowy, resor

Sprzedam ciągniki:
Lamborghini 1056DT,6cyl. 105km

Case/David Brown 1694, 6 cyl. turbo 112km

Case International 844, 4cyl., 75km, 4x4, tur mailleux 1,7tony udźwigu z euroramką

https://www.olx.pl/oferty/user/1i0lt/

#25 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 628 postów

Napisany 14 styczeń 2017 - 23:37

widocznie wilhelm jeździł ubogą wersją zajeżdzonej valtry z zadbaną kabiną 

#26 Share lks91

lks91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo, mechanizacja, muzyka

Napisany 14 styczeń 2017 - 23:37

Co do skrętu. Valtra jest 4-cyl. a NH 6-cyl. w NH niech wkręci ograniczniki ;)

#27 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2241 postów

Napisany 14 styczeń 2017 - 23:40

A co ma ilość cylindrów do szerokości silnika? Oś jest po prostu taka wąska i nic więcej nie zrobisz, jedynym ewentualnym ratunkiem jest zastosowanie dystansów na felgi lub stosowanie specjalnych felg by poszerzyć rozstaw, moja t173 jest 1,5m dłuższa od tego nh, opony ma 10 cm szersze a promień zawracania ma mniejszy od niego...

Edytowany przez PATr, 14 styczeń 2017 - 23:41.

Sprzedam ciągniki:

Case International 844, 4cyl., 75km, 4x4, tur mailleux 1,7tony udźwigu z euroramką

#28 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 996 postów

Napisany 14 styczeń 2017 - 23:45

Używana Valtra n 121 czy inne marki? @krzysztof Sam jesteś ubogą wersją gatunku ludzkiego :D Ktoś tutaj porównuje Valtre T do N. Jebnijcie się w głowę! Najwięcej do powiedzenia mają zasrane gimbusy oglądające filmiki na YT i kolorowe prospekty..

#29 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 949 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 14 styczeń 2017 - 23:46

Jedni mieszaja inni coś doradzą i tak jest na tym forum.:) 

Co do opon to znajomy co go ogądał, mówił że mają nawet 60%, sprawdzal daty i są z 2008 roku. Ciągnik z tego co wiadomo pracował gównie w polu.

Temat założyem głównie po to żeby poznać opinie i zdecydować czy warto się wlec 550 km z jakimś mechanikiem. Sam raczej bym się nie wybrał na oględziny. Muszę się też zorientować jak by było w okolicy z ewentualnym serwisem czy częściami zamiennymi. Co do Claasów to jest 2 u sąsiada, 125 i 235 koni, Pracują ładnie choć w tym mniejszym narzeka właśnie na spory apetyt na paliwo a to właśnie 6-tka o sporej pojemności. Tyle że te są nowe 2-3 letnie a i tak już coś w nich serwis dłubał wiele razy a serwis jest dość blisko. 

Jak pisałem, to co mnie korci w tym ciągniku to dość pewna przeszłość. Po tym co się nasłuchałem i naczytałem o różnych przekrętach handlarzy to nie mam ochoty na sprzęt z zachodu ściągany choć na pewno nie wszystkie ciągniki są kombinowane.

Nie jestem jakimś specjalnym znawcą tematu ciągników stąd ten post. 

W jażdym razie ten co go oglądał jest zachwycony jego wyglądem i stanem. 

Sprzedam tegoroczne nasiona facelii tanio. 

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....

#30 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 996 postów

Napisany 14 styczeń 2017 - 23:53

Używana Valtra n 121 czy inne marki? Wymiana koła talerzowego, ataku i uszczelnień w przednim moście, ponad 18k netto w 2010r. Czas oczekiwania na części z Finlandii ok. 2 tyg. Na szczęście wzamian dostaliśmy Valtrę T161 do pracy. Jak kupisz tą N kę, a sprzedający nie dołączy instrukcji obsługi w j. polskim, to chętnię wyślę taką :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2241 postów

Napisany 14 styczeń 2017 - 23:57

U mnie w kosiarce krone ramę ściągają 3 tygodnie(z niemiec), także 2 tygodnie z finlandii to dobry wynik :)

Sprzedam ciągniki:

#32 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 996 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 00:06

Używana Valtra n 121 czy inne marki? Pewnie tą ramę ściągają teraz zimą... Nie wiem czy byłbys zadowolony, gdyby to było w maju.... A Valterka posypała się akurat na początku orki pod rzepak... Nie twierdzę że Valtra to zły ciągnik, przeciwnie! bardzo solidny! Ale silniczek w N121 wypada słabiutko.

#33 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2241 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 00:12

No oczywiście że teraz, gdyby działo to się w sezonie to byłoby to szybciej bo zamówień więcej, a jak nie to wymusiłbym zastępczy pojazd gdyby nie było czym robić ale nikt normalny chyba nie ma jednego ciągnika na kilkadziesiąt hektarów

Sprzedam ciągniki:

#34 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 628 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 02:34

Daj sobie spokój z taką Valtrą. Akurat dane mi było pracować takim ciągnikiem i jedno czego nie można mu było zarzucić, to komfort jazdy... miękki przód, amort. kabiny, super! Silnik cholernie paliwożerny, słaby, brak prędkości WOM 540 e, prędkość 40 km/ha tylko przy 2200 obr/min silnika, ciężka zmiana biegów, ale przedewszystkim brak mocy i paliwożerność.. Właściciel w końcu sprzedał to i kupił używanego Fendta. A jakiego koloru ta Valtra?

wilhelm

Napisany Dzisiaj, 00:06

Pewnie tą ramę ściągają teraz zimą... Nie wiem czy byłbys zadowolony, gdyby to było w maju.... A Valterka posypała się akurat na początku orki pod rzepak... Nie twierdzę że Valtra to zły ciągnik, przeciwnie! bardzo solidny! Ale silniczek w N121 wypada słabiutko.

zastanów sie co piszesz bo bardzo szybko zmieniasz zdanie na początku odradzasz a za chwile piszesz że to dobry ciągnik 

UBOGA WERSJO GATUNKU LUDZKIEGO bo jak narazie to nic ciekawego do tematu nie wniosłeś poza swoimi wypocinami 

Wymiana koła talerzowego, ataku i uszczelnień w przednim moście, ponad 18k netto w 2010r. Czas oczekiwania na części z Finlandii ok. 2 tyg. Na szczęście wzamian dostaliśmy Valtrę T161 do pracy. Jak kupisz tą N kę, a sprzedający nie dołączy instrukcji obsługi w j. polskim, to chętnię wyślę taką :)

jedyną osobą która porównuje wersje T i omawianą N jesteś ty i jak jeździłeś wspomnianą T i udzielasz sie w temacie omawianej N i jeszcze na forum sie żelisz że ktoś sie nie zna poprostu śmieszny jesteś "GATUNKU LUDZKI" i wogóle nie jesteś wiarygodny nawet nie jetem pewien czy jeżdziłeś kiedykolwiek takim ciągnikiem 

#35 Share piotr63a

piotr63a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 05:00

witam

jeżeli chodzi o markę Valtra to to jest porządny sprzęt, na wiosnę 2016r miałem na próbę Valtrę N124 i powiem Ci ze ciągnik mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. osobiście posiadam zetora 12245 i powie tyle ze Valtra ma lepiej sobie radzila jak zetorek . miala co prawda obciążnik ale uciąg i moc byla lepsza w valtrze.

co prawda to nowszy model ale napewno godnie zastąpi mtz . waże zeby tylko byla w dobrym stanie, zycze udanego zakupu

#36 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 996 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 10:25

Używana Valtra n 121 czy inne marki? @krzysztof1987
Tak, pracowałem Valtrą N121 Advance z 2008 r. Twierdze że ciągnik solidnie skonstruowany i nieźle wykonany, jak na tamte czasy, ale potencjalnemu nabywcy odradzam stanowczo ze względu na kiepskie osiągi silnika i paliwożerność.. Nie czarujmy się, motorek 4 cyl. o poj. 4,4 l. d*py nie będzie urywał. Dodatkowo skrzynia nie jest optymalnie zestopniowana do możliwości tego silnika. Podczas 12 godzin w prasie Claas Variant ciągnik potrafił spalić 160 -170 l. paliwa, podczas gdy Fendt 716 vario tms potrafi zmieścić się w 100 litrach! ciągnik 170 km!

#37 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 15 styczeń 2017 - 10:46

@mgrlukash Kolega pisze,że ciągnik jest z 2008 r. a nie nowy! Więc nie pier**l mi tu swoich kocopołów, bo wiem lepiej o czym jest ten temat!

A skąd wiesz co właściciel wybrał w opcji? Siedziałeś w niej a może to był Twój ciągnik.

kolego z choinki sie urwałeś jak valtra fendt  challenger czy mf to aktualnie jeden koncern produkujący ciągniki(AGCO) piszesz żeby nie kupował valtry a kupił fendta śmieszny jesteś 

i na jakiej podstawie twierdzisz że jak jest używany to ktoś nie mógł wyposażyć go w 540E jak sie nie znasz w temacie to nie udawaj eksperta 

Marki AGCO[edytuj]

Akurat ten Fendt którym on się zachwyca produkowany był 20 lat temu nie miał nic wspólnego z Valtrą.

A co wspólnego ma k**wa ciągnik Valtra z Fendtem...! No co do ch*ja ?! Odnośnie 540 e, to w 2008 roku nie było w tych maszynach takiej opcji nawet! I nie dyskutuj z kimś, kto prawie 2000 mth męczył się z tym ciągnikiem!

Ze starym nic a z nowym wiele.

Nie było w 2008a jakimś cudem 2004 ma?

https://www.otomoto....t-ID6yy7vp.html

Żebyś się zaraz nie czepiał to masz jeszcze fotkę 1000e w starym Valmecie:

gebraucht-Valtra-8350-Allrad_4230237_9.j

Wymiana koła talerzowego, ataku i uszczelnień w przednim moście, ponad 18k netto w 2010r. Czas oczekiwania na części z Finlandii ok. 2 tyg. Na szczęście wzamian dostaliśmy Valtrę T161 do pracy. Jak kupisz tą N kę, a sprzedający nie dołączy instrukcji obsługi w j. polskim, to chętnię wyślę taką :)

@mgrlukash Kolega pisze,że ciągnik jest z 2008 r. a nie nowy! Więc nie pier**l mi tu swoich kocopołów, bo wiem lepiej o czym jest ten temat!

Argumentów braknie to po przekleństwa i ubliżanie się sięga. Co do mostu to on jest włoski - Dana, ten sam stosuje Massey Ferguson i jeszcze kilku innych producentów.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#38 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 996 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 11:09

Używana Valtra n 121 czy inne marki? Wersja advance, więc niewiele dotakowych opcji występowało w tej wersji. A już wogóle nie było opcji WOM 540 eco. Valtra którą pracowałem, została sprzedana w ok. Mrągowa do robót leśnych. Była zielona, więc to nie ta z ogłoszenia.

#39 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 996 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 13:00

Używana Valtra n 121 czy inne marki? Racja, niepotrzebnie wspominam o Fendtach. To nie ciągniki dla goroli :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share stepek93

stepek93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 13:41

Używana Valtra n 121 czy inne marki? Ciagniki serii n1 uchodza za dosc trwale i malo awaryjne. Co do spalania, jesli wszystko , silnikiem jest ok to naprawde nie beda palic duzo. Na ten areal spokojnie wystarczy i bedziesz zadowolony jesli dobierzesz do niej odpowiednie maszyny. W mojej okolicy posiadaja nawet 100konne valtry na polowe wieksze arealy.

Jesli zdecydujesz sie tam pojechac to zwroc uwage na filtry jakie sa zamontowane, jesli nie sa orginalne to znaczy, ze ktos oszczedzal na serwisie, a jesli filtry sa nieorginalne toi oleje raczej beda zamiennikami. A jezeli ktos wleje nieodpowiedni olej chociazby do skrzyni to musisz liczyc liczyc sie z tym, ze predzej czy pozniej cos sie stanie ze sprzeglami, a ceny naprawy takiej skrzyni moga Cie juz troche zaskoczyc. Kolejna sprawa sprawdz jak wchodza biegi, czy podczas zmiany przelozen nie czuc ze cos w skrzyni zgrzyta, halasuje- to kolejny niepokojacy objaw, ciagnik powinien tez rowno pracowac, niepowinno wystepowac bujania nim podczas gaszenia.

Zeby niebylo, ze Cie strasze chce Ci pomoc i dlatego przy kupnie zwroc na to uwage. Ciagniki serii n1 przy odpowiednim serwisowaniu i eksploatowaniu naprawde potrafia odwdzieczyc sie bezawaryjnoscia. Jesli cos wiecej bedziej chcial wiedziec to napisz, chetnie pomoge.

Dodaj odpowiedź