Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mf 690

1 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Skowron690

Skowron690

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 15:42

Mf 690

Witam . Hydraulika w moim mf nie działa tak jak powinna. Na zimnym oleju nie podnosi podnośnik, ładowacz na wolnych obrotach podnosi lecz na wysokich prawie staje i nie ma siły ? Filtr czyściłem i wymieniłem olej na nowy . Jaka może być przyczyna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mf 690 Dzisiaj, 20:12
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mf 690 Dzisiaj, 20:12
  •  

#2 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2171 postów

Napisany 13 styczeń 2017 - 05:03

Mf 690

Czyszczenie tego filtra to nie jest dobry pomysł. Zdecydowanie lepiej wymienić na nowy (dekiel na 3 śruby pod skrzynią biegów). Też miałem takie objawy w 290 i 698 i po wymianie filtrów i oleju wszystko działać zaczęło jak powinno. Jest też jeszcze jeden filtr na pompie oleju w skrzyni biegów ale tego nie zaczepiałem bo wiadomo jaki dostęp. Przy dużych oporach przepływu oleju przez filtr otwiera się zawór bezpieczeństwa lub jak inni nazywają przelewowy. Z tego powodu przy dodaniu gazu hydraulika zwalnia zamiast przyśpieszyć. Jeśli masz w swoim ciągniku dźwignię do łączenia wydatków pompy podnośnika i pompy hydrauliki zewnętrznej (z prawej strony przed dźwigniami do podnośnika) to poruszaj tą dźwignią w obie strony bo może zawór ustawił się w pozycji "pośredniej" i to też może powodować "zakłócenia" w działaniu hydrauliki.

Jeśli to wszystko nie przyniesie poprawy to niestety pompa do wymiany.

Dodaj odpowiedź