Skocz do zawartości

Zdjęcie

zagarniacze do siewnika

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rolnikt25

Rolnikt25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 19:49

zagarniacze do siewnika

cześć chcę zrobić zagarniacze do siewnika i tu pojawia się prośba do was jakie mi możecie polecić zagarniacze ja myślę nad tymi:http://www.sklep.miz...a41c317391d.jpg jak myślicie będą dobrze zagarniały i ładnie równały i ile potrzeba tych palców na siewnik 2,10m. chodzi mi żeby ładnie zasypywały ziarno i równały pole.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zagarniacze do siewnika Dzisiaj, 19:50
  •  

#2 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2356 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 19:55

zagarniacze do siewnika

na 2m ok 7sztuk robotę robia dobra ,lecz cena odstrasza ok 30zł szt plus mocowanie ok 8zł

#3 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3880 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 11 styczeń 2017 - 20:02

zagarniacze do siewnika

ja polecam  takie jak  na  tym  foto 

357212045_6_644x461_grabki-siewnik-pozna

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#4 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2356 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 20:08

zagarniacze do siewnika

Mariusz ile za sztuke z mocowaniem?

#5 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3880 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 11 styczeń 2017 - 20:31

zagarniacze do siewnika

Mocowania   praktycznie  nie  ma  w  sprzedaży , trzeba  w płaskowniku  2  dziury wywiercić  i tyle .

Kupowałem  takie ze  2  lata  temu  do  swojego  siewnika , na  3  metry  wystarczyło mi  10  szt, sa  nie równoramięnne i ładnie  sie  nakładają

nie  pamietam  ceny mówiąc  szczerze , ale  mniej  niż   30  zł .

Istnieje  możliwość  regulacji  wysokości , dość  mocna  spreżyna,  drut 8 mm 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#6 Share Rolnikt25

Rolnikt25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 20:33

zagarniacze do siewnika

te co ja podałem to nie takie drogie 24zł za 5szt .macie jeszcze jakieś opinie na ich temat jak z wytrzymałóścią 

a jak macie w swoich siewnikach spulchniacze śladów bo ja mam zamiar dać przed siewnik dwie gęsiostopki taike od opielacza do ziemniaków co o tym myślicie

#7 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2356 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 20:41

zagarniacze do siewnika

kolego ,Mariusz podal grubość drutu i tego bym sie trzymał ,u mnie podobnie cena która podalem jest z grudnia i grubość ta sama lecz inaczej mocowane ,na tzw. omegę ,jeśli ty masz takie tanie to podejrzewam ze jakość bedzie kiepska ,5zł to u mnie kosztuje zwykly pazur do poznaniaka

#8 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 20:46

zagarniacze do siewnika

na 2m ok 7sztuk robotę robia dobra ,lecz cena odstrasza ok 30zł szt plus mocowanie ok 8zł

Kolego one maja 30 cos cm jeden czyli jak mowisz 7 wystarczy jak maja zachodzic na koło to 8

Cena to 4,4zł za sztuke u mnie na składnie 5zł sztuka do zamocowania to rurka albo profil do tego 2 podkładki duze z zewnatrz i sruba na klucz 13

Musiałes pomylic z innymi zagarniaczami bo te tyle nie kosztuja

grubosc drutu 0.65mm ale niech bedzie 6mm

Edytowany przez damianos95, 11 styczeń 2017 - 20:49.

#9 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8033 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 20:46

zagarniacze do siewnika

https://www.agropomo...y_siewnika.html   a  ja takie polecam, To jest Accord po 19 zł  kupowałem 8mm, mocowania 5 zł cybant, ale wszystkich mi ie przywieźli, to będe z płaskownika docinał dwa otworki nawięrce i  na dwie śruby skręcę.

Teraz zamieniam właśnie je  z takich 'jaskułczych ogonów'

http://assets.techro.../SZ00-242_3.jpg  mam takie w Uni Focusie i nie zbyt polecam, wyginają się nie równo zagarniają, muszą być dogięte równo, poziomo, bo nie zagartują.

#10 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 20:54

zagarniacze do siewnika

Te co podałes co miałes wczesniej jak nazwałes jaskółcze ogony to tansza wersja tego co chce kolega one nie maja zadnej regulacji i sa na sztywno wiec sie nie sprawdzaja a te co kolega podał maja omege mi sa sprezyste lepiej dopasowuja sie do podłoza

Fakt te co podałes lepsze ale raz ze trzeba ich duzo dwa cena nie mała a trzy ze pole musi byc idelnie doprawione troche perzu zielska i juz sie ciagnie robiac rowek a ziarno na wierzchu no i trzeba je dokładnie ustawic za redlicami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2356 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 20:56

zagarniacze do siewnika

kolego wiem o czym piszę ,cena nie jest adekwatna do produktu ,rozumiem ze rozbieżność w cenie może byc ale nie taka ,prosisz o rade i pomagamy ,obyś nie kupił bubla

#12 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 21:05

zagarniacze do siewnika

No powiedz czym rozni sie twoj zagarniacz za 30zł od tego za 5zł ma grubszy drut czy co ?? fakt sam jak szukałem dla siebie objechałem sklepy w okolicy i najtaniej było za 5zł najdrozej za 14zł ten sam zagarniacz wszystkie w 3 sklepach ogladałem i niczym sie nie rozniły kazdy taki sam a te z alledrogo nie widziałęm

Ale ciekawi mnie czemu ty tyle placiłes czy moze w jakims sklepie z renoma kupowałes np greene

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8033 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 21:18

zagarniacze do siewnika

No właśnie że jaskółczy ogon  będzie ciągnął, bo zachodzą na siebie, a ja w mocowaniach mam wahacze i sprężyny.

Te Accorda to na 3 metry wchodzi 12 sztuk jaskółek podobnie, a z accorda nie zapychają się bo jest między nimi przestrzeń, a te wygięcia zachodzą na siebie i bardzo fajnie zagartują nic nie zostawiają.Bardzo fajnie po nich pole wygląda po sianiu.

#14 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 21:24

zagarniacze do siewnika

Nie bede sie dochodził które lepsze wiem ze sasiad miał cos podobnego jak ty chcesz robic i u niego nie zdawały egzaminu ale chyba nie były takie jak te co podałes

Ja te jaskółcze ogony bede montował na styk a nie tak zeby na siebie nachodziły do tego cała belka gdziie beda zamontowane bedzie na docisku sprezynowym z regulacja głebokosci pracy a nie tylko jak wiekszosc przykreci na stałe i potem w polu w jednym miejscu idealnie pracuja w innym nie zaganiaja na na dołkach ryja głebiej niz redlica

#15 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2356 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 21:32

zagarniacze do siewnika

nie rozumiemy sie damianos o zwykłych pisałem do poznaniaka za 5 zeta ,a te za 30dychy to są te jaskółczy ogon montowane na omege przynajmniej u nas takie sa w sprzedaży drut 8mm  co do grenne to staram sie tam nie zaglądać bo ceny powalaja z nóg 

#16 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 21:44

zagarniacze do siewnika

Kolego to teraz ja sie zgubiłem ja pisze o tych zagarniaczach co sa w 1 poscie autora co podał ja takie kupiłem po 5zł a na alledrogo sa po 4,4 zł moje wygladaja identyko jak te z 1 postu a drut gruby na 0.65cm

A ty jakie kupowałes po 30zł tez takie same jak w 1 poscie czy inne ??

#17 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2356 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 21:53

zagarniacze do siewnika

no to się dogadaliśmy  takie same jak w 1 poście i u mnie nie kupisz ich taniej niz 30dychy w zwykłej składnicy ,wykluczając w ogóle Genne

chociaz mój błąd bo do grenne nie zaglądałem ,a może by bylo taniej

#18 Share Rolnikt25

Rolnikt25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 21:56

zagarniacze do siewnika Damianos czyli polecasz de zagarniacze? I jak je montować aby zachodziły kilka cm na siebie czy rormalnie jeden obok drugiego?

#19 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2356 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 22:08

zagarniacze do siewnika

nie powinny zachodzic na siebie ,możesz zostawic nawet 2cm przerwy ,glebę i tak dorzucą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share damianos95

damianos95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 22:18

zagarniacze do siewnika

Ja bede montował na styk tak jak kolega pisze nie moga na siebie zachodzic tylko jak pisalem ja cała belke bede robił na docisku sprezynowym z mozliwoscia regulacji glebokosci poprostu nicnie bedzie na sztywno

No to faktycznie cena powalajaca 30zł za taki zagarniacz