Polecane posty

Damian112    6

Witam czy ktoś z was cioł bób na kiszonkę chciałbym wiedzieć jak to zakisić czy w baloty czy w pryzmę i jak to ze skarnianiem z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Dlaczego właśnie bób .Masz tyle innych roślin ciekawych ?Bób jest podobny do łubinu a wiem ,że łubin sam bez dodatków bardzo ciężko się kisi .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian112    6

Dlatego ze musze go wsiać bo wtym roku zdaje ankietę z młodego rolnika i brakuje mi esu ponieważ pszenżyto mi zaniża i doradca który mnie prowadzi powiedział zebym bób zasiałi bd ok a niewazne czy go zbiore na zielono czy na ziarno i właśnie mi by pasowało zebrać na zielono tylko nwm co i jak zrobić by było dobrze i byki chciały to zjeść

Edytowano przez Damian112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Spytaj się tego Twojego doradcy ,czy możesz coś zasiać innego ,aby wykorzystać chociaż na paszę dla opasów .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian112    6

No własnie ptałem i zabardzo nic nie ma takiego co by dobrze punktowało i mugł bym to wykorzystać dla opasów trudno zakisze normalnie w bele i zobacze co sie bd działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikfm3
      robie kiszonke z 7 ha. górne 10cm (pryzmy) jest dobre a następne 10 się psuje! co robie żle?
    • Przez Mateusz2121
      Witam chciałbym zacząć robić sianokiszonke dla byków i ma do was takie pytanie czy 6-7 byków da rade zjeść taką bele zanim zacznie sie psuć ? ważne!!!
    • Przez matijas67
      Witam
      Mam zamiar w przyszłym tygodniu otworzyć kiszonke w pryźmie.
      Po otwarciu w jakim czasie muszę pobrać odkryty pas kiszonki ?? 
      Jaka dawka na jednego byka ( tak orientacyjnie) ?
    • Przez Kredens1337
      Witam,
      potrzebuję 4 rzędowej sieczkarni do kukurydzy. Do tej pory kosiliśmy pottingerem gt, ale że ilość kukurydzy do koszenia z roku na rok zbliża się do 20 ha, pora na coś większego. Niestety w promieniu 100 km tylko jedna firma świadczy usługi koszenia, a jako że w mojej okolicy nie ma większych hodowców spodziewać ich mógłbym się co najwyżej w listopadzie, bo w sezonie nikt nie będzie gnał sieczkarni przez 2 powiaty.
      Tak jak pisałem, potrzebuję 4 rzędowej sieczkarni, ponieważ obsiewamy kukurydzę 4 rzędowym siewnikiem. Zależy mi na dobrej jakości sieczce, co najmniej to co wychodziło z pottingera gt. Mile widziany podbierak do trawy no i cena do 40 tys. 

      I teraz tak, są dwie opcje:
      1.mengele sh30,kuhn mc 180 (jeśli ares 826 utarga ją na przednim womie, bo jazda do tyłu przez kiladziesiąt godzin jest dobra chyba tylko dla kaskaderów.) Niestety ciężko o ten model w polsce, nie wiem czy ma cepy, ale za to prosta konstrukcja, przy zakupie nie muszę się martwić o stan silnika, układu jezdnego,  hydrauliki etc...
       2.samojezdna - tu rodzą się obawy, więcej rzeczy może się popsuć, naprawy drogie lub bardzo drogie. 4 rzędowe maszyny są raczej starsze, pewnie ciężko o zakup jakichś pierdółek, bo zakładam że noże i podobne części są. Zależałoby mi na jak najmniejszej maszynie, ekonomicznej, bo i tak nie ma perspektyw na usługi. Na plus, to jeden traktor do transportu więcej, bo zwolniony z ciągania sieczkarni.
      W co celować, doczepiana, a może samojezdna? Jaka marka ma najlepsze zaplecze z częściami, czy mała sieczkarnia samojezdna musi być koniecznie stara, będzie mieć gniotownik? 
      Pozdrawiam!
       
    • Przez Dariusz67
      Za okolo trzy lata przeprowadzamy sie do tesciow w rzeszowskie. mamy okolo hektar, budynki gospodarcze i stodole.  Chcialbym hodowac rosliny od postaci nasiona do gotowych sadzonek. prosze o pomoc w podjeciu decyzji czy to sie oplaca, i czy moglby byc to dodatkowy niewielki sposob na dorobienie. dziekuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj