PSOR

Co zrobić z pustymi opakowaniami po środkach ochrony roślin?

Polecane posty

pawel885    2279

Kabaret to są kontrolerzy, wydzwaniają, szperają w internecie, szukają wiedzy której nie mają, niektórzy nie potrafią nawet poprawnie przepisać nazwy odmiany czy nazwy środka, trzeba protokoły czytać od a do z przed podpisaniem bo wyjdzie że siałeś odmianę niezarejestrowaną w UE i pryskałeś jakimś opryskiem niewiadomego pochodzenia :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Na jakiej podstawie będą sprawdzać zgodność ilość kupionych a oddanych? Nie każdy ma fakturę, paragon sie może zawieruszyc a kontrolerzy nie maja wglądu do tego co i komu sprzedaje dana firma. Po drugie co to za problem dostać kwit ze oddales wszysto co miałeś? Kwit bedzie, a opakowania dalej się będą walać po gospodarstwie czy lasach


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie to wyczytałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Na kursie ze stosowania śor mówił gostek, mogą chcieć by okazać im paragony i sprawdzą punkty sprzedaży, tak robili już z materiałem siewnym kukurydzy. Wymagają też stroju ochronnego i jeśli jest jednorazowy też go oddajesz do sprzedawcy.  Masz zeszyt w którym piszesz co kiedy stosowałeś, sprawdzają dawki i substancje aktywne, szafki zamykane na klucz, znajomy miał już kontrolę i ostro go trzepali

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest - bodajże 5 lat . Na kursie nigdy nie byłeś ? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Byłem  kiedyś  ale nie pamietam żeby  była o  tym mowa...

Może akurat miałem  przerwę  na papierosa ... :P

 

Ewidencję zabiegów , trzeba przechowywać  chyba 3 lata , a paragony  5 ??? 

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś inny niech potwierdzi  jaki okres , ale faktury mają być . Czym się okażesz w razie np oskarżenia sąsiada o wytrucie pszczół . Zresztą ze sprzedaży żywca też trzeba przechowywać 5 lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Miałem kontrole  ze  2 lata  temu, sprawdzili dokładnie  rejestr zabiegów , atest i moje świadectwo ukończenia szkolenia .

O paragony , zaświadczenia  ze  zdania opakowań , ubranie ochronne, szafkę  nawet nie pytali .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No też miałem , ale jak to z kontrolami - podobnie jak ze szkoleniami :P . Obowiązek jest (tak próbowałem poczytać to chyba jednak 3 lata) . Wiesz - można mieć kontrolę drogową i też nie zawsze każą dmuchać ... także tego ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Poszukaj w dzienniku ustaw. Co chwila coś się zmienia. Ostatnia jest chyba ze stycznia 2017 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7841

Tydzień temu miałem kurs chemizacyjny bo się kończył i  z tego co mówili to faktury i paragony trzeba trzymać 3 lata.brak atestu opryskiwacza 500 zl mandatu brak prowadzenia zeszytu zabiegów ochrony 500 zł brak kursu na środki 500 zł i za paragony tyle samo i od tego roku sprzedawcy środków ochrony roślin mają obowiązek m prowadzić rejestr sprzedanych środków danemu producentowi do kontroli PIORINU.Od stycznia opryskiwacze powyżej 30 litrów muszą mieć atesty i kurs na środki obowiązuje na wszystkie opryski bo wcześniej obowiązywał tylko na 1 i 2 klasę toksyczności a teraz niema klas więc na wszystkie.sprzedawcy według prawa muszą się domagać świadectwa ukończenia kursu chemizacyjnego.u mnie w zeszłym roku  sklep miał kontrole przez PIORIN i właściciel płacił 1500 mandatu za to że nie domaga się od producentów świadectwa ukończenia kursu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A gdy kupuje się środki ochrony roślin u kilku sprzedawców to jak to wszystko sprawdzą? A sklepy internetowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSOR    1

JA KUPUJE W AMPOL-MEROL ŚRODKI I CZY DO NICH MAM ODDAWAĆ PUSTE OPAKOWANIA ?

 

Panie Szymonie, puste opakowania może Pan oddać w dowolnym sklepie lub hurtowni, zajmującej się sprzedażą środków ochrony roślin. Taki sklep ma obowiązek prawny przyjąć od Pana opakowania, niezależnie, czy je Pan w nim kupił czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSOR    1

Rolnicy prowadzący działalność gospodarczą muszą, tak jak wszyscy inni przedsiębiorcy, przechowywać faktury przez 5 lat od daty wystawienia. W przypadku rolników, którzy takiej działalności nie prowadzą, okres ten jest krótszy - 3 lata - i dotyczy dowodów zakupu środków ochrony roślin, którymi handel podlega specjalnemu nadzorowi. Jeżeli przy zakupie środków ochrony roślin sprzedawca nie wystawił faktury VAT, możecie mieć do czynienia z podróbkami! O tym jak się przed nimi bronić dowiecie się więcej na: www.bezpiecznauprawa.org

 

Oprócz dowodu zakupu, rolnik powinien być w stanie przedstawić dowód potwierdzający, że postąpił z opakowaniem po środku ochrony roślin zgodnie z informacją zawartą na jego etykiecie. Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom rolników, Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin przygotowało prosty i czytelny formularz. Dzięki niemu w razie kontroli będziecie mogli udowodnić właściwe zagospodarowanie opakowaniami po środkach ochrony roślin i uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, w razie wątpliwości kontrolującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

tu bym sie kłocil czy sprzedawcy musa prowadzic rejestr sprzedanych srodkow, wg moich informacji czegos takiego nie ma


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

niech robia jak im pasuje ,mi wystarczy ,ze po zakupie na fakturę ,ktos mi wystawi papier ze oddałem opakowania  i ilość sie zgadza , ja  wykazałem do kontroli tyle, a oni jak to rozlicza to ich problem ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj