tedi2

Claas Dominator 78 Classic-Wymiana pasa młocarni

Polecane posty

tedi2    0

Witam  mam pytanie odnosnie dominatorka zuwazyłem ze pas jest szczelony w dwóch miejscach jeszcze sie trzyma ale nie wiadomo jak długo mam takie pytanie czy da radę wymienić pas młocarni bez demontażu jednego z kół po którym chodzi. .Wie ktos jaką ten kombajn ma przepustowsc tzn ile jest w stanie przerobić w ciagu 1h mam go z chederem c 300 wiec chyba bede musiał nadrabiac predkoscią.

Edytowano przez tedi2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

jak sobie pamiętam nie trzeba poza odkręceniem przewodu hydraulicznego i chyba docisku sprężynowego dokładnie nie pamiętam ale zajęło mi to jakieś 1 godz  a namłusisz lekko 10 ton ziarna bez strat na godzinę wydajność podobna jak JD 1177 tylko paliwa mniej zużyje ale drugi bieg i pszyspieszacz na maksa przy hederze 3 m to za mała szybkość u mnie to heder 4 m i 2 ma max  przy plonie 6 ton z ha

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

przewód to normalne ale mówisz ze jednak trzeba rozkrecac to dolne koło  :(Serio da rade przerobic az 10 t na godz no w sumie ma dlugie wytrzasacze sita tez nie małe moze i masz racje .Dawno wymieniałeś ten pasek???

Edytowano przez tedi2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

może w tygodniu zaglądnę do kombajnu i ci napiszę  a zwróciłeś uwagę co ma nad klawiszami  jesten pewny że żadznych kół nie rozkręcałem i nie zdejmowałem tyko sprężyny by rozsunąć koła

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

trzeba pewnie zwolnic obroty na młocarni i  moze tyle wystarczy jezeli poradziłes sobie w godz bo jezeli sprezyne whciagałes to watpie ze sie zmiesciłes w godz .Chodzi ci o te podajniki

Edytowano przez tedi2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

na jednym kole jest taka sprezyna jak  w samochodzie to o nią ci chodzi????

 

Edytowano przez tedi2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

ja wymienialem w ubieglym sezonie ten pas, roboty chwile, zwalniasz mlocarnie, odkrecasz przewod hyd, a w drugim kole ze sprezyna masz 2 otwoory nagwintowane i tam wkreca sie szpilki tylko juz nie pamietam jakie ale chyba 12,  wkrecajac szpilki kolo sie rozchodzi, i pas da sie wyjac bez problemu. Pamietam ze u siebie te szpilki dorabialem i to mi zajelo najwiecej czasu, bo juz nie chcialo mi sie jechac po nowe  do sklepu zelaznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

po wkreceniu szpilek  koło sie  na tyle rozejdzie ze da rade wyjac pasek na bok????   

Autentycznie da rade przerobic w 4 metrowym chederze na 2 biegu na ful przyspieszenie to około 8-9km???

A jak ze spalaniem???

Edytowano przez tedi2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

jak kolo sie rozejdzie na max to pas Ci wpada gleboko w kolo i z drugiego koła go spokojnie zdejmujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

chyba teraz juz wiem o co chodzi w tym temacie myslałem ze to bedzie skaplikowana wymiana i w trakcie zniw moze przerwac je ale chyba poczekam az sie sam zerwie bo teraz wiem ze jestem w stanie sam usunac ta usterke.Claas wydaje sie bardzo skaplikowaną maszyna w porównaniu do deutz fahra  którego mam od 5 lat teraz przesiadłem sie na dominatora ze wzgladu na dostepnosc czesci  claas ma podniesioną wysoko poprzeczkę bo deutz fahr był przez te lata bezawaryjny ;) zobaczymy czy jak to mówią ,,claas to claas'' :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

sprawdz przekładnię kątową w zbiorniku zboża bo tryby trzeba co jakiś czas wymieniać ale to też nie jest skomplikowane a ile dałeś bo ja planuję wymienić na lexsiona

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

nie wierz piszącym że zrobisz78 10t zboża w godzine bez strat,no chyba że wydajność10t/ha niestety do jd 1177 w wydajnosci dominatorowi 78 brakuje.
1177 ma 190kucy a 78classic 128, mniejsze sita i 50cm krótsze klawisze.
1177 można porównać z 98 bo to był jego konkurent. Znajomy robi 78 7-8t h/czyli hektar w jego przypadku, słomę tnie. Ja 88 robilem 8-10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

no ale 88 ma krótsze klawisze ale kto mu każe kosić ile fabryka dała


spalanie to u mnie wynosi około 12 l średnio na godzinę pracy  silnik perkins tylko że ja koszę ile fabryka dała TZ max szybkość w danych warunkach koszenia

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

przekladnie warto sprawdzic, tam siadaja lozyska najczesciej bo idzie tam syf i moment sie to zaciera, ja to silikonem uszczelnilem zeby nic sie tam nie dostawało i mam nadzieje ze teraz troche posiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

Żniwa to nie wyscigi tu chodzi o to zeby zebrac jak najwiecej i najczysciej ,A jak wyglada czystość omłotu  powinien chyba niezle czyscic bo ma kilka regulacji sit w deutzu  tak niema.Gdzie znajduje sie ta przekładnia katowa w zbiorniku???? Z tym lexionem to bym się zastanowił czy nie lepiej zadbanego wiekszego dominatotora niz skomplikowanego lexiona .Mam przkład niedaleko mnie gosc bujał w obłokach miał zadbanego dominatora który kosi niedaleko mnie ale to niska półka kupił lexiona laleczkę wzioł na niego kredyt a żniw nie skaczył bo niebyło czym sypało sie wszystko po koleji latali z kompem po nim stanoł na srodku drogi i odpoczywa bo zesiekł 2 ha.posypał się cały i trzeba było nając kombajn na dokączenie żniw.I tak sie pokazał lexionem

Edytowano przez tedi2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

clasa jak sie dobrze ustawi to czysci bardzo dobrze, przekladnia jest w zbiorniku ziarna, tam gdzie ten slimak, pod oslonami z blachy, napedza ja lancuszek z podajnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

ok zerkne tam  a jaki olej lejecie do tego zbiorniczka przy silniku czyli chyba do hydrauliki.Do silnika zamierzam wlać Mobil delavac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

u mnie silnik mercedes wlasnie na delvacu 15w40 chodzi a do hydrauliki jest zalany hv 68, powinien byc hl 46, ja zmienilem bo w upaly byla masakra z tym hl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

tzn co sie działo z tym olejem hl 46 smazyło go czy ciekł za bardzo????Ile go tam wchodzi tak mniej wiecej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

jak bylo powyzej 35* w cieniu , gdzie na polu w sloncu jeszcze wiecej to tak sie grzał ze nie bylo wydajnosci hydrauliki, wszystko dzialalo tępo, olej doslownie jak woda, wymienilem na hv 68 i calkiem co innego, nie grzeje sie tak, hydraulika czy upał czy zimny działa jednakowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

silnik perkina olej turdus 15W40 hydraulika mieszanka H46 i H68  jakoś tam chodzi ale możno i zalać drogie oleje ale chłodnica w układzie chłodzenia silnika musi być czysta bo lubi się grzać

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

ja czyszcze raz przed całym sezonem i pozniej spokoj mam i nic sie nie grzeje, jak silnik w dobrej kondycji i uklad chlodzenia to nie powinno byc problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

droższe oleje tzn jakie macie na mysli a wariator tez jest smarowany z tego oleju ze zbiorniczka???.Można mieszać te oleje ze sobą hl 46ihv 68 ????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj