lukash938

Jaka obrotówka do MTZ 82

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nimar1999    0

3 najwyżej, jakiegoś Kuhn-a albo Kvernelanda polecam, aha a jak z obciążnikami w twoim MTZ-cie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Proponował bym ibisa 3 skibowego ,ustawił byś sobie na 38 cm na skibę i do przodu ;) poszukaj w galerii są użytkownicy którzy używają pługów obrotowych z takim ciągnikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

najgorsze co jest w MTZ to nie za szerokie opony, więc nie kupuj 45cm czasem bo sobie nie poradzisz na glinach, 35 cm powinien dać sobie rade. A to ma być nowy pług czy używka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

lemken-y są dość ciężkie, może przodek ci podskakiwać, musisz wziąść pod uwagę także dostępność części, oraz cene elementów roboczych. A spotkałeś się z takim pługiem jak Frost? Również dobre pługi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash938    4

Sądzę że w 3x40 powinien sobie poradzić skoro c 360 radziła sobie z 3x30 to Mtz sobie z takim poradzi. Zabezpieczenia wystarczą mi w zupełności kołkowe, a co do ceny to nie wiem ale coś w granicach 5 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Mialem okazje ciagac taki pluzek swoim MTZ 80, bez przedniego napedu i szlo jak trzeba z tym ze u mnie sa lekkie i maloziezle gleby. Ale polecam Ci go bo spokojnie sobie z nim bedziesz radzil. Przy zakupie patrz na rame przy obrocie kolo slupka czy nie jest pekniety bo handlarze czasem z 4 robia 3 i takie pospawane polatane wciskaja ludziom.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18
Sądzę że w 3x40 powinien sobie poradzić skoro c 360 radziła sobie z 3x30 to Mtz sobie z takim poradzi. Zabezpieczenia wystarczą mi w zupełności kołkowe, a co do ceny to nie wiem ale coś w granicach 5 tys.

Kverneland i Gregoire besson to bardzo dobre pługi części dostępne bez problemu (GRANIT,GRENE ,UNIROL) ceny podobne tylko jak nie masz kamieni to zrezygnuj z resorów bo to ok.200kg cięższy pług .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Witam !Mam akurat do sprzedania 3-skibowy ,ale do mtz będzie za mały 3x30cm do niego wystarczy 60KM,chyba że interesuje cię 3+1 tak w razie zmiany ciągnika na większy ale to już dwa razy tyle kasy Napisz adres e-mail to wyślę zdjęcia.POzdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz0401    1
Zabezpieczenia kołkowe wystarczą mi w zupełności bo kamieni już nie ma w polu.

 

Na twoim miejscu jak bym kupował pług to bym brał na zabespieczeniach resorowych albo sprężynowych bo zawsze sie jakiś kamień się znajdzie i śrube zetnie a sprężyna czy resor ustąpi i jedziesz dalej a tak to musisz stawać i wymieniac śrube. pozdro <_<


Pronar 1025A
MTZ 82
Ursus C360
Bizon rekord

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Ale jak nie ma kamieni to śrubę zetnie raz czy dwa w roku a resor trzeba wozić zawsze a to w przypadku 3-skibówki 150-200kg wagi .Na mtz to spore obciążenie.Ten niemejer z twojego linku to troszkę antyczny i szerokość jak dobrzepamiętam to 30 albo 35cm skiba.Mtz pewnie by pociągną ale poszukaj coś młodszego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash938    4

Śrubę wstawię raz kiedyś to nic wielkiego się nie stanie, a co do tego niemeyera to jest 35 cm na skibę, a zabytek jak zabytek ważne jak orze i jakie drogie są części zamienne. Darpol 3x30 to dużo za mały, to c 360 z zagonowym śmigała z podwieszaną kolczatką, no i trochę daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18
Śrubę wstawię raz kiedyś to nic wielkiego się nie stanie, a co do tego niemeyera to jest 35 cm na skibę, a zabytek jak zabytek ważne jak orze i jakie drogie są części zamienne. Darpol 3x30 to dużo za mały, to c 360 z zagonowym śmigała z podwieszaną kolczatką, no i trochę daleko.

Części do niemejera troszkę droższe od średniej dobry lemiesz 150-240zł netto,dłuto 30zł odkładnica 430zł ceny netto+vat

ceny wysokie szczególnie lemieszy ale pług niedrogi.Nigdy nie miałem takiego pługa więc nic nie mogę powiedzieć, agregaty aktywne niemejera których kilka było są dobre, to na pewno i pług będzie orał .Powodzenia w handlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash938    4

Jeszcze się zastanawiam nad wyborem, mógł i by być lemken czemu nie, części dostanie się na pewno,a lemiesze i części są do wszystkich drogie a do lemkena szczególnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj