OskarFarmer

Co jest złego w polskich rozsiewaczach nawozu?

Polecane posty

OskarFarmer    2

Witam. Zastanawiam się jaki rozsiewacz nawozu kupić. Chciałbym przeznaczyć na to max 6 tys. Skupiałem się ogólnie na polskich produktach, ale większość poleca jednak te zagraniczne. Co złego jest w tych polskich?Jeśli ma ktoś lub miał polski rozsiewacz nawozu proszę o opinię. Z góry dziękuje. Pozdrawiam. :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W skrócie - tani polski szybko skoroduje ale najpierw rozleci się przekładnia, drogi polski posłuży dłużej, zachodni jeszcze dłużej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Sąsiedzi kupili nowego wop rol na ful opcji i zachwalali do puki nie pojechali w pole . Pierwszy siew u siewnik na sprzedaż . Po 2 tyg Pola były tak kolorowe. Na szerokość 4 m zboże czarne A dalej coraz jaśniej A na końcu rzutu to nie było wcale nawozu. Siali na 15 m

Teraz kupili nowego sulky i są zadowoleni i kolor zboża na całym polu taki sam .

Sam chciałem kupić nowy polski ale szybko sobie to wybilem z głowy i kupiłem używanego kuhna mds. Za 2 miesiące próba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik993    16

To są fantastyczne maszyny tylko ze szybko gnije rdza itp ja polskiego za 9,8 tys z firmy sipmy a znajomy kupił raucha fakt ze droższy ale przeżyje z spimy z 2 napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

a zbiornik z kwasowki/nierdzewki w polskich nie załatwi sprawy? co do siewu to nawet lejek w miare rowno potrafił siać wiec nie porównywałbym go do lepszych dwutarczowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

to chyba też loteria jak się trafi na jaki egzemplarz bo my kupiliśmy rok temu akpila 1200l (woprol produkuje je dla akpila)i jakoś równo sieje. Póki co jesteśmy zadowoleni tylko ciekawe jak długo


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

morfek zbiornik to musi być z kompozytu wtedy nie będzie wchodził w reakcję aż tak szybką jak z metalami.
osobiście mam nowego Amazone ZA-M 1001 na full opcji z wyłączeniem plandeki i kół do transportu do garazu. nie ma ten model wagi i teraz to odczuwam.

ale wracając do polskich modeli jak chcesz coś kupić dobrego to lepiej polski producent tzw motyli na dwie tarcze bądź kupić uzwyke rauch ,sulky bądź Amazone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

tak tylko jak patrzylem używki za 5 tys w okolicy wygladaja jak złom a za 5 tys mozna kupic nowego polskiego z nierdzewki/kwasowki. Oczywiscie dwutarczowy. Z jednej strony jak ktos ma lejek i przesiądzie sie na dwutarczowy to juz mi sie wydaje ze odczuje roznice w komforcie i ilości wysiewu bo w lejkach to roznie potrafi byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

Nie ma co się oszukiwać że da się tanio kupić rozsiewacz i nie ważne jakiej będzie produkcji. W około mam 3 tanie wynalazki i to co deklaruje producent ni jak ma się do realiów. Pięknie to widać po kolorach zboża. I nie mówię już nawet o rdzy bo ta toczy już wszystek sprzęt przez dziadoskie farby.

Tak czy inaczej zobacz sobie ile kosztuje kopia kuhn mds https://www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozu-drn-700l-1400l-promar-nowy-k-o-CID757-ID85j73.html#e03409c073

Trzeba jeszcze pamiętać że duże firmy starają się robić jakieś badania jak sieje ich siewnik. Tego na pewno nie zrobi firma krzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

równie dobrze mozesz kupic używkę ktora tez bedzie siała jak polskie albo nawet i gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Z jakiej kwasówki? Co najwyżej talerze i zasuwy ale co z tego jak reszta skoroduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek91    17

a co powiecie o uni brzeg dwutarczowy z dozowaniem nawozu poprzez ślimak napędzany silnikiem hydraulicznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

zastanawiam sie nad rozsiewaczem langren 600 talerze z kwasówki kosz jest nie dzielony z nierdzewki cena około 5tys

czy ktoś taki posiada ? i czy warty jest zakupu?prosze o opinie z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4577

WOPROL 600 jest warty ceny ??? proszę opinie użytkowników regulacja dawki strzelanie nawozu występuje na tył  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

z polskich to chyba unia w miare jakies robi a nawet uzytkownik @yacenty jak dobrze pamiętam kiedys testował polski rozsiewacz unia, amazone i jeszcze jakis i wyszlo ze ten z unii na małe areały jest bardzo dobrym rozsiewaczem, dokladnie rozsiewa granule itd.
Co do zachodnich warto popatrzec na części i ich ewentualna cene. Zachodni amazone na olx stoi ponad 20 tys. A w tej cenie z unii mozna kupic nawet chyba juz z waga i kompem. Co jest bardzo przydatne, dla tych którzy cenia sobie nowoczesność i dokładność


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alek94NH    4

kto posiada strumyka ? ja mam 600l i mam problem z zasuwami .... po wysianiu calej siewki są tak zapyziałe że sie nie zasuwaja.... trzeba wyjsc z ciagnika i pomachac regulacja wysiewu i dopiero puszcza .... ktos mial podobnie i jakos to rozwiazal ? nie jednego wkurzylo kiedy trzeba w polowie siewki zamknac zasuwy a tu leci ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

Z jakiej kwasówki? Co najwyżej talerze i zasuwy ale co z tego jak reszta skoroduje

Firma Langren robi z koszem z kwasówki ( koszt ok 5000). Myślę ,że kazdy będzie siał tylko trzeba go własciwie ustawić,ale z tym jest problem, bo tylko renomowane firmy mają to opracowane.W tabelach jest ustawienie łopatek,wysokość od ziemi ,pochylenie i ustawienie skali w zależności od nawozu.W tanich rozsiewaczach tego nie ma i wydaje się ,że jak rzuca nawóz na szerokość 12m to jest dobrze,a powinien dorzucać na zakładkę.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

jeżeli chodzi o unię to tylko mogę narzekać na powłokę lakierniczą a tak to dobrze rozsiewa

 

Mam z Brzegu rozsiewacz już 18 sezon będzie siał na 40 ha, odnośnie rdzy nie ma tragedii oczywiście jak jest zadbany.

 

Wiosną wstawię zdjęcie rozsiewacza.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

langren wydaje się być ciekawą opcją, widziałem w galerii że już kilka osób go posiada

cena dość przystępna, bo  3.5tys, za 600l w proszku i 6tys. za 1200zł nierdzewka

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

no wlasnie mnie tez kusi zeby sie mu przyjrzeć z bliska bo wyglada ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

langren wydaje się być ciekawą opcją, widziałem w galerii że już kilka osób go posiada

cena dość przystępna, bo 3.5tys, za 600l w proszku i 6tys. za 1200zł nierdzewka

Z tym malowaniem proszkowym to coraz gorszej jakisci jest zwykly chlop lepiej pedzlem pomaluje

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Precyzja rozsiewania wynika z przeprowadzanych badań - rzemieślnicy nie mają ośrodków badawczych stąd dokładność rozsiewu jest jaka jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Radosllaw
      Witajcie!
      jak w temacie, nabyłem rozsiewacz Sulky DPX 97/GP, poniżej tabliczka znamionowa,
       
      Szukam tabel wysiewu i nie mogę znaleźć nic konkretnego.
      Chciałbym wiedzieć jak go ustawić do sypania saletry na 15m, wożony będzie U914.
       
      niezmiernie będę wdzięczny za pomoc, bo czas nas goni;(
       
      pozdrawiam,
      radek

    • Przez OskarFarmer
      Witam! Chciałbym kupić dwutarczowy rozsiewacz nawozu. Jakie produkty polecacie? Chciałbym na to wydać max 6 tys zł. Czy posiada ktoś taki rozsiewacz i jak się sprawuje? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.  
    • Przez OskarFarmer
      Witam! Chciałbym kupić rozsiewacz amazone, przeznaczam na to ok 5/6 tys zł Jaki byście polecali? Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam
    • Przez Andrzej11111
      Chciałbym kupić rozsiewacz do nawozu bardziej polecacie dexwal czy strumyk ? 
      Rozsiewacz do 1000kg
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj