Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co jest złego w polskich rozsiewaczach nawozu?

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4671 postów

Napisany 08 styczeń 2017 - 22:14

jeżeli chodzi o unię to tylko mogę narzekać na powłokę lakierniczą a tak to dobrze rozsiewa

Mam z Brzegu rozsiewacz już 18 sezon będzie siał na 40 ha, odnośnie rdzy nie ma tragedii oczywiście jak jest zadbany.

Wiosną wstawię zdjęcie rozsiewacza.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co jest złego w polskich rozsiewaczach nawozu? Dzisiaj, 18:38
  •  

#22 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4156 postów

Napisany 09 styczeń 2017 - 10:54

langren wydaje się być ciekawą opcją, widziałem w galerii że już kilka osób go posiada

cena dość przystępna, bo  3.5tys, za 600l w proszku i 6tys. za 1200zł nierdzewka

Polska B

#23 Share Morfek

Morfek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 10 styczeń 2017 - 01:23

Co jest złego w polskich rozsiewaczach nawozu? no wlasnie mnie tez kusi zeby sie mu przyjrzeć z bliska bo wyglada ciekawie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2017 - 07:55

langren wydaje się być ciekawą opcją, widziałem w galerii że już kilka osób go posiada
cena dość przystępna, bo 3.5tys, za 600l w proszku i 6tys. za 1200zł nierdzewka

Z tym malowaniem proszkowym to coraz gorszej jakisci jest zwykly chlop lepiej pedzlem pomaluje
jesli pomoglem kliknij fajne

#25 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4180 postów

Napisany 10 styczeń 2017 - 10:43

Precyzja rozsiewania wynika z przeprowadzanych badań - rzemieślnicy nie mają ośrodków badawczych stąd dokładność rozsiewu jest jaka jest. 

#26 Share Autofan

Autofan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 10 styczeń 2017 - 10:54

Ja ma rozsiewacz AgroTom 600l i rozsiewa równo, na razie rok minął i rdzy nie widać. Dno i zasuwy są ze stali nierdzewnej i na razie działają ok. Zagraniczne może i sieją lepiej, ale cena jest wysoka, a też nie jest tak, że nie rdzewieją.

Edytowany przez Autofan, 10 styczeń 2017 - 10:55.

#27 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 933 postów

Napisany 10 styczeń 2017 - 14:40

Co jest złego w polskich rozsiewaczach nawozu? Z unii przesiał cały sezon nie ma co się doczepić. Dlaczego ma być zły?

#28 Share Cezar81

Cezar81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 styczeń 2017 - 15:03

Unia sieje nieźle ale rdza - dbam o swojego jak mogę ale i tak pordzewiał po 3 sezonach bardziej jak szwagra 24 letni zachodni 

#29 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 901 postów

Napisany 10 styczeń 2017 - 17:21

Precyzja rozsiewania wynika z przeprowadzanych badań - rzemieślnicy nie mają ośrodków badawczych stąd dokładność rozsiewu jest jaka jest.

Dlatego rzemieślnicy kopiują sprawdzone i przebadane przez innych konstrukcje, np. Langren jest "głęboko wzorowany" na Rotinie :)

#30 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4180 postów

Napisany 10 styczeń 2017 - 17:37

To prawda ale wraz ciężko odtworzyć idealnie parametry. Szczególnie widać to na odkładniach - polska firma skopiuje Kvernelanda a po zaoraniu kilku ha są miejsca gdzie farba równo zejść nie chce a w Kv schodzi elegancko...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ZELKOW

ZELKOW

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, muzyka, motoryzacja

Napisany 10 styczeń 2017 - 17:51

Co jest złego w polskich rozsiewaczach nawozu? od tego zacznijmy ile rocznie rozsiewasz nawozu i na jaką szer. potrzeba Ci rozsiewać , za taką kase da się kupić różne rozsiewacze ale zależy ile masz do rozsiania

#32 Share OskarFarmer

OskarFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 styczeń 2017 - 20:43

Dzięki za odpowiedzi :)

#33 Share luki08

luki08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 10 styczeń 2017 - 23:17

pytanie do bardziej wtajemniczonych :blink:

czym sie kierowac w ustawieniu łopatek jezeli danego nawozu nie ma w tabelach??

mam problem bo nie wiem jak ustawic dla kizerytu rozsiewacz agromet brzeg n041/2

#34 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 07:41

Musisz się kierować wielkością granuli i masą własną. Znajdź najbardziej zbliżony pod tym względem nawóz i powinno nie być źle

#35 Share luki08

luki08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 09:45

tez juz tak kombinowalem ,tylko jak wielkosc pasuje to znowu ciezar duzo mniejszy

#36 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 3263 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 11 styczeń 2017 - 15:31

jak producent cos od kogos kopiuje to 25% musi byc inne, akurat w przypadku rozsiewacza to zrobia inna rame, troche inny zbiornik i kryterium spełnione.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#37 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 13 styczeń 2017 - 23:04

Unia sieje nieźle ale rdza - dbam o swojego jak mogę ale i tak pordzewiał po 3 sezonach bardziej jak szwagra 24 letni zachodni 

piszesz jak ciemnota 24 lata były farby syntetyczne dziś organiczne porównaj oby dwa do współczesności bo raczej różnicy w farbie nie będzie

też mam ursusa 3512 stoji w ciemnym garażu nigdy nie jeździł po soli ,sporadyczne jak już ale zaraz był myty jest 97 a wygląda jak nowy   

super produkcja polska nie normy unijne 

https://www.olx.pl/o...html#f556e14e85

tu masz przykład 

a tu masz 4 letni amazonek popatrz bok tył 

https://www.olx.pl/o...html#731e6327dd

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

#38 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 13 styczeń 2017 - 23:04

Z całym szacunkiem do polskiej myśli technologicznej ale 99% rozsiewaczy to się nadaje co najwyżej na kilkanaście hektarów. Jedynie Unia MXL wydaje się być znośna ale gdzieś słyszałem że materiały są tragicznej jakości.

Skoro maszyna z 97 roku u kolegi wygląda jak nowa i w zimie nie jeździ to ciężko mówić o rolnictiwe bo w takim układzie to wygląda bardziej na hobbystyczne uprawianie roli ;). U mnie pomocnicza maszyna po tylu latach miałaby około 20 tysięcy godzin;)

#39 Share Roman176

Roman176

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 13 styczeń 2017 - 23:07

Z całym szacunkiem do polskiej myśli technologicznej ale 99% rozsiewaczy to się nadaje co najwyżej na kilkanaście hektarów. Jedynie Unia MXL wydaje się być znośna ale gdzieś słyszałem że materiały są tragicznej jakości.

Skoro maszyna z 97 roku u kolegi wygląda jak nowa i w zimie nie jeździ to ciężko mówić o rolnictiwe bo w takim układzie to wygląda bardziej na hobbystyczne uprawianie roli ;). U mnie pomocnicza maszyna po tylu latach miałaby około 20 tysięcy godzin;)

gadałem o farbie przykład co do jakości rozsiewania tu masz racje 

tylko ferdzia nie pracują na 400ha  :P

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ZELKOW

ZELKOW

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, muzyka, motoryzacja

Napisany 13 styczeń 2017 - 23:52

Co jest złego w polskich rozsiewaczach nawozu? unia mxl okej ale jak dużo się sieje nawozu to nie wiem jak to się zachowa , u nas mx siejemy około 150t rocznie wiloskładnik i azot, po 4 latach rdza , piszczą tulejki plastikowe nawet smarowanie nic nie daje no i łańcuch napędzający mieszadło parę razy wymieniany , jeśli siejecie jakieś 30-60t rocznie no to znośnie będzie 10-20lat z bańki i nie kosztuje tyle co zachodni ale przy większych ilościach zastanowiłbym się mocno nad zachodnim, sam mam teraz też dylemat czy sulky, amazone, bogballe czy kuhn dobre marki a nie wiadomo co wybrać

Dodaj odpowiedź