OskarFarmer

Co jest złego w polskich rozsiewaczach nawozu?

Polecane posty

Autofan    26

Ja ma rozsiewacz AgroTom 600l i rozsiewa równo, na razie rok minął i rdzy nie widać. Dno i zasuwy są ze stali nierdzewnej i na razie działają ok. Zagraniczne może i sieją lepiej, ale cena jest wysoka, a też nie jest tak, że nie rdzewieją.

Edytowano przez Autofan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Unia sieje nieźle ale rdza - dbam o swojego jak mogę ale i tak pordzewiał po 3 sezonach bardziej jak szwagra 24 letni zachodni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Precyzja rozsiewania wynika z przeprowadzanych badań - rzemieślnicy nie mają ośrodków badawczych stąd dokładność rozsiewu jest jaka jest.

Dlatego rzemieślnicy kopiują sprawdzone i przebadane przez innych konstrukcje, np. Langren jest "głęboko wzorowany" na Rotinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To prawda ale wraz ciężko odtworzyć idealnie parametry. Szczególnie widać to na odkładniach - polska firma skopiuje Kvernelanda a po zaoraniu kilku ha są miejsca gdzie farba równo zejść nie chce a w Kv schodzi elegancko...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

od tego zacznijmy ile rocznie rozsiewasz nawozu i na jaką szer. potrzeba Ci rozsiewać , za taką kase da się kupić różne rozsiewacze ale zależy ile masz do rozsiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

pytanie do bardziej wtajemniczonych :blink:

czym sie kierowac w ustawieniu łopatek jezeli danego nawozu nie ma w tabelach??

mam problem bo nie wiem jak ustawic dla kizerytu rozsiewacz agromet brzeg n041/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Musisz się kierować wielkością granuli i masą własną. Znajdź najbardziej zbliżony pod tym względem nawóz i powinno nie być źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

tez juz tak kombinowalem ,tylko jak wielkosc pasuje to znowu ciezar duzo mniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7970

jak producent cos od kogos kopiuje to 25% musi byc inne, akurat w przypadku rozsiewacza to zrobia inna rame, troche inny zbiornik i kryterium spełnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4608

Unia sieje nieźle ale rdza - dbam o swojego jak mogę ale i tak pordzewiał po 3 sezonach bardziej jak szwagra 24 letni zachodni 

 

piszesz jak ciemnota 24 lata były farby syntetyczne dziś organiczne porównaj oby dwa do współczesności bo raczej różnicy w farbie nie będzie

 

też mam ursusa 3512 stoji w ciemnym garażu nigdy nie jeździł po soli ,sporadyczne jak już ale zaraz był myty jest 97 a wygląda jak nowy   

super produkcja polska nie normy unijne 

https://www.olx.pl/oferta/kuhn-axis-40-2-m-emc-w-1016-isobus-gps-17-godzin-pracy-CID757-IDi4XYh.html#f556e14e85

 

tu masz przykład 

a tu masz 4 letni amazonek popatrz bok tył 

https://www.olx.pl/oferta/amazone-za-m-3001-profis-waga-CID757-IDjGsnN.html#731e6327dd


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Z całym szacunkiem do polskiej myśli technologicznej ale 99% rozsiewaczy to się nadaje co najwyżej na kilkanaście hektarów. Jedynie Unia MXL wydaje się być znośna ale gdzieś słyszałem że materiały są tragicznej jakości.

 

Skoro maszyna z 97 roku u kolegi wygląda jak nowa i w zimie nie jeździ to ciężko mówić o rolnictiwe bo w takim układzie to wygląda bardziej na hobbystyczne uprawianie roli ;). U mnie pomocnicza maszyna po tylu latach miałaby około 20 tysięcy godzin;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4608

Z całym szacunkiem do polskiej myśli technologicznej ale 99% rozsiewaczy to się nadaje co najwyżej na kilkanaście hektarów. Jedynie Unia MXL wydaje się być znośna ale gdzieś słyszałem że materiały są tragicznej jakości.

 

Skoro maszyna z 97 roku u kolegi wygląda jak nowa i w zimie nie jeździ to ciężko mówić o rolnictiwe bo w takim układzie to wygląda bardziej na hobbystyczne uprawianie roli ;). U mnie pomocnicza maszyna po tylu latach miałaby około 20 tysięcy godzin;)

 

gadałem o farbie przykład co do jakości rozsiewania tu masz racje 

tylko ferdzia nie pracują na 400ha  :P


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

unia mxl okej ale jak dużo się sieje nawozu to nie wiem jak to się zachowa , u nas mx siejemy około 150t rocznie wiloskładnik i azot, po 4 latach rdza , piszczą tulejki plastikowe nawet smarowanie nic nie daje no i łańcuch napędzający mieszadło parę razy wymieniany , jeśli siejecie jakieś 30-60t rocznie no to znośnie będzie 10-20lat z bańki i nie kosztuje tyle co zachodni ale przy większych ilościach zastanowiłbym się mocno nad zachodnim, sam mam teraz też dylemat czy sulky, amazone, bogballe czy kuhn dobre marki a nie wiadomo co wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Oglądałem Langrena 600 litrów i zaczynam się do niego przekonywać.Cena poniżej 5 tys.,kosz nierdzewny,plandeka,hydraulika,regulowane łopatki,tabela wysiewu i tabela ustawienia łopatek do konkretnych szerokości dla kilku podstawowych nawozów. Egzemplarz który oglądałem stał kilka miesięcy pod chmurką i w kilku zakamarkach na ramie pojawiły się ogniska korozji. Ogólnie szukałem Rauch/Kuhn mds61,mds62 lub Ads601 (zastosowanie też i w sadownictwie ), ale jeśli dobre to cena kosmiczna lub złom do remontu w cenie nowego Langrena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7970

no niestety, ile jak sie ich naogladalem, jak cos lepszego to cena taka ze prawie by 2 nowe polskie kupił, handlarze sie zmowili na cene czy jak, nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Radosllaw
      Witajcie!
      jak w temacie, nabyłem rozsiewacz Sulky DPX 97/GP, poniżej tabliczka znamionowa,
       
      Szukam tabel wysiewu i nie mogę znaleźć nic konkretnego.
      Chciałbym wiedzieć jak go ustawić do sypania saletry na 15m, wożony będzie U914.
       
      niezmiernie będę wdzięczny za pomoc, bo czas nas goni;(
       
      pozdrawiam,
      radek

    • Przez OskarFarmer
      Witam! Chciałbym kupić dwutarczowy rozsiewacz nawozu. Jakie produkty polecacie? Chciałbym na to wydać max 6 tys zł. Czy posiada ktoś taki rozsiewacz i jak się sprawuje? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.  
    • Przez OskarFarmer
      Witam! Chciałbym kupić rozsiewacz amazone, przeznaczam na to ok 5/6 tys zł Jaki byście polecali? Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam
    • Przez Andrzej11111
      Chciałbym kupić rozsiewacz do nawozu bardziej polecacie dexwal czy strumyk ? 
      Rozsiewacz do 1000kg
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj