oOMateQOo

czy troll da rade sobie z samosiejkami

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariez    16

Slyszales o czymś takim jak frezarka Leśna .? takie samosiejki idą bez zrzynania.a jak chcesz drewno na opał to wyrzynaz a frezarka na pniakI I gałęzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

3,5 tys za hektar i nim z 5ha trzeba żeby zjechali także bezsens, jeżeli jest to młody nieużytek i pare grubszych drzew to tnij grubsze z 2m nad ziemia lina za swoją c 80 i dzida z karczami koparka jest zbedna,
Co do tura to Twojego ciagnika, bez napedu zapomnij o ładowaczu będziesz sie tylko beblał z tymi zapałkami, natomiast tur fajna sprawa sklada las tylko śmiech łucha do góry wolny bieg i kładziesz co chcesz, potem fotke podeśle jak wyglada u mnie sprawa z lasem


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oOMateQOo    0

frez lesni tak jak kolega pisze 3,5-4tys za hektar wiec do tanich rozwiązań nie należny to. U nas w okolicy jest takze firma która w zamian za drzewo karczuje tyle ze czekam juz na nich od roku i nic mimo wcześniejszych oględzin był zadowolony z ilosci drzew na działkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Ja mam 1.6 ha do wyczyszczenia. sosna ok 15 lat rośnie bardzo gęsto.chciałem wziąć firmę która zajmuje się takimi nieuzytkami tzn usuwają drzewa i tną rebakiem.usuwają też karpy.nie trzeba im płacić za to bo oni biorą te zrzynki.Ale chyba będę sam robił bo opału nigdy za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11

3,5-4 tys/ha a ty chyba pisales ze masz chyba ponad 10ha do Karczowania to wychodzi niezla suma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oOMateQOo    0

no własnie mam na dzien dzisiejszy 14h wiec uczyni to sume z  kosmosu. ale jestem juz raczej zdecydowany na tura, gałęzie będzie sie układac potem turem na przyczepe i na sterte a grubsze do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

Kolego gałęzie na kupy i od razu puszczaj ich z dymem chyba że będziesz ich rębakiem traktował na zrębkę bral ale z takiej powierzchni to kupa roboty i rębak musial by być duży i ludzi do pracy też sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oOMateQOo    0

Troche problem z paleniem bo ludzie są bardzo życzliwi i dzwonią na straż, wiem bo jestem w osp w tej miejscowości i jak jakas kupka trawy ktos pali to zaraz wyjazd do "pożaru"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Sam teraz pale gałezie i to takie troche ciekawsze stosy, dzwonisz na straż rano zgłaszasz że bedziesz dzis palil gałezie mówisz dokladnie gdzie i kto bedzie palil i masz po problemie życzliwych sąsiadów.
Też planowałem zwozic kupy do lasu ale po uprzątnieciu dzialki i zepchaniu gałezi w kupy przeraziła mnie ich iloś i ile na to trzeba dni aby je upratnąc jeszcze raz,

Na grubsze drzewa zagadaj z kims kto ma duży ciagnik z turem i niech Ci złoży te samosiewki z korzeniami, koparka odchodzi a to też nie jest pare groszy,
 


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


    • Przez semos
      Tak jak w temacie kupię instrukcję i katalog czesci do CYKLOPA nowego typu z słownikiem górnym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj