OskarFarmer

Jaki rozsiewacz kupić?

Polecane posty

OskarFarmer    2

Witam! Chciałbym kupić dwutarczowy rozsiewacz nawozu. Jakie produkty polecacie? Chciałbym na to wydać max 6 tys zł. Czy posiada ktoś taki rozsiewacz i jak się sprawuje? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal984    611

Myślę, zebyś celował w kuhn rauch lub sulky :) Ja ostatnio kupiłem właśnie sulky za 5 tyś, w galerii mozesz zobaczyć jak wygląda :)

Edytowano przez Michal984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal984    611

Ja miałem Amazone ZAF 804R i się jej pozbyłem, miałem troszkę z nią problem bo na jedną stronę rzucała więcej, wszystko było poza tym okey i byłem zadowolony, ale juz jak ściezki na 15 zacząłem robić, to potrzebna była zmiana :D Tą co miałem to była super amazonka tylko tak jak mówię, miała problem z tym rzucaniem i nic nie mogłem zrobić :( Szukając nowego to nawet nie patrzyłem na markę amazone tak jakoś się do nich zraziłem i szukałem w tych 3 markach co wyzej napisałem.

Edytowano przez Michal984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Wszyscy polecają Amazone,ale jak się kogoś zapytasz kto ma,czy nie mieli nawozu,czy nie zapychają się otwory wylotowe oraz czy trzeba przegarnywać nawóz jak się kończy,to na wszystkie pytania otrzymasz odpowiedzi twierdzące.Dodatkowo otrzymasz informacje,że najlepiej jak otwory wylotowe są we dnie,, że dobre jest wolno obrotowe mieszadło oraz przy niewielkim areale niedzielony kosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert147    0

Ja mam nową amozonke 900 l ZA-X Perfect 902 i jestem bardzo zadowolony, nie mam problemu z zatykaniem się otworów, a i równo wysiewa. Wcześniej również miałem amazone tylko 600 l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja polecam vicona mialem amazonke to to samo co kolega pisac wiecznie problem ze zaklejony nierowno sieje a teraz mam vicona i jedtem zadowolony proste ustawianie wysiewu i rowno sieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

ok a czemu nic polskiego? w tych pieniądzach mozna miec nowy rozsiewaczz gwarancja itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Jedynie kuhn rauh, te krajowe to już na składnicy rdzewieją, ppza tym precyzja wykonania jednak nie ta. Talerze nierdzewne potrafią zardzewieć itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

ja mam starą co prawda  rotine chyba 681

i ci powiem ze dno nie dzielone nie ma problemów z zapychaniem się nawozów rozsiewacz miał ładowność seryjną ok 600kg dorobiłem nadstawki na ok 950-1050kg w zależności od nawozu zasuwy i łopatki są z kwasówki i jak na te lata bo z tego co odczytałem to lata 90siate i pieniądze co za nigo dałem ok 1200zł z 8-10lat temu to jestem zadowolony odnowiłem go lakierniczo tylko no i był problem z dorzucaniem mocznika na 12metrów w ścieżki ale po napisaniu do firmy przysłali mi instrukcje i wystarczyło tylko zmienić kąt na talerzu i wypoziomować odpowiednio tam jest opisane wszystko i jest ok nowsze modele miały już troszkę inne łopatki tzn ceowniki i tego problemu nie było miałem przerabiać ale wystarczyło wyregulować i tyle a przedłużyć łopatek się nie da bo po środku idzie wałek od mieszadła widziałem ostatnio że jakaś firma robi w sumie to toczke w toczke podobne do rotiny się Langren nazywa i ma łopatki w ceowniku ciekawi mnie wykonanie bo jeśli było by mało tragiczne to nie ukrywam że w przyszłości zastanowię się nad zamienieniem na takie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Witam jaki rozsiewacz wybrać pojemność do 2100l miałby pracowac na 140ha (50ha łąk, 20ha rzepaku 20ha kukurydzy I 50ha zbóż) chodzi mi o maszynę z GPS i precyzją wysiewu. Poleci ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Witam, jaki rozsiewacz polecacie który dobrze rozsieje nawóz na szerokość 10 metrów, może mieć max 500kg ładowności. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

500 kg czyli 600 litrów co by się nie rozsypywało po drodze. Jakie kryteria wyboru : nowy - używany , jaki przedział cenowy ? Poszukaj, jest wiele tematów na forum odnośnie rozsiewaczy Rauch -Kuhn, Bogbale, Rotina , Langren itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Radosllaw
      Witajcie!
      jak w temacie, nabyłem rozsiewacz Sulky DPX 97/GP, poniżej tabliczka znamionowa,
       
      Szukam tabel wysiewu i nie mogę znaleźć nic konkretnego.
      Chciałbym wiedzieć jak go ustawić do sypania saletry na 15m, wożony będzie U914.
       
      niezmiernie będę wdzięczny za pomoc, bo czas nas goni;(
       
      pozdrawiam,
      radek

    • Przez OskarFarmer
      Witam! Chciałbym kupić rozsiewacz amazone, przeznaczam na to ok 5/6 tys zł Jaki byście polecali? Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam
    • Przez OskarFarmer
      Witam. Zastanawiam się jaki rozsiewacz nawozu kupić. Chciałbym przeznaczyć na to max 6 tys. Skupiałem się ogólnie na polskich produktach, ale większość poleca jednak te zagraniczne. Co złego jest w tych polskich?Jeśli ma ktoś lub miał polski rozsiewacz nawozu proszę o opinię. Z góry dziękuje. Pozdrawiam.
    • Przez Andrzej11111
      Chciałbym kupić rozsiewacz do nawozu bardziej polecacie dexwal czy strumyk ? 
      Rozsiewacz do 1000kg
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj