Polecane posty

melon10641    1215
1 godzinę temu, lukaczmarek napisał:

Gdzie się opłacało jak pisze że u niego po 600 brutto, a my w żniwa po 630 płaciliśmy netto

zamojszczyzna rządzi się swoimi prawami :P  mamy daleko do morza i blisko do ukrainy  przez co ceny mamy najniższe w kraju 

Nie pamiętam jak w żniwa dokładnie było ale netto na pewno miejscami było mniej jak 600

Edytowano przez melon10641
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Ale dzis masz po 650-660 brutto bez problemu, a przy większych partiach nawet 650 netto. Jak pisałem, żeby przetrzymać zboże to niektórzy pukali się w czoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789
11 godzin temu, Sadek napisał:

Z tego co rozmawiam z ludźmi to niezależnie od ceny jęczmienia nie będzie. Nie wiem czemu ale ludzie boją się siać jęczmienia jarego na sprzedaż a uważam że koszt produkcji tony jęczmienia jest niższy od tony pszenicy, gdzie na pszenicę ozimą nakłady już ponieśliśmy nie małe. Zapotrzebowanie na jęczmień jest spore, kuzyn co roku kupuje zboże na paszę to w tym roku nawet tony jęczmienia nie kupił.

 

Z jęczmieniem jarym jest dziwnie w same żniwa cena ok.560netto,miesiąc po żniwach już 660 netto paszowy i dużo chętnych na kupno i praktycznie jest droższy ok 50 zl od pszenicy paszówki na przedwiośniu i na naszym terenie praktycznie tak od 3 lat,wiosną trzyma cenę dobrej pszenicy jakościowej, ludzie zaczynają  myśleć o siewach jęczmienia jarego,tylko każdy boi się suszy i co wtedy będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

A jakby siali duże ilości to też by takie ceny na jęczmień były? ;) Ceny dobre bo mało sieją gdyż bywało, że nie było co z nim zrobić o cenach nie mówiąc. A poza tym dumniej brzmi jak sie ukosi 8t pszenicy niż 5t jęczmienia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

jahoo pamiętam tą dyskusję i też jestem tego zdania co Ty. Na 10 lat raz się zdarzyło, że się straciło. 

Co do jęczmienia, to odkąd mamy płodozmian to nie siejemy jęczmienia bo raz, że gryzie jak się kosi i nikt nie chce go zrzucać ;) 

Edytowano przez melon10641
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Jęczmień ma sporą cenę, jak są w okolicy hodowcy świń, bo biorą jak leci. Gorzej, jak nie ma. Podobna sytuacja jest z owsem - świniarze i koniarze biorą jak leci aby nie śmierdział.

 

Skup Leśniowice oferuje już w/g moich informacji za pszenicę paszową 690 brutto, sąsiednie skupy też zaczynają podnosić cenę

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789
4 godziny temu, melon10641 napisał:

jahoo pamiętam tą dyskusję i też jestem tego zdania co Ty. Na 10 lat raz się zdarzyło, że się straciło. 

Co do jęczmienia, to odkąd mamy płodozmian to nie siejemy jęczmienia bo raz, że gryzie jak się kosi i nikt nie chce go zrzucać ;) 

Na Pomorzu praktycznie od żniw pszenica jakościowa 660-690 netto za ilości pow 24t, tylko czysty zysk większy niż z pszenicy[obliczenia szefowej spółki rolnej ,średni plon 6,3t za sezon 2016/17] Historia podobna do zeszłego sezonu, północ ceny od początku 660-90 a pózniej do tych cen dobiło resztę kraju i obecnie zaczyna to wyglądać tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcpenza    3

Lubelskie paszenica paszowa 700 zł brutto

Edytowano przez mcpenza
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    79

mcpenza gdzie dokładniej ???

Miłomłyn 640 670 netto


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerAdi    13

Ja teraz kupuję jęczmień i pszenicę z Czech po 680 netto z dowozem na miejsce. Jakość 1 klasa i czyściutkie. U lokalnych producentów jęczmienia w ogóle brak a pszeniczka marne parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcpenza    3
11 godzin temu, Sumik napisał:

mcpenza gdzie dokładniej ???

Miłomłyn 640 670 netto

Solar Corn zarówno w Piaskach jak i punkt w Krzczonowie . Cefetra w Pawłowie płaci chyba delikatnie lepiej ale mam trochę dalej 

Edytowano przez mcpenza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Trochę lepiej to znaczy ile ta Ceferta płaci? I czy można sprzedawać ze swoim transportem ciągnikiem czy tylko całosamochodowe ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 30.11.2017 o 22:33, Sadek napisał:

Z tego co rozmawiam z ludźmi to niezależnie od ceny jęczmienia nie będzie. Nie wiem czemu ale ludzie boją się siać jęczmienia jarego na sprzedaż a uważam że koszt produkcji tony jęczmienia jest niższy od tony pszenicy, gdzie na pszenicę ozimą nakłady już ponieśliśmy nie małe. Zapotrzebowanie na jęczmień jest spore, kuzyn co roku kupuje zboże na paszę to w tym roku nawet tony jęczmienia nie kupił.

 

wiesz dlaczego jeczmenia nie oplaca sie siac mielismy jeczmien jary 2 lata sialismy jednego roku jakies 3,6 z ha wydal jary warunki barddzo dobre poszly na niego , w tamtym roku 3 tony z ha srednio jeczmienia tez warunki lux poszly to sie nie oplaca jak pszenica ozima duzo lepiej sypie w tym roku 8 ton z ha w tamtym roku akurat na jednym polu bylo jeczmien pszenica ozima i jara pszenica ozima dala w tamtym roku ok 7 ton z ha jeczmien obok 3 a pszenica jara 4 no to jeczmienia nie warto wcale siac jest lekki itd . to lepiej kukurydze zasiac czy inne i cena na jeczmien slaba jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 30.11.2017 o 22:54, melon10641 napisał:

zamojszczyzna rządzi się swoimi prawami :P  mamy daleko do morza i blisko do ukrainy  przez co ceny mamy najniższe w kraju 

Nie pamiętam jak w żniwa dokładnie było ale netto na pewno miejscami było mniej jak 600

no ale pewnie i ceny ziemi nizsze macie i jest co kupic bo u nas mazowieckie to akurat u mnie w terenie ponad 80 tys ha no to wiesz nie da rady bo zaraz cene przebijaja . dopiero z 10 km dalej idzie ziemi cos dokupic ale gorsza klasowo i niemeliorowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Taaaa, u nas też lepsza ziemia po 70-90 tys , IV klasa po 20-30 za to górki, małe i krzywe kawałki. Każdy zakątek ma swój "urok".  Ja też wolę zasiac jarą pszenicę, 4 tony da bez problemu nawet w suchym roku i łatwiej sprzedać. Łatwiej też zmagazynować, bo można do ozimej dosypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja miałem w tym roku po raz pierwszy jeczmień dał mi 5t bez napinki a to był browarny bez nawożenia azotem wiec...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Jęczmień jary przy odpowiedniej pogodzie i średniej ziemi z umiarkowanym nawożeniem potafi oddać 7t/ha, jeżeli by totalnie zadbał to na pewno więcej.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

ozimy browarny 8,3t, jary browarny od 5t do 9,4t. W okolicy zbierali podobnie. Nie w temacie trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Przenieśmy się do tematu pszenica - to moze być jakaś alternatywa dla niej.

A co do cen, to dziś kilka znajomych osób dało cynk, że na lubelszczyźnie powoli idzie cena w górę. Może spowodowane jest to słabymi zbiorami kukurydzy i jej wysoką wilgotnością, ale w ciągu tygodnia cena pszenicy wzrosła brutto o 30-40zł (paszowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

razem z przyczepami

u mnie w okolicy masę kukurydzy powaliły dziki, zaczyna się huczka dzików i sporo upraw stratowały, tych co jeszcze stoją 

nie ma pogody na wjazd w pole, spora wilgotność i ciągle pada, przydał by się lekki mróz żeby obsuszyć i ziemię i kukurydzę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Gdzie te plony kukurydzy i kto ma 30% wilgotności w tym roku jak ludzie nie mogą wykosić tego co zasieli?!  Takie bajki tylko na af  w temacie plonów :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj