Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ukaszProcho    91

W łódzkim rzepaki sypnely rekordowo u wuja 3,5 tony 14 % wilgotność. U znajomego 3,2 toby 7 % wilgotność. Aż byłem pod wrażeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Dostałem dzis smsa z ofetą kupna wszystkich zboż. najchętniej pszenicy po 750 zł także pójdzie w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Dostałem dzis smsa z ofetą kupna wszystkich zboż. najchętniej pszenicy po 750 zł także pójdzie w górę.

Co? Masz ofertę na pszenicę za 750 netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr7779    0

kolego 20cbr12 zrób badanie w 2 miejscach. mam taka sytuację, ze na jednym skupie pszenica sailor ponad 80 gęstości, a w drugim 75....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Gęstość można sprawdzić sobie samemu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Dostałem dzis smsa z ofetą kupna wszystkich zboż. najchętniej pszenicy po 750 zł także pójdzie w górę.

od kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Byłem dziś w Ziempolu, zawiozłem nawet próbkę i wyszła mi pszenica w konsumpcji po 750 brutto, jednak po paru opiniach od ludzi w tym szwagra, mieszka 2km dalej zrezygnowałem z przywiezienia im tego towaru, nawet zbytnio kolejek u nich nie widziałem więc... nie żebym miał cokolwiek zarzucać, przecież u nas żniwa w pełni. No i te godziny otwarcia... Tylko do 18, a gdzie nie zawieziesz na skup to biorą do ostatniego dostawcy, w okolicznych młynach kolejki po pare godzin się ustawiają

Edytowano przez Zawisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

U mnie w okolicy ogólnie plon słabszy sporo niż w zeszłym roku, ogólnie nikt sie nie chwali wydajnością jak zawsze xD 
A cena 580 brutto za pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

kolego 20cbr12 zrób badanie w 2 miejscach. mam taka sytuację, ze na jednym skupie pszenica sailor ponad 80 gęstości, a w drugim 75....

 

a to ciekawe bo też mam sailora i musze powiedzieć że względem roku poprzedniego to o wiele cięższy jest czuc po przerzucaniu tego to myśle że gęstośc ma na bank. w zeszłym roku minimalnie brakło punktu . i robiłem badania w dwóch skupach i to samo tylko opadanie różniło się o 40 jednostek bodajże.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Byłem dziś w Ziempolu, zawiozłem nawet próbkę i wyszła mi pszenica w konsumpcji po 750 brutto, jednak po paru opiniach od ludzi w tym szwagra, mieszka 2km dalej zrezygnowałem z przywiezienia im tego towaru, nawet zbytnio kolejek u nich nie widziałem więc... nie żebym miał cokolwiek zarzucać, przecież u nas żniwa w pełni. No i te godziny otwarcia... Tylko do 18, a gdzie nie zawieziesz na skup to biorą do ostatniego dostawcy, w okolicznych młynach kolejki po pare godzin się ustawiają

Różnie ludzie mówią, sprzedawałem im wiosną pszenicę i było ok. Kasa w terminie. A z tymi godzinami to faktycznie śmieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368

Lokalny skup Bielsk Podlaski pszenica paszówka 580 zwyczajna 610 konsupcyjna 630 ceny netto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To niezłe ceny u Was jak na żniwa u mnie paszówka 580netto i nie ma kto kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

To niezłe ceny u Was jak na żniwa u mnie paszówka 580netto i nie ma kto kupić

No to fajnie że dowiedzieliśmy się gdzie pszenica jest po 580netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

po ile cenic za mieszankę jęczmień jary z pszenicą jarą ?

Zboże ładne ,dobrej jakości ,nie porośnięte.

województwo kuj-pom . powiat Grudziadzki

Z góry dzięki za odpw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubelskie - dzisiaj oferta na 12,5/76 - 650 netto z odbiorem z gosp. Pośpiechu nie ma i czekam na cenę. Może coś będzie bo i do znajomego też dzwonili już z ofertami zakupu konsumpcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy już nawet 3 firmy chcą w takiej cenie kupować. Wybacz ale nie dzielę się takimi informacjami w czasie gdzie ja i znajomi nie sprzedajemy żeby lepszą cenę uzyskać - bo każdy z większa ilością kto się zgodzi teraz sprzedawać robi krecią robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj