Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

tam gdzie najniższe ceny zbóż chyba warto umówić się na odbiór całej patelni z podwórka niż dawać do skupu? oczywiście mówię o sprzedaży bezpośednio  w żniwa, myślę że różnica w sprzedaży całej paletni ok. 70 zl, na tonie , może się mylę niech się ktoś wypowie jak sprzedawał tak w  żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Sytuacja znana - zbić maksymalnie ceny na żniwa,  obkupić się na tych, co mają nóż na gardle w żniwa a potem cena wraca do normalości. Ostatnio to nawet się jeszcze żniwa nie skończyły, z cena poszła w górę, bo nikt się do skupów nie pchał, a oni też mają kontrakty do zrealizowania. Więc trzeba cierpliwie czekać. Sytuacja na giełdzie nie wskazuje na żadne tąpnięcie przed żniwami, a cena ciągle delikatnie idzie w górę.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Żadnego tąpnięcia nie będzie. Już pisałem wcześniej jak przebiegała mniej więcej rozmowa z handlowcem. Wiedzą, że będzie drogo i farmazony cisną, żeby kogoś naciągnąć. Samym obniżeniem euro straszą rolników. Niech się w głowę pukną i to mocno. Przecież na ilości są to potężne pieniądze. Nie mogę nigdzie znalezc obecnej ceny pszenicy na matif, ale na ewg.com.pl w zakładce na górze po lewej stronie widnieje cena 179,5 euro. Czyżby gwałtownie poszła do góry, bo dzień wcześniej było to o 7 euro niżej?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Żadnego tąpnięcia nie będzie. Już pisałem wcześniej jak przebiegała mniej więcej rozmowa z handlowcem. Wiedzą, że będzie drogo i farmazony cisną, żeby kogoś naciągnąć. Samym obniżeniem euro straszą rolników. Niech się w głowę pukną i to mocno. Przecież na ilości są to potężne pieniądze. Nie mogę nigdzie znalezc obecnej ceny pszenicy na matif, ale na ewg.com.pl w zakładce na górze po lewej stronie widnieje cena 179,5 euro. Czyżby gwałtownie poszła do góry, bo dzień wcześniej było to o 7 euro niżej?

 

na pewno w żniwa cena bedzie marna, bo wielu rolników musi sprzedac chocby tylko dlatego ze nie ma gdzie przechować, więc dlaczego handlowcy maja na tym nie kożystać?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

W żniwa to normalne że cena niższa. Handlarze muszą zarobić. To jest dla nich najlepszy moment i tak jak kolega wyżej pisze że wielu rolnikow sprzedaje odrazu bo nie mają gdzie przetrzymać albo nie chce im się przewalać tego zboża. Ja pszenice przetrzymuje jedynie co nie moge zmieścić to sprzedaję ale tego nie jest dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

w lubelskim wam polało u mnie tylko 3l


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

u mnie dosłownie pokropiło. Dobrego deszczu nie było już ponad 1.5 miesiąca.....

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ktoś się orientuje jakie będą średnie ceny rzepaku, konsumpcyjnej i paszowej pszenicy woj. opolskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

www.agrofoto.pl/agroskop/analizy-i-komentarze/niemcy-podwyzszona-prognoza-zbiorow-zboz-w-2017-r,72034.html, co do prognozowanych zbiorów

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a ja tam nikomu chleba nie załuje czy to dla pośrednika czy to dla rolnika wszędzie istnieje ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a u nas mimo susza  jare się ostatnio bardzo poprawiły i rokują urodzaj tak więc jeszcze nie wiem czy przedawać w żniwa czy przechować

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nie bądz ograniczony i nie patrz na ceny zbóż przez pryzmat swoich paru ha bo możesz sie lekko zdziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek1234    98

"Kto może sprzedaje zboże"

 

"na rynku zboż problemy ze sprzedaza ziarna"-

"chętnych na ten towar niewielu, a rolnicy wystawiaja coraz wiecej surowca"

"oferty sprzedaży są pełne zbóż, rolnicy jak zwykle  liczyli na wieksze ceny,ale przetwórcy zaopatrzyli sie w wieksze ilosci ziarna, jeszcze przed długim łikendem i teraz niechetnie dokupuja surowiec......zapasów pszenicy bardzo dużo"-uwaga zdaniem maklerów

 

 

powiedzcie jakie sa u was zapasy pszenicy? ja o takich nie slyszałem, słyszałem natomiast że nie maja z czym jedzic do portu po odbiór soji

 

co ciekawe w stanach bardzo licza sie z ukrainska pszenica i kazdy spadek produkcji to dla nich woda na mlyn

 

oraz jak dobrze pamietam najnizsze zasiewy od 100 lat w USA HRW

 

https://www.agweb.com/crops/wheat/

 

http://investmentwatchblog.com/25-drop-in-wheat-output-usa-2017/

 

morze czarne spadek produkcji o 7,5% w 2017 czyli 8mln ton

 

http://www.blackseagrain.net/news/grains/news-listing-extended/

 

dojdzie do tego wzrost cen wieprzowiny-bardzo dlugo oczekiwany, popedzany przez mala ilosc jeczmienia jarego oraz mala ilosc kukurydzy, wlasnie wzrost cen wieprzowiny jest najwazniejszy dla wzrostu pszenicy

 

dlatego byl nieustanny atak na polska wieprzowine i producentow, zeby wygasic produkcje a to sankcje,asf, wymagania i inne .............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Na skupach się wk....ją ze teraz drożeje na giełdzie ,będą mogli mniej  za ,,,,,,,,,ć !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

jaka jest obecnie cena suchej kukurydzy w skupach?

Macie jakieś propozycji kontraktacji mokrej kuku?

Ja dzwoniłem do większego skupu to kontraktują po 400netto/30% +/-8,9netto za tono procent.

Ale trzeba minimum 100 ton a ja mam posiane jedynie 4,5 ha także musiałbym mieć więcej jak 20 ton z hektara a to chyba nierealne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wschodnie mazowsze, granica z lubelskim bez problemu można sprzedać po 730 netto z podwórka na paszarnie z centralnej polski. A lokalnie w BB po parę ton idzie za 800 zł do ręki. A ci co kupują w tych BB sprzedają w workach 50kg jeszcze drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj