Polecane posty

Qbszon    0

W jakich okolicach Polski te kontrakty po 640-650 netto? Kolego 20CBR12 podał byś jakieś namiary na firmy? U mnie propozycje po 610 zł/t netto na żniwa.


John Deere 4240 i ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

np u mnie w lubuskim, wczoraj sprzedane pszenżyto po 660 netto

jaka ilość??

Na nowe zbiory

pszenzyto 570

żyto 510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

1460 netto i nie wiem czy nie podpisać. Rzepak raczej będę sprzedawał w żniwa, brak możliwości magazynowania. Co myślicie o tej cenie?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

@up cena ujowa po podpisywali nawet po 1720 a teraz już grają na panikę i obniżają ceny kutasy zaj......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

z rzepakiem mogą tak robić,bo niby prognozy dobre. Z pszenicą już sobie nie pograją w ... bo jej nie ma i prognozy mniejsze zarównow USA jak i w Europie. Trzymać zboże i rzepak kto może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Przed chwilą był przedstawiciel z agroloku I proponował rzepak 1420 I pszenice 560 na nowe zbiory . Ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Gnać dziada !,szykować własne magazyny !


1460 netto i nie wiem czy nie podpisać. Rzepak raczej będę sprzedawał w żniwa, brak możliwości magazynowania. Co myślicie o tej cenie?

Szukaj  zdania na przechowanie ,cena szybko wzrośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Chyba powtórzy się sytuacja z ubiegłego roku, że w żniwa na 2-3 tygodnie zbiją cenę na max, a potem będzie od początku września szła do góry. Bo te rekordy plonów na razie tylko na papierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Trzeba kiedyś doprowadzić do ściągnięcia z anteny agropierdół. To niemożliwe, żeby takie pierdoły ktoś w tv wygłaszał. Na sto procent są dogadani ze skupami, żeby siać panikę. A twierdzenie, że kukurydza w tym roku będzie plonowała to już jakaś parodia. Zbiory będą o 30 procent niższe. I oby tylko tyle. Pszenicy też u nas masowo w magazynach. Zalecałbym objechanie okolicznych wiosek:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1766

W zeszłym sezonie też pisałeś że plony kuku będą niskie a jak się skończyło wiadomo,polskie zbiory zbóż praktycznie nie mają prawie żadnego znaczenia na unijną cenę ,dochodzi u nas jeszcze stada pośredników do zbijania ceny w żniwa,a jak na razie ozime są w dużo lepszej kondycji niż w zeszłym sezonie.Cenami zbóż na światowym poziomie rządzą spekulanci .Ciekawostka okoliczna ferma wlecze zboże z Niemiec w cenie za jęczmień 690 brutto loco ferma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Będą niskie, a jak się skończyło to napisz, bo dalej wiem że będą niskie. Nie dość że zapasów nie ma, to do zbiorów jeszcze daleko, szczególnie kukurydzy. Której nie ma i nie będzie do co najmniej połowy pazdziernika. I nie tylko u nas, ale i w Europie. Opóznienia w uprawie sięgają do 3 tygodni, więc jak ktoś chce kupić za pół darmo, to niech popyta na ukrainie. Może im tam sprzedadza za 500 zł. Więc skąd cena może spadać? Taka propaganda uprawiana jest w agropierdołach od dawna i na pewno na zamówienie skupujących. Co do tego, to mnie nikt nie przekona że jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

mam newsa. pszenica będzie po 1000 zł. pytacie skąd to wiem? otóż mój sąsiad przez pole na pytanie jakie wapno sypie pod pszenice? powiedział że "wapno bedzie dawał jak pszenica bedzie po 1000 zł" i co widzę ostatnio? w jego wykłoszonym życie leży, na brzegu pola wywrotka wapna. szykujcie miejsce na koncie zeby wam się kasa zmieściła

 

co do agrościemy z tvp to się zgadzam. 10 lat temu jak się zaczynałem interesować rolnictwem to to to to oglądałem to. czasami w jednym tygodniu potrafili kilka razy podawać sprzeczne informacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

@up mówisz. ? kótwa to masz sąsiada proroka. ściema to już nie tylko agro biznesie w tvpis bo najpierw pier**lą ze rzepaku wszędzie mało a teraz pomimo niskich zapasów i produkcji ceny spadają. także nic mnie już nie zdziwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Teraz zobaczymy czy agropierdoły zareagują np. na link podany wyżej przez kolegę.

Chyba że znowu podadzą dane o pełnych magazynach w paszarniach, żeby ich koledzy mieli pretekst do obniżenia cen. Ja jeszcze z pszenicą poczekam.

Oferują mi patałachy 710 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A ja byłem w lokalnym skupie, przymierzają się do cen na poziomie zeszłorocznych żniw. Jedyna nowość to oczywiście umowa i nie piszą jej na mniej niż 10 ton także te wszystkie dziadki co mają po parę hektarów będą mogli sobie ze zboża kaszę w domu robić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

A i owszem - umowa, ale bez problemu na umowę sprzedasz nawet tonę zboża, więc w czym problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

jakby ktoś miał kupię auto owsa gęstość pow 50 loco PZL

cena bardzo atrakcyjna pieniądze gotówka od ręki, info priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A i owszem - umowa, ale bez problemu na umowę sprzedasz nawet tonę zboża, więc w czym problem ?

 

No nie w tym skupie. Ilość minimum 10 ton, na mniej nie podpisują....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    628

Przy rosnącym Matifie przepowiadam:

"Na krajowym rynku zbóż sytuacja wygląda bardzo dobrze, plony zapowiadają się w granicach średnich wieloletnich, rzepak rokuje dobrze, nie ma powodów do podnoszenia cen mimo, że giełdy rosną"

 

Przy spadającym Matifie:

"mimo, że w kraju zboża jest bardzo mało, dużo poniżej średniej, rzepaku również jest deficyt, to nie mamy powodów do podnoszenia cen ponieważ Matif notorycznie spada, prognozy zbiorów światowych są bardzo dobre"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Dodał bym jeszcze " a złotówka ciągle się umacnia względem euro"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj