Polecane posty

melon10641    1213

Agri plus Zamość paszowa 670 netto a mówił mi kolega że u Kapki konsumpcja 700 netto

A ja dzisiaj przejeżdżałem obok Animexu i cena 609 i to brutto ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    228

U nas jeden tak rzepak sprzedał na tira - ni kasy ni rzepaku.

 

Właśnie , pośrednik mysli dawaj towar a ja ci zapłacę ....ile będę chciał i kiedy będę chciał albo wcale a tacy magicy się zdarzają

a powinno być tak ze pośrednik ogląda towar płaci i zabiera tak jak to jest i innymi produktami .

U mnie to wygląda tak że podpisuje umowę przyjeżdza transport waga zaladunek waga faktura zapłata wyjazd transportu

natomiast czasami sprzedaję na skup więc znam ich wypłacalnośc i mogę im dać na termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomJohn    0

Różnie bywa, pierwszy raz był ryzyk fizyk i teraz elegancko sie handluje zboże z magazynu a wczesniej rzepak prosto z pod kombajnu. Jak nie znasz posrednika to niech da Ci namiary na klientów z którymi handlował, podzwoń i zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

A ja dzisiaj przejeżdżałem obok Animexu i cena 609 i to brutto ;)

Jedna przyczepka tyle kosztuje ale trzeba się wysilić i podpisać umowę na  50 , 100 , czy 200 ton i cena 670 netto ,idż do biura i spytaj , nie dawaj innym spijać  Twojej śmietanki !  ja czekam  na 70 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Unex daje w łódzkim 695 zł netto za konsumpcję. Białko 13%, gęstość 76, gluten 30. Przy całosamochodowych ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Unex daje w łódzkim 695 zł netto za konsumpcję. Białko 13%, gęstość 76, gluten 30. Przy całosamochodowych ilościach.

Jak na Łudzkie to bardzo mało ,Cena pszenicy strasznie idzie do góry ,do żniw w lubelskim będzie 80 netto ,są ogromne braki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    228

Unex przelew 14 dni ale cena ostateczna  znana dopiero jak zboże dotrze do odbiorcy w każdym razie nie zdecydowałem się z nimi handlować

ale pytanie z innej beczki wczoraj zbadana pszenica

białko 12,5

gluten 26,1

sendym. 54,1

wilg.13,6

gęstosć 80,5

czy przejdzie taka na konsumpcję i ile mozna wołac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

ile kosztuje takie badanie pszenicy? Gdzie je robicie?

 

 20 zł badanie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Unex przelew 14 dni ale cena ostateczna  znana dopiero jak zboże dotrze do odbiorcy w każdym razie nie zdecydowałem się z nimi handlować

ale pytanie z innej beczki wczoraj zbadana pszenica

białko 12,5

gluten 26,1

sendym. 54,1

wilg.13,6

gęstosć 80,5

czy przejdzie taka na konsumpcję i ile mozna wołac

jak najbardziej powinna.

 

jak widzę, jakie tu niektore firmy mają wymagania to aż mnie przerazenie bierze. ot tak ustalaja parametry, zeby prawie nikt nie dostał maksymalnej stawki

 

Tam gdzie ja woziłem (młyny szczepanki), za taką pszenice dostałbyś stawke maksymalną i to bez zbednego targowania.

Gluten troche mały, ale jeszcze bez tragedii, za to gestośc jak na ten rok wyjątkowo dobra i to jest parametr, dzieki ktoremu mozesz zawalczyc o cene, bo takkie gestosci rzadko kiedy sie trafiają (wyglada jakby to nie była pszenica z zeszłych zniw tylko sprzed dwóch lat)

 

Najgorsza partia jaką miałem, to gestosc 73, białko 12.0, gluten 25, wilkotnosc 15,5  a i to poszło na make za cene maksymalną minus 40zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    228

pszenica ostroga z ubiegłorocznych żniw tyle że koszona przed deszczami białko i gluten niskie pewnie dlatego że niskie nawożenie azotem 120 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

tim agro Kuczynska

 

 

dzieki kolego. I zgadza ci sie pozniej z wynikami tymi co sprzedajesz? Jak pobierasz probke z np. kilkunastu ton pszenicy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel25    3

Jak na Łudzkie to bardzo mało ,Cena pszenicy strasznie idzie do góry ,do żniw w lubelskim będzie 80 netto ,są ogromne braki .

 

co Ty opowiadasz... wczoraj podzwoniłem po firmach z łódzkiego i w porównaniu do ubiegłego tygodnia ceny poobniżane o średnio 20zł... to u Ciebie w lubelskim chcesz powiedzieć że do góry? 

 

Czyli kto więcej daje?

 

ponawiam pytanie. kto więcej teraz płaci w łódzkim takie pieniadze bo wczoraj do unexu dzwoniłem i już 670 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

co Ty opowiadasz... wczoraj podzwoniłem po firmach z łódzkiego i w porównaniu do ubiegłego tygodnia ceny poobniżane o średnio 20zł... to u Ciebie w lubelskim chcesz powiedzieć że do góry? 

 

 

ponawiam pytanie. kto więcej teraz płaci w łódzkim takie pieniadze bo wczoraj do unexu dzwoniłem i już 670 :/

 

A jak do Unexu dzwoniłeś, to zapytałeś ile dają, czy powiedziałeś, że masz na sprzedaż pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

5 zł na tonie w górę  700 brutto

 

paszowa? gdzie po tyle?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj