Skocz do zawartości

Zdjęcie

kłopoty ze skrzynią MF 3060

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jacek7913

jacek7913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 15:35

kłopoty ze skrzynią MF 3060 Mam problem.
Mam MF 3060. Po rozgrzaniu najpierw mrygnie kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni a następnie załancza się samoczynnie przedni napęd. Po rozgrzaniu większym (np.orka) nie mogę przełączyć z A na B i z żółwia na zająca.
PROSZĘ O POMOC BO ROBOTA W POLU CZEKA:}
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kłopoty ze skrzynią MF 3060 Dzisiaj, 18:11
  •  

#2 Share LukaszRol

LukaszRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:WIDZEW ŁÓDŹ

Napisany 14 marzec 2009 - 15:46

kłopoty ze skrzynią MF 3060 Ja się na mechanice nie znam ale mój znajomy też ma takiego MF i trzy razy robił w nim skrzynie dał za to prawie 10 tyś.
Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

#3 Share jacek7913

jacek7913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 15:55

kłopoty ze skrzynią MF 3060 [Nie jestem pewien ale mój znajomy mechanik stwierdził, że to może być wina pompy hydraulicznej.
PROSZE O OPINIE

#4 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 14 marzec 2009 - 17:11

kłopoty ze skrzynią MF 3060 mam tkiego mfa zaraz po zakupie był podobnie jak u Ciebie problem z przerzucaniem z polowych na szosowe itp. kontrolka też mi migała czasami... myślałem że wina  skrzyni ale jak odkręciłem korek spustu oleju w skrzyni to się przeraziłem,olej był chyba mieszany z silnikowym  ;) sam syf...(szczęscie że na tym nie jezdziłem ) wypłukałem wymieniłem filtr zalałem takim porządnym (czerwonym) i problem się skończył. najpierw zobacz co masz za olej, taka jest moja sugestia. pozdrawiam

#5 Share jacek7913

jacek7913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 17:35

kłopoty ze skrzynią MF 3060 Dzięki kolego za rade ale olej i filtr został wymienion i nic się nie zmieniło:{.
Kupiłem go niedawno w niemczech od rolnika i zapewniał mnuie że wszystko ok.
POZDRAWIAM

#6 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 14 marzec 2009 - 18:11

kłopoty ze skrzynią MF 3060 jak Ci nie chce przerzucać a reszta hydraulika działa to sprawdziłbym elektrozawory które przerzucaja z polowego na szosowe itp. mogą być uszkodzone albo zapchane jakim ś syfem i Ci nie chodzą jak powinny
a jaką masz skrzynie? i który to rok?

#7 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 09:07

kłopoty ze skrzynią MF 3060 Może być tak jak mówi kolega warto by było sprawdzić pompę hydrauliczną może już się kończy i to daje takie objawy,jak olej jest dobry i elektrozawory ok to pewnie pompa.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#8 Share Lisek91

Lisek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 marzec 2009 - 22:43

kłopoty ze skrzynią MF 3060 Tez mam podobny problem... Prosze o rady tylko sadze ze u mnie moze to byc czujnik...

#9 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 13:42

kłopoty ze skrzynią MF 3060 chciałbym się podłączyc pod temat

mianowicie zrobiłem wymiane oleju i filtra i po jakis 20 mth jak odpale ciągnik to przez kilka sekund pali mi sie kontrolka od filtra w skrzyni i od przedniego napędu niemożna go wyłączyc ani przeskoczyc z żółwia na zająca.Po kilku minutach gasnie od filtra i przodek można wtedy wyłączyc. Wczoraj podczas jazdy szosą po kilku kilometrach także mi sie zaswieciła kontrolka od filtra skrzyni i oczywiscie przedni napęd też,po paru metrach jazdy kontrolka zgasła stanołem wyłączyłem przód i jazda.Jeżeli macie jakieś pomysły to piszcie. Pozdrawiam

#10 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 16:50

kłopoty ze skrzynią MF 3060 jesteś pewien że jest to kontrolka od filtra a nie od ciśnienia oleju w skrzyni??? To jest druga kontrolka od lewej w dolnym rzedzie???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 19:53

kłopoty ze skrzynią MF 3060 tak to jest druga kontrolka z lewej strony od dołu,WOMu też wtedy niemożna włączyc skrzynia 16/16 92r.Dzisiaj wyjechałem z garażu przestawic przyczepe swieciła sie ,pastał 20 min.i pózniej było ok.Jak narazie niemoge znależc reguły jak i dlaczego

#12 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 20:59

kłopoty ze skrzynią MF 3060 Jesli to kontrolka od filtra to znaczy ze jest zapchany albo ma małą przepustowosc, wymien na inny.

#13 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 21:47

kłopoty ze skrzynią MF 3060 jest to kontrolka od cisnienia oleju w skrzyni. Z tego co piszesz bedzie to wina elektroniki a dokładniej rozlutowany pin w panelu sterującym autotronic. zapewne bedzie potrzeban wymiana całego panelu. Jezeli chodzi o to że włacza ci się naped, nie dizała WOM i blokada kiedy świeci kontrolka to tak ma być. jest to rodzaj zabezpieczenia tych układów przed uszkodzeniem. Nie da sie tu za bardzo zrobic żadnych obejśc bo jest to jeden z podstawowych obwodów autotronic.

#14 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 12:33

kłopoty ze skrzynią MF 3060 Filtr był wymieniany razem z olejem więc tak szybko zapchac sie nie powinien,myslałem jeszcze o czujniku że może sie chrzanic ,ale jak to sprawdzic żeby było wiadomo na 100% że to akurat jest przyczyną

#15 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 12:53

kłopoty ze skrzynią MF 3060 Mozesz sprawdzic czujnik ale raczej to nie jego wina tylko panelu. Zdejmij z czujnika oba przewody i po prostu je złącz. Po tym zabiegu przy zapalonym silniku kontrolka nie powinna sie juz zapalić. zeby przypieszyc test możesz zdjac pokrywe panelu i poruszać przewodami, które sa w kostce znajdjącej się najblizej tyłu ciagnika (jedyna kostka zabezpieczona drutem). Jeżeli kontrolka miognie cociaz raz to masz problem z pinem wpanelu.

#16 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 20:54

kłopoty ze skrzynią MF 3060 postaram się jutro to sprawdzic ,dzisiaj miałem troche innych spraw do załatwiania,ale też jeżdziłem nim troche w transporcie i nic sie nie działo, a więc jak mu coś zawieje to...Dzięki za podp.kolego rafik256

#17 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 01 maj 2010 - 14:06

kłopoty ze skrzynią MF 3060 będzie migała tym częsciej im wiecej bedziesz jeżdził po dziurach. Z czasem będzie paliła się coraz czesciejażw końcu bedzie paliła sie stale.

#18 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 02 maj 2010 - 19:50

kłopoty ze skrzynią MF 3060 dzisiaj sprawdzałem tą kostke i przy odpalonym ciągniku nie zaświecały się kontrolki,ale jak zetknołem kabelki od czujnika to sie wtedy zaświeciły od przodka i od filra skrzyni

#19 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 02 maj 2010 - 21:41

kłopoty ze skrzynią MF 3060 cos nie tak. jak od filtra??? przeciez on nie ma nic wspólnego z czujnikiem ciśnienia. poza po zdjęciu przewodów z czujnika powinna się zapalić kontrolka od ciśnieniatym ale jak te przewody sa złączone to nie moze się świecic!!! Albo coś pokręciłeś przy opisywaniu albo masz namieszane w przewodach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 03 maj 2010 - 08:23