Skocz do zawartości

Zdjęcie

TUR samoróbka do dwóch ciągników

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gorgo

gorgo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 13:00

TUR samoróbka do dwóch ciągników Witam . Mam pytanie odnośnie tura do dwóch ciągników. Znajomy który zajmuje się produkcją tego typu sprzętu będzie mi robił tura do c-330, ale w gospodarstwie jest jeszcze jeden ciągnik - mianowicie Zetor 7245. Teraz właśnie pojawia się pytanie jaki tur najlepiej zrobić żeby nie był za duży do 330 i nie za mały do zetora. Powiem tylko że byłby to tur na dwie sekcje czyli z łyżką sterowaną hydraulicznie. Mocowanie w 330 jest banalnie proste , a i do zetora nie jest za bardzo skomplikowane bo przychodzi na wysokości przednich kół więc z tym by raczej nie było probllemu. Czekam na jakieś propozycje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TUR samoróbka do dwóch ciągników Dzisiaj, 09:15
  •  

#2 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 11:56

TUR samoróbka do dwóch ciągników c330 a zetor 7245 to inne masy ciężka sprawa o takiego tura co do obu by można zpiąć.ale taki tur to od tura 2 cięższy musiał by być a i siłowniki jakieś mocne.to taki tur z 400 500 kilo zrobić a w czym ten tur ma być najbardziej używany.
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#3 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 15 marzec 2009 - 12:01

TUR samoróbka do dwóch ciągników Mi sie zdaje że troche motania z tym będzie do obuch jednego tura ;) a dlaczego nie możesz zrobić jednego a pożadnego tura to konkretnego ciągnika?
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#4 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 17:43

TUR samoróbka do dwóch ciągników no właśnie do zetorka bo i naped ma i mielił nie będzie i 30 wysłuzona meczyc sie nie będzie ale jak kto woli bo takie żeczy jak tur do dwóch ci,ągników są możliwe i ja bym chętnie chciał zobaczyć coś takiego.
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#5 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 19:23

TUR samoróbka do dwóch ciągników Według mnie co jest do wszystkiego to znaczy jest do niczego,lepiej za dużo nie kombinować , weź do Zetora będziesz bardziej zadowolony -przy-najmniej ja bym tak zrobił
mocniejszy ,z napędem,większy udźwig,lżejsze praca to tyle wybór jest twój
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share gorgo

gorgo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 22:10

TUR samoróbka do dwóch ciągników A więc prace nad TUR-em są w toku. W najbliższym czasie będzie co nieco gotowe więc dam znać jak wszystko wygląda w praktyce. TUR głównie będzie używany do balotów , czasem żwir , obornik i ogólnie do lżejszych prac, więc dlatego zastanawiam się do jakiego ciągnika go założyć. Do lekkich prac wystarczyło by 330, a głównie takie prace będzie wykonywał

#7 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 22:20

TUR samoróbka do dwóch ciągników Fabryczny Tur na C-330 i bela cięzkiej sianokiszonki to mordęka dla ciągnika, więc jeśli myślisz o tego typu pracach zrób go na Zetora. Do słomy trzydziecha z turem bardzo dobra sprawa, ale z sianokiszonką za długo nie pochodzi, jak wogóle podniesie.

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 22:31

TUR samoróbka do dwóch ciągników Ja niedawno podnosiłem 650 kg cementu ciapkem na palecie B)
Ile udźwigu może mieć tur na zetorku??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 22:45

TUR samoróbka do dwóch ciągników Tak, ale to było jednorazowe. A bel z sianokiszonki w sezonie jak bedzie musiła przewieźdzć koło 150 i to na dalsze odległości to przód nieźle dostanie, nie mówiąc juz o pompie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share gorgo

gorgo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 00:29

TUR samoróbka do dwóch ciągników Żadnego siana ani sianokiszonki nie będzie. Słoma , ewentualnie obornik z płyty i jakieś prace związane z wyrównaniem ziemi - to chyba nic ciężkiego.