Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET''

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Hokey

Napisany 13 marzec 2009 - 22:59

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' Interesuje się tą brykieciarką, co o niej sądzicie ?

Pozdrawiam

Edytowany przez javorskyp, 05 luty 2011 - 15:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' Dzisiaj, 09:07
  •  

#2 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 14 marzec 2009 - 13:19

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' Przeniesione z HP do Maszyny > Inne

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#3 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 14:40

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' Raczej dobra...
ale cena i tak oszałamiająca, ja bym najprędzej tą najmniejszą brał,
a jakie ceny są tych mniejszych?

niby fajny sprzęt ale czy nie będzie się psuł?

#4 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 16:15

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' Ciężko się z nimi dogadać :)

Edytowany przez javorskyp, 24 lipiec 2011 - 19:48.

#5 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 18:10

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' Jeśli myślisz robić brykiet tylko dla siebie i dla kilku sąsiadów to nie ma sensu żebyś kupował ten model, wystarczyłby ten 80-100kg/h. Interesuje się tym akurat troszku, bo mój kumpel ma zamiar się tym zająć w krótce i mam mu w tym pomagać, teraz właśnie trwają poszukiwania pierwszej maszyny wraz z rozdrabniaczem tak o wydajności 400-500kg, zobaczymy co z tego wyniknie, najpierw trzeba wszystko zaprojektować i przemyśleć, jak i gdzie postawić, żeby dobrze funkcjonowało. Na targach w Kielcach gościu nam mówił, ze ta o wydajności 50kg może zaspokoić 6 domostw wiele się nie przepracowując, myślę, że miał racje ??? Pozdrawiam

#6 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 18:31

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' Trudny wybór, przejrzę jeszcze inne oferty...

Edytowany przez javorskyp, 05 luty 2011 - 15:21.

#7 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 15 marzec 2009 - 18:39

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' Sorki ze pisze to tutaj ale nikt mi nie odpisywal w temacie do tego stworzonym. Chodzi mi o rębak do gałęzi. Nie wiecie jak tanio i z czego go zrobić??
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#8 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 18:43

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' Zrobić ?
Ja bym radził kupić nowy ;D
http://www.allegro.p...1438_rebak.html cos takiego. Tam jest filmik na youtube

Ja sie nie znam na tych rozdrabniaczach ;p

#9 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 15 marzec 2009 - 19:08

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' Ale to zabawka jest jak widzę, ja myślę nad rozdrabnianiem do 15 cm.????
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#10 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 20:15

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' A mam pytanie czy w takiej brykieciarce dało by się zrobić brykiet z papieru?

I czy wogule z papieru się da zrobić???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 20:53

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' Da się. Ten rozdrabniacz też tnie Papier i wiele rożnych rzeczy ale galezi nie ;/

Edytowany przez javorskyp, 05 luty 2011 - 15:22.

#12 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 22:14

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' Z kumplem tak myśleliśmy, żeby zebrać narazie słomę ze 100-150 ha nie wiem ile damy rade bo jest tylko mała sipma... ile będzie się dało tyle zbierze, dobrze że cześć zbóż jest zimowych, głównie jęczmień to bd można wcześnie zacząć. Niedaleko mnie goście tez maja chyba taką właśnie, nawet biznes się im kręci, robią tonę brykietu za 3 tony słomy... Jeśli uda się wziąść młodego rolnika w przyszłym roku to zamierzam dołożyć do interesu i zakupić jakiś ciągnik z turem i prasę zwijkę, ale to dalekieeee plany.... zobaczymy ;) Pozdrawiam

P.S jak będziesz miał już jakieś konkrety to pochwal się ;)

#13 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 09:15

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' Wszystko ładnie pięknie ale czy robiliście analizę zbytu? Produkować można ale trzeba też sprzedać to co się zrobi. Ja nad brykietowaniem myślałem jak tylko pojawiła się pierwsza brykieciarka biomasera. Ale było to jakiś czas temu i zbytu praktycznie nie było. Ludzie nie mieli przekonania do takiego opału. I tak temat umarł. W zeszłym roku tak coś Mnie ruszyło i kupiłem 600kg brykietu do pieca po bodaj 400zł i przyznam że moje odczucia są mieszane. Owszem palił się dość dobrze, tyle że piec osiągał max 60C i brykiet wypalał się bardzo szybko co wiązało się z jego częstym uzupełnianiem. Przynajmniej w moich warunkach brykiet odpadł, jeśli już to myślę o palniku na owies.

#14 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 16 marzec 2009 - 10:15

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' griga z jakiej brykieciarki był ten brykiet ?? bo brykiet brykietowi nie zawsze równy . U nas znajomy 2lata temu kupił brykieciarkę z firmy Alchemik i powiem że przez te dwa lata to mniał bardzo mały zbyt ( braliśmy my i jeszcze parę osób ) a wy tym roku coś ludzi tchnęło ( cena innego opału) i dopiero się zaczęło ludzie zaczęli kupować do tego stopnia że już na wakacje majo plan zakupu drugiej brykieciarki z tej samej firmy . Na godzinę 1 brykieciarką zrobią 250kg brykietu.

My brykietem opalamy budynek 1200m2 i wychodzi nam o niebo lepiej niż węglem czy drzewem.

#15 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 14:40

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' Ciekawe jakie będą ceny węgla w przyszłych latach...

Edytowany przez javorskyp, 05 luty 2011 - 15:25.

#16 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 22:33

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' Rozpoznawaliśmy rynek zbytu i większość szłaby do ciepłowni 15 km od nas także nie daleko, dodatkowo myśleliśmy, żeby dogadać się ze składami które sprzedają węgiel, drewno i nie byłoby problemu bo na cała okolice jest tylko jeden gości z małą brykieciarką. Także ze zbytem okej, teraz tylko żeby wnioski przeszły to można roooobic ;)

#17 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 16 marzec 2009 - 23:43

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' No dobra zbyt macie wszystko fajnie pięknie ale jak z trwałością tego brykietu. Ile on tak może leżeć żeby nie zmienił swojej formy. Bo słyszałem ze miesiąc i z takiego brykietu jest pyl. Po prostu się rozsypuje. Wiec na taki skup go wystawisz czy nawet na zimę zapasy kupisz a tu w styczniu zamiast brykietu drobny "mak".

#18 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 15:30

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' Ja kupowałem z biomasera. Z tego co się orientowałem był ze słomy pszennej. Co do trwałości to fakt po kilku przełożeniach z miejsca na miejsce rozdrabnia się. Dlatego najlepszą formą załadunku były by big-bag-i i od razu do klienta. Dla mnie jeśli już w ogóle miał bym coś o tym myśleć to tylko do pieca z automatycznym podajnikiem, bądź jak ktoś ma dojścia to jakieś elektrownie elektrociepłownie

#19 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 20:28

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' Do ciepłowni byłby odstawiany w big-bagach raz, dwa razy w tygodniu zależy od produkcji, czyli odrazu jak uzbiera się skład na przyczepie jazda... oczywiście cena w ciepłowni nie będzie taka wysoka jak w detalu, ale przynajmniej nie będzie problemu. Do 2012 roku bodajże 25% energii w tego typu zakładach ma pochodzić z alternatywnych źródeł, chcący nie chcący muszą hehe ;) oczywiście przed kupnem brykieciarki będzie wszystko dogadane już dokładniej, narazie były to rozmowy mniej konkretne... ;) Myślę, że za rok o tym czasie będzie wszystko funkcjonować, chyba że coś nie wypali...??? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wiesmak

wiesmak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 09:20

Brykieciarka ''BIOMASSER 2DUO-SET'' Widzieliście kiedyś brykiet po jakiejś porządnej, hydraulicznej brykieciarce?? Dla mnie osobiście to brykieciarka biomaser to jest porażka i wcale Ci się @griga nie dziwie że zrezygnowałeś z palenia brykietem po maszynie z tej firmy, bo podejrzewam że gorzej się on palił od dobrego drzewa, ale radze Ci się rozejrzeć za brykietem z porządnej maszyny a na pewno nie będziesz żałował.

Dodaj odpowiedź