Skocz do zawartości

Zdjęcie

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin

45 odpowiedzi na ten temat

#41 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 10 kwiecień 2014 - 20:57

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin Na moje podstawowy 2 dniowy to powinien około 400 zł kosztować aby zapewnić godziwe warunki oraz wysoki poziom merytoryczny. Ale skoro komuś 65 zł to dużo to niech się nie dziwi że nic z tego szkolenia nie jest w stanie wynieść dla siebie.
Z jednej strony świadczy to o braku profesjonalnego podejścia szkolącego a z drugiej pokazuje przyzwolenie kursantów na żenująco niski poziom wiedzy jaka jest potrzebna przy prawidłowym efektywnym stosowaniu nowych substancji w środkach.

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin Dzisiaj, 05:53
  •  

#42 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1220 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 11:27

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin Ja nie powiedziałem że 65zł to drogo tylko to że w tamtym roku tyle kosztował. A co do kursu to powinien on być bardziej dopracowany i więcej czasu powinno zajmować szkolenie w zakresie nowych środków i substancji w nich zawartej. A nie jak jest teraz że mówi się większość o BHP oraz o kalibracji opryskiwaczy a na ważne sprawy zostaje wtedy mało czasu.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#43 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 11 kwiecień 2014 - 12:54

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin I z tym się zgadzam, że większy nacisk powinien być na nowe środki i ich działanie ale osoby, które prowadzą szkolenia (większość) woli męczyć przepisy, php, i kalibracje bo to się nie zmienia i wystarczy slajdy przeczytać.
Proponowałbym wymuszać i domagać się od szkolących nowych informacji bo zmian jest tak dużo że naprawdę warto. Środki są coraz bardziej skuteczne ale tylko w określonych warunkach, które muszą zostać spełnione. A wiedza na temat właściwego stosowania danego środka naprawdę potrafi przełożyć się na oszczędność w kasie

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 12:55

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin Taki kurs 2 dniowy to może byc dla miastowego gdzie trzeba go wyszkolic od podstaw a nie rolnika który całe życie stosuje śor . Cóż takiego sie zmieniło przez powiedzmy 10 lat ze trzeba przeprowadzać specjalne szkolenia i to jeszcze z egzaminem.
Rolnikiem moze być ktos kto skończył szkołę rolniczą lub minimum przeszedł jakiś kurs zawodowy czyli co go tam uczyli skoro potrzebne są dodatkowe kursy?
Skoro ja stosuje śor za które płacę kupę kasy to zalezy mi aby stosowac je jak najefektywniej a ponieważ jest teaz pełno wszelakiej informacji czy to w prasie rolniczej czy internecie to takie kursy sa bezsensu . Bezsensu dla rolnika bo sens ma to dla innych instytucji począwszy od szkolących po organa ścigania bo to one maja z tego kasę.
Wszystko to czego można dowiedzieć sie na takim szkoleniu można zmieścić w małej broszurce za 5zł. a nie zawracają ludziom d*pę dla jakiegos durnego świstka.
Dziwi mnie ze nikt tutaj nie podważa sensu takich szkoleń tylko dyskusja toczy sie ile takie szkolenie kosztuje czy ile powinno kosztować. Jeszcze toche to beda organizowane szkolenia na temat jak sr** aby sie nie za***ć.

#45 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 17:15

Robisz pierwszy raz czy odnawiasz ?

Przecież napisałem "podstawowy".
Szczerze to nie narzekam, kurs prowadzą trzy osoby:
-BHPowiec
-osoba przeprowadzająca przeglądy opryskiwaczy
-gościu z PIORIN-u

Edit
Wczoraj był drugi dzień kursu-nastepne 5h, egzamin 30 pytań i wręczenie zaświadczeń

Edytowany przez toniekmf255, 15 kwiecień 2014 - 09:15.

Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 14 październik 2014 - 09:23

Koledzy robił już ktoś ten nowy kurs uzupełniający jednio dniowy ???

Jeśli tak proszę o kontakt na PW mam kilka pytań