Skocz do zawartości

Zdjęcie

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 02 kwiecień 2012 - 09:27

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin Jeśli wykonuje się zabiegi w uprawach przydomowych na własne potrzeby to kurs jest nie potrzeby, jeśli sprzedaje się już plony lub wyprowadza z gospodarstwa np. rozsadę to szkolenie jest potrzebne.

W myśl nowych przepisów (rozp. 1107/2009) szkolenie ze stosowania jest potrzebne dla osób profesjonalnie zajmujących się produkcją roślinną oraz do zakupu środków przeznaczonych dla uzytkowników profesjonalnych (nie tylko toksycznych i bardzo toksycznych)

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin Dzisiaj, 10:06
  •  

#22 Share pitrus18

pitrus18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 19:28

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin No my nie sprzedajemy żadnych plonów jedynie dajemy je zwirzętąm w gospodarstwie a później zwierzęta sprzedajemy.
Tak straszą, że słyszałem że badają ziemię ponoć nie da sie oszukać.
A my dopłaty bierzemy.

#23 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:44

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin @newagro czyli "działkowicze" mogą "nieumiejętnie" stosować ŚOR a opakowania wyrzucać do kosza...

@pitrus18 poszukaj w internecie, dużo firm ogłasza się że organizują szkolenia w tym zakresie.

#24 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 03 kwiecień 2012 - 07:35

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin @roltech dla działkowiczów pojawiajają się zapisy w etykiecie "dla nieprofesjonalnych użytkowików" i działkowiec bez zaświadczenia o szkoleniu innych kupić nie może. Dodatkowo jak wczytasz się w etykiety środków to zobaczysz że nie wyszyskie opakowania traktowane są jako odpady niebezpieczne i można traktować je jako odpady komunalne.

Zgadzam się że tematyka poruszana na szkoleniach ze stosowania środków jest marnej jakości.
Więc może powiedzcie co wam się nie podoba i co chcielibyście się dowiedzieć na takim szkoleniu (oczywiście w tamach programu jaki musi być zrealizowany).

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#25 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 07:41

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin Nie ganiłbym tych kursów, bo przekazuję pewną wiedzę. Każdy ma okazję zapoznać się z najnowszymi regulacjami i wymaganiami. Inaczej nie byłoby takich pytań i nie ma sensu porównywania 14-to godzinnego kursu do programu studiów. Ostatnio też byłem na takim kursie za 80zł, wymagania są coraz wyższe i kontrole coraz droższe dla kieszeni. Jeśli ktoś był na kursie, to nie będzie tłumaczenia, nie wiedziałem o tym tamtym, tylko 500 mandatu i potrącenia z dopłaty. Z chęcią poświęcił bym na to więcej czasu, przydałoby się więcej wiedzy o szkodnikach i środkach ochrony, a wielu uczestnikom zależało tylko na papierku i ciągle naciskali na skrócenie zajęć..

Edytowany przez zorzyk2, 03 kwiecień 2012 - 07:54.

#26 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 10:55

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin O tym właśnie myślę.
Ja nie ganie szkoleń tylko formę w jakiej się odbywają i treści jakie są tam przekazywane. Jestem za tym aby przekazywać wiedzę, którą potem stosujący środki bedzie mógł skorzystać, a nie tylko wałkowanie przepisów.

Jak wejdzie integrowana ochrona to z pewnością będzie więcej czasu i chęci przez rolników na poznanie szkodników, chorób i chwastów (ich biologii)

#27 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 11:32

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin

Jak wejdzie integrowana ochrona to z pewnością będzie więcej czasu i chęci przez rolników na poznanie szkodników, chorób i chwastów (ich biologii)

A to już puka do drzwi. Poznanie przepisów też jest ważne. Poruszaliśmy problem dopuszczenia środków. Wymogi, kary za naruszenia mamy w/g unijnych standardów, a środki dopuszczone do stosowania w krajach unijnych nie mogą być stosowane u nas. Chociaż wiem, że dany środek mozna stosować tym zbożu(ma dopuszczenie w innych krajach), nie moge go zastosować, ując w ewidencji, bo zostanę ukarany. Sztucznie mamy ograniczoną dostepność i wybór, w niektórych roslinach wcale nie mamy wyboru lub nie mamy środka.

#28 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 12:42

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin Chyba to się zmieni bo od lipca 2011 jest już wzajemne uznawanie badań w UE w danej strefie (Polska jest w tej największej więc powinno być lepiej). do 14 lipca 2011 producent musiał robic osobne badania w każdym kraju teraz wystarczy w jednym w danej strefie i na ich podstawie dany środek bedzie mógłbyć zarejestrowany w pozostałych krajach (warunek że porducent wskaże w jakich krajach ma być zarejestrowany)

#29 Share pitrus18

pitrus18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 18:32

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin Czyli co jest na wreszcie potrzebny ten kurs jeśli nie sprzedajemy plonów.
I mamy tylko 2 ha ziemi??
Bo już sam nie wiem.

#30 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 20:14

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin Czy z wcześniejszej dyskusji nic nie wynika? By kupić legalnie środki oznaczone jako toksyczne i bardzo toksyczne dla ludzi, trzeba mieć ten papierek, By wykonywać opryski bez konsekwencji tez i dodatkowo atest na opryskiwacz. Jeśli ktoś wykonuje te zabiegi, to nie musisz mieś ani jednego ani drugiego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share arcy

arcy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 20:10

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin Panowie Jak tam szkolenie wygląda teraz ?

#32 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 12:57

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin U mnie tak: 2X5h, 100zł, egzamin to formalność.

#33 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 17:00

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin Teraz jest podział, jak pierwszy raz na kurs to 2 dni szkolenia, a jeżeli było wcześniej szkolenie to tylko jeden dzień szkolenia cena 150zł.

#34 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:15

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin Panowie to w końcu ile taki kurs trwa? Jedni piszą że 2x2h a inni że 2x5h.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#35 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 19:46

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin Jak odnowienie kursu to jeden dzień jak nowy to dwudniowy (po ile godzin to nie wiem).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#36 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 18:30

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin Właśnie wróciłem z pierwszego dnia kursu podstawowego(5h) koszt 100zł
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#37 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 18:55

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin Robisz pierwszy raz czy odnawiasz ?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#38 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 19:03

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin jakoś drogo i długo u ciebie @toniekmf225 trwa. Ja ostatnio byłem to kurs kosztował 80zł i trwał 2dni może ze 3godz

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#39 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 kwiecień 2014 - 19:09

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin 100 zł to drogo?
W zeszłym roku ODR Gdańsk kasował za kurs 180 zł o ile dobrze pamiętam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 19:25

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin Każdy ustala stawki jakie mu pasują ale u nas rok temu z tego co słyszałem to był 65zł a teraz juz się podnieśli na 80zł. A taki kurs to nawet 50zł nie jest wart ale to tylko moje zdanie bo pogadają 2godz o byle czym i tak nic z tego ciekawego nie wyniesiesz i tak.