kissmy...

szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin

Polecane posty

newagro    7

O tym właśnie myślę.

Ja nie ganie szkoleń tylko formę w jakiej się odbywają i treści jakie są tam przekazywane. Jestem za tym aby przekazywać wiedzę, którą potem stosujący środki bedzie mógł skorzystać, a nie tylko wałkowanie przepisów.

 

 

Jak wejdzie integrowana ochrona to z pewnością będzie więcej czasu i chęci przez rolników na poznanie szkodników, chorób i chwastów (ich biologii)


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

 

Jak wejdzie integrowana ochrona to z pewnością będzie więcej czasu i chęci przez rolników na poznanie szkodników, chorób i chwastów (ich biologii)

A to już puka do drzwi. Poznanie przepisów też jest ważne. Poruszaliśmy problem dopuszczenia środków. Wymogi, kary za naruszenia mamy w/g unijnych standardów, a środki dopuszczone do stosowania w krajach unijnych nie mogą być stosowane u nas. Chociaż wiem, że dany środek mozna stosować tym zbożu(ma dopuszczenie w innych krajach), nie moge go zastosować, ując w ewidencji, bo zostanę ukarany. Sztucznie mamy ograniczoną dostepność i wybór, w niektórych roslinach wcale nie mamy wyboru lub nie mamy środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Chyba to się zmieni bo od lipca 2011 jest już wzajemne uznawanie badań w UE w danej strefie (Polska jest w tej największej więc powinno być lepiej). do 14 lipca 2011 producent musiał robic osobne badania w każdym kraju teraz wystarczy w jednym w danej strefie i na ich podstawie dany środek bedzie mógłbyć zarejestrowany w pozostałych krajach (warunek że porducent wskaże w jakich krajach ma być zarejestrowany)


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitrus18    0

Czyli co jest na wreszcie potrzebny ten kurs jeśli nie sprzedajemy plonów.

I mamy tylko 2 ha ziemi??

Bo już sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Czy z wcześniejszej dyskusji nic nie wynika? By kupić legalnie środki oznaczone jako toksyczne i bardzo toksyczne dla ludzi, trzeba mieć ten papierek, By wykonywać opryski bez konsekwencji tez i dodatkowo atest na opryskiwacz. Jeśli ktoś wykonuje te zabiegi, to nie musisz mieś ani jednego ani drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Teraz jest podział, jak pierwszy raz na kurs to 2 dni szkolenia, a jeżeli było wcześniej szkolenie to tylko jeden dzień szkolenia cena 150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jak odnowienie kursu to jeden dzień jak nowy to dwudniowy (po ile godzin to nie wiem).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Właśnie wróciłem z pierwszego dnia kursu podstawowego(5h) koszt 100zł


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Robisz pierwszy raz czy odnawiasz ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

100 zł to drogo?

W zeszłym roku ODR Gdańsk kasował za kurs 180 zł o ile dobrze pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Każdy ustala stawki jakie mu pasują ale u nas rok temu z tego co słyszałem to był 65zł a teraz juz się podnieśli na 80zł. A taki kurs to nawet 50zł nie jest wart ale to tylko moje zdanie bo pogadają 2godz o byle czym i tak nic z tego ciekawego nie wyniesiesz i tak.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Na moje podstawowy 2 dniowy to powinien około 400 zł kosztować aby zapewnić godziwe warunki oraz wysoki poziom merytoryczny. Ale skoro komuś 65 zł to dużo to niech się nie dziwi że nic z tego szkolenia nie jest w stanie wynieść dla siebie.

Z jednej strony świadczy to o braku profesjonalnego podejścia szkolącego a z drugiej pokazuje przyzwolenie kursantów na żenująco niski poziom wiedzy jaka jest potrzebna przy prawidłowym efektywnym stosowaniu nowych substancji w środkach.


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja nie powiedziałem że 65zł to drogo tylko to że w tamtym roku tyle kosztował. A co do kursu to powinien on być bardziej dopracowany i więcej czasu powinno zajmować szkolenie w zakresie nowych środków i substancji w nich zawartej. A nie jak jest teraz że mówi się większość o BHP oraz o kalibracji opryskiwaczy a na ważne sprawy zostaje wtedy mało czasu.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

I z tym się zgadzam, że większy nacisk powinien być na nowe środki i ich działanie ale osoby, które prowadzą szkolenia (większość) woli męczyć przepisy, php, i kalibracje bo to się nie zmienia i wystarczy slajdy przeczytać.

Proponowałbym wymuszać i domagać się od szkolących nowych informacji bo zmian jest tak dużo że naprawdę warto. Środki są coraz bardziej skuteczne ale tylko w określonych warunkach, które muszą zostać spełnione. A wiedza na temat właściwego stosowania danego środka naprawdę potrafi przełożyć się na oszczędność w kasie


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Taki kurs 2 dniowy to może byc dla miastowego gdzie trzeba go wyszkolic od podstaw a nie rolnika który całe życie stosuje śor . Cóż takiego sie zmieniło przez powiedzmy 10 lat ze trzeba przeprowadzać specjalne szkolenia i to jeszcze z egzaminem.

Rolnikiem moze być ktos kto skończył szkołę rolniczą lub minimum przeszedł jakiś kurs zawodowy czyli co go tam uczyli skoro potrzebne są dodatkowe kursy?

Skoro ja stosuje śor za które płacę kupę kasy to zalezy mi aby stosowac je jak najefektywniej a ponieważ jest teaz pełno wszelakiej informacji czy to w prasie rolniczej czy internecie to takie kursy sa bezsensu . Bezsensu dla rolnika bo sens ma to dla innych instytucji począwszy od szkolących po organa ścigania bo to one maja z tego kasę.

Wszystko to czego można dowiedzieć sie na takim szkoleniu można zmieścić w małej broszurce za 5zł. a nie zawracają ludziom d*pę dla jakiegos durnego świstka.

Dziwi mnie ze nikt tutaj nie podważa sensu takich szkoleń tylko dyskusja toczy sie ile takie szkolenie kosztuje czy ile powinno kosztować. Jeszcze toche to beda organizowane szkolenia na temat jak sr** aby sie nie za***ć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Robisz pierwszy raz czy odnawiasz ?

Przecież napisałem "podstawowy".

Szczerze to nie narzekam, kurs prowadzą trzy osoby:

-BHPowiec

-osoba przeprowadzająca przeglądy opryskiwaczy

-gościu z PIORIN-u

 

Edit

Wczoraj był drugi dzień kursu-nastepne 5h, egzamin 30 pytań i wręczenie zaświadczeń

Edytowano przez toniekmf255

Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Koledzy robił już ktoś ten nowy kurs uzupełniający jednio dniowy ???

Jeśli tak proszę o kontakt na PW mam kilka pytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj