Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD 6300 - pompka paliwa w baku

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 13 marzec 2009 - 16:58

JD 6300 - pompka paliwa w baku Witam,
Doszedłam dlaczego mój JD tak ciężko pali na zimno. Padła pompka w baku :/ Nie wiecie gdzie w rozsądnych pieniądzach mogę dosać taką pompkę? I czy często takie pompki padają?

Dobra, to jednak nie pompka padła. Tzn. pompk nie chodzi bo nie dostaje prądu. Napięcie jakie dochodzi jest w granicy 1,6V. Mechanicy którzy normalnie serwisują mi samochód przeglądnęli elektrykę "tyle o ile" i stwierdzili że to wina słabego akumulatora bo jak już się zaciągnie paliwem i odpali to wtedy pompka paliwa pracuje. Pytam się czy jest to możliwe aby akumulator był na tyle mocny żeby kręcić silnikem i zarazem na tyle słaby żeby nie ruszyć pompki bo wg. mnie to coś jest nie tak.
John Deere 6300

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD 6300 - pompka paliwa w baku Dzisiaj, 16:58
  •  

#2 Share dil3

dil3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Witam jak wszyscy na tym portalu interesuje się rolnictwem.
    Od 2013 roku jestem młodym rolnikiem.

A w wolnych chwilach interesuje się... łowiectwem i motocyklami.

Napisany 26 styczeń 2010 - 16:39

JD 6300 - pompka paliwa w baku Witam mam podobny problem jak kolega. Posiadam JD 6300 i nie wiem czy pompka paliwa jest uszkodzona, czy tez podaje jak jest odpalony traktor. Może ktoś miał podobny problem?? Czekam na odpowiedz i pozdrawiam

#3 Share rafal3113

rafal3113

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 19:13

JD 6300 - pompka paliwa w baku

Witam,
Doszedłam dlaczego mój JD tak ciężko pali na zimno. Padła pompka w baku :/ Nie wiecie gdzie w rozsądnych pieniądzach mogę dosać taką pompkę? I czy często takie pompki padają?

Dobra, to jednak nie pompka padła. Tzn. pompk nie chodzi bo nie dostaje prądu. Napięcie jakie dochodzi jest w granicy 1,6V. Mechanicy którzy normalnie serwisują mi samochód przeglądnęli elektrykę "tyle o ile" i stwierdzili że to wina słabego akumulatora bo jak już się zaciągnie paliwem i odpali to wtedy pompka paliwa pracuje. Pytam się czy jest to możliwe aby akumulator był na tyle mocny żeby kręcić silnikem i zarazem na tyle słaby żeby nie ruszyć pompki bo wg. mnie to coś jest nie tak.

Napisz kiedy ta pompka pracuje bo zrozumiałem z tego że dopiero jak silnik odpali czy tak
Akumulator jest na pewno ok tym się nie przejmuj . Napisz mi kiedy zaczyna pracować pompka

Witam mam podobny problem jak kolega. Posiadam JD 6300 i nie wiem czy pompka paliwa jest uszkodzona, czy tez podaje jak jest odpalony traktor. Może ktoś miał podobny problem?? Czekam na odpowiedz i pozdrawiam

Pompka powinna pracować przed odpaleniem silnika zobacz czy jest na niej napięcie przed odpaleniem po włączeniu zapłonu jeśli jest to pompka do wymiany były one trochę awaryjne.

#4 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 27 styczeń 2010 - 23:29

JD 6300 - pompka paliwa w baku co prawda deczko inny ciagnik bo seria 6010.
ostatnio wymieniałem filtr paliwa i przy okazji sprawdziliśmy pompke.
pompka działa po przekreceniu kluczyka w pozycje 1, czyli zaswiecaja sie kontrolki i słychac taki delikatny ni to szum ni gwizd - jak mi mówił serwisant to własnie praca pompki.
Po około 5 minutach filtr ze stanu całkowicie pustego zrobił się pełny i ciągnik po wymianie zagadał od pierwszego obrotu rozrusznika.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#5 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 01 luty 2010 - 18:39

JD 6300 - pompka paliwa w baku Ne wiem czy dobrze mysle.Ale skąd wiesz że filtr ze stanu
pustego zrobił się pełny. Przecież on nie jest przezroczysty .

#6 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 01 luty 2010 - 18:41

JD 6300 - pompka paliwa w baku obudowa jest i dokładnie widac czy jest w nim paliwko czy nie ma, od razu też można stwierdzić czy jest woda. Jak będzie chwilka sprzyjających warunków to cyknę fote

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#7 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 07 luty 2010 - 16:16

JD 6300 - pompka paliwa w baku tak, pompka chodzi dopiero po tym jak ciągnik odpali. Po przekręceniu kluczyka w pozycje 1 pompka sie nie włącza a napięcie wynosi wtedy około 1-2V. Ale z tym sobie poradziłem montując dodatkowy "pstryczek-elektryczek" którym włączam pompkę przed odpaleniem. To jednak nie pomaga o odpaleniu ciągnika jak jest poniżej 0st. C... :/
John Deere 6300

#8 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 08 luty 2010 - 20:10

JD 6300 - pompka paliwa w baku Mam podobną sytuację.Po ogladnięciu filmika na youtube to jest to samo tylko kierowca inny.Pompka nowa bo tamta skopsana .
Filtry wymienione paliwo ok tylko że u mnie przy -10.Zawiozłem dziś wtryski do sprawdzenia i odziwo 40% sprawności,
Pompiarz stwierdził że to jest główna przyczyna przy spadkach temp.Moja nadzieja dobrego rozruchu tez pozostala jedynie
w tych wtryskach.Oby bylo to i uzdrowiło go.Myśle że ciebie chyba to samo będzie czekać.A będzie gra warta świeczki.
Jak zamontuje nowe a bedą mrozy to spróbuję odpalić bez podgrzewania świecy.
Chcialem dodać że przy temp. 0 to palił jak igiełka. No zobaczymy .Ty też napisz co zrobileś.

#9 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 12 luty 2010 - 15:49

JD 6300 - pompka paliwa w baku no i jak kolego spisuja sie wtryski? Czy odpalales juz przy jakis mrozach?
Ja niestety nie mam pojęcia kiedy będę w domu i będę miał do niego czas zaglądnąć :/
John Deere 6300

#10 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 16 luty 2010 - 19:00

JD 6300 - pompka paliwa w baku Spisują się dobrze.Ale i mrozu teraz nie ma. Brak porownania.Napewno mniej dymu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 luty 2010 - 21:59

JD 6300 - pompka paliwa w baku heh... a ja pytalem sie brata jak teraz JD odpala i mowi ze pali za kazdym razem na "tyk". Fakt ze nie ma mrozu ale caly czas jest w okolicy zera...
John Deere 6300

#12 Share naprawaelektronikirolnicze

naprawaelektronikirolnicze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 22:54

JD 6300 - pompka paliwa w baku Pompka po zaplonie ma 12V .Jak odłączysz przeód paliwowy przed wiltrem musi podawac paliwo, często jest zabrudzona pompka mozna wyplukac w benzynie i Przedmuchac i tak na zmiane. a mjak nie odpala za drugim razem to na plak najlepiej cytrynowy zawsze pomaga i nie szkodzi tak jak starter suchy na eterze.

#13 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 12:44

JD 6300 - pompka paliwa w baku jestes kolejną osobą która mi wspomina o plaku.
gdzie nim pryskac? możesz rozszerzyć

#14 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 10 wrzesień 2010 - 18:54

JD 6300 - pompka paliwa w baku Pewnie chodzi o użycie Plaka zamiast samostartu,i psiknięcie w kolektor dolotowy.
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#15 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 18:37

JD 6300 - pompka paliwa w baku Witam! Nieznam się na JD wogóle, ale pracuje jako mechanik przy autach i z tego co wywnioskowałem mogę napisać, że możliwe iż schodzi paliwo z pompy-gdzieś może być jakiś niewielki przeciek.Zwykle wtedy problemy z odpalaniem mogą być przy minusowych temperaturach. Następnie niewiem czy on świece żarowe czy tylko płomieniową ale to też należy sprawdzić czy działają i dostają napięcie i chyba najważniejsze to wtryski oraz kąt wtrysku na pompie. Jak koledzy wyżej napisali-psiuknij mu plakiem przy odpalaniu gdzieś w kolektor ssący a zobaczysz jak zagada. Samotartu lepiej nie używaj bo jest bardziej drastyczny dla silnika.Daj znać

#16 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:48

JD 6300 - pompka paliwa w baku no i co ktoś sobie poradził ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#17 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 23:35

JD 6300 - pompka paliwa w baku Ja wymieniłem pompkę na nową oraz zrobilem przegląd instalacji. Wreszcie pompka wlącza się na sekundę po przekręceniu kluczyka i na stale po zapaleniu (z tego co wyczytałem na hamerykanskim forum to jest to prawidłowe działanie). Świeca w kolektorze sprawdzona, dostaje napięcie i się grzeje ale cięgnik dalej na mrozach nie palił. Dodam, że przewod do filtra i powrotny wymieniłem w sezonie oraz zalożylem zawór zwrotny (o ile w poziomie też działa bo sprzedawca mowił, że ma dzialać)

Ostatnio wymieniłem wtryskiwacze i po wymianie nie odpalił bo padł akumulator. Na drugi dzień (przy + temperaturze i nadal padnietym aku) zagadał na dotyk. W tej chwili pali ale za oknem mamy prawie wiosne ;) Jak będą mrozu to się zobaczy...

Aha, samostart (resztka) i plak wypróbowane wcześniej i nic nie dawały...
John Deere 6300

#18 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 00:26

JD 6300 - pompka paliwa w baku a gdzie psikałeś ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#19 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 08:52

JD 6300 - pompka paliwa w baku Uuuuuuu.... skoro na plaku niechiał gadać to bardzo źle.Dieselki lubią go i bardzo dobrze na nim opalają.Jak będzie mróz to przed pierwszym odpaleniem sprawdź czy od razu idzie paliwo na wtryski tzn najpierw poluzuj przewody pozwoli to ewentualnie wykluczyć cofające się paliwo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 17:15

JD 6300 - pompka paliwa w baku Ale jak to jest? jesli paliwo by mi się wracało to problem z zapaleniem byłby zarówno poniżej jak i powyżej 0st.C prawda? Dzis przykładowo, ciagnik stał od ostatniej soboty i zapalił bez problemu. Ale podejrzewam, że przyjdzie mróz i problem powróci :/
Odkręcełem rure od filtra i psykałem w tą rurę. Ale być może błąd jest taki, że popsikałem i szybko biegłem kręcić. Nie mial mi kto psiknąc podczas kręcenia i pewnie dlatego nic to nie dało. Jutro postaram się nagrać filmik jak odpala teraz, przy dodatniej temp. i wymienionych wtryskach.
John Deere 6300