Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju

131 odpowiedzi na ten temat

#121 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 21:46

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju Ma wiekszy skok tloka(120 wobec 110 w serii 5211) i dlatego pytałem. Sprawdzałeś szczelność przy pompie oleju ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju Dzisiaj, 00:55
  •  

#122 Share Dzikizetor

Dzikizetor

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 93 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 21:03

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju właśnie nie sprawdzałem ale zobaczę to napiszę

#123 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 01 październik 2014 - 20:24

Podepnę się pod temat...

http://www.farmexper...ign=okazje.info

Miał ktoś z tym do czynienia? niby oryginał i w sklepie zachwalany ale czy zaraz się nie rozpadnie? Dziś założony do zetora :D

Bo to co miałem ostatnio to nie wiem czy pół roku wytrzymał i się lać z niego zaczęło, a u mnie w okolicy nić godnego polecenie nie było tylko te ursusa. Już nie będę robił złej opinii firmie :D Chociaż jak robią taki szmelc to niech się ludzie dowiedzą. Czujnik który się dosłownie rozpadł był firmy Rol-Mar

Edytowany przez romek6340, 01 październik 2014 - 20:25.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#124 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 01 październik 2014 - 21:38

Witam 

Powinien wytrzymać,wkońcu ma być oryginał. Ja mam w c360 czujnik produkcji Cieszyn i nie leje się z nich. A w zetorze mam  chyba oryginał czeski bo jest większy na 22 klucz i nic nie cieknie.  Może miałeś pecha ,że na taki bubel trafiłeś.

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#125 Share wodnik_1974

wodnik_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 10:48

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju Witam . Mam zetora 5748 w ktorym jest wal po szlifie i cisnienie oleju w granicach 4-5at no i powiedzmy ze by bylo ok . W oryginale jest tylko zegar . Zalozylem nowy czujnik oleju od c360 i wskazywania kontrolki sa troche zastanawiajace awiec kontrolka gasnie dopiero po kilku dlugich sekundach od uruchomienia silnika i zaswieca sie raptownie po wylaczeniu . W c360 ktory jest juz dosc wyeksploatowany kontrolka gasnie juz na rozruszniku krecac silnikiem a po zgaszeniu silnika dopiero po kilku sekundach sie zasieca . Podmienialem czujniki i zadnej roznicy nie bylo . Tak jakby w zetorze te cisnienie gdzies raptownie splywalo . Wykluczam takze walek rozrzadu bo ogolnie jest ok. Jak to jest w waszych zetorach . Czy moze miec na takie zachowanie wplyw to ze w c360 jest zwykly filtr oleju a w zetorze takzwany bak czyli filtr odsrodkowy . Czy to na nim by tak splywalo cisnienie.

#126 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 15 marzec 2015 - 11:51

też zależy jakiego oleju używasz do tych ciągników  jak robiłeś remont to sprawdzałeś  pompę oleju w zetorze czy nie jest  za bardzo zużyta bo jak zlikwidowałeś luzy do potrzeba większego ciśnienia żeby był taki efekt jak na początku może pompa daje mniejsze ciśnienie dlatego potrzebuje więcej czasu na uzupełnienie oleju 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#127 Share wodnik_1974

wodnik_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 14:03

olej od zawsze w ususie jak i zetorze to superol cc. co do pompy to jest nowa pompa wraz z zaworem . jak pisalem cisnienie 4-5 at a nawet i 6at i niema rzadnych wachan jego

#128 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 14:41

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju No to po co kombinujesz jak ciśnienie jest dobre przecież ciągniki

#129 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 20:41

filtr odśrodkowy ma istotny wpływ na wielkość ciśnienia szczególnie jak już ma tam swoje luzy i dysze wypłukane .

Moje zdanie jest takie : jak nie zapala się na wolnych obrotach to nie ma powodu do zmartwień .

Jak chcesz zwiększyć ciśnienie to wstaw podstawkę z filtrem puszkowym

nowy

#130 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 22:50

Miałem taki sam problem po wymianie zaworu ciśnieniowego przy pompie. 

Okazało się ,że zawór miał tłoczek i płaszczyzne  współpracującą bardzo chropowatą porysaną. Po zamknieciu zawór przepuszczał i olej z magistrali za kazdym razem spływał do miski olejowej. Objaw był identyczny po odpaleniu ciągnika jeszcze przez chwile  kontrolka sie paliła i powoli rosło ciśnienie na wskaźniku.    Dodam że zawór kupiłem oryginalny zetor PDC  i chyba trafiłem na jakis bubel albo tak teraz robią. 

Rozebrałem go i przeszlifowałem tłoczek i gniazdo do gładkiego i teraz  nie ma już tego efektu,kontrolka gaśnie wraz z odpaleniem silnika.

#131 Share wodnik_1974

wodnik_1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 18 październik 2015 - 00:41

Odśrodkowy zamieniony został na typowe rozwiązanie jak w c360,tylko potrzeba jest miedzy blok a podstawę filtra dorobieniae przejścia bo nie pasują otwory mocowania . Ja zrobiłem z odpowiedniej wielkości blachy grubości 10 mm. Teraz ciśnienie oleju zachowuje sie jak powinno.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#132 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 18 październik 2015 - 16:36

Witam 

Dobrze zrobiłeś przerabiając z bąka na filtr wymienny.Ja też zmieniłem  bo gubił ciśnienie na bąku.  Mogłeś kupić oryginalna przystawke do takiego filtra https://www.google.p...A_n2-0Bjb17bPM:      Tylko  dorobienie z c 360 wyszło taniej i też spełnia swoja role.