Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju

131 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Pawloo589

Pawloo589

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 13:08

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju Aha dzięki sprawdzę i dam odpowiedź ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju Dzisiaj, 21:33
  •  

#82 Share Pawloo589

Pawloo589

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 20:02

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju Kurde zawór jest ok ;/ Ma ktoś inne pomysły ?

U mnie ciśnienie na zimnym to ma 3.8 bar ale jak silnik zrobiłem to miał 4.5 a teraz spada a jak silnik nagrzeje do 80 C to 2 bar ma ;/

Silnik był robiony rok temu nie cały na orginalnych częściach zetora

#83 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 wrzesień 2012 - 21:21

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju zdejmij miskę i posprawdzaj, czy smok się nie poluzował, lub jakaś inna rurka od i do pompy olejowej... tam też lubi sie luzowac i gubic ciśnienie...
A jak robiłeś , to pompe wymieniłeś ?? panewki też??

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#84 Share Pawloo589

Pawloo589

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 07:56

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju Pompy nie olejowej ale szlif wału był robiony i panewki zmieniane

#85 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 17:58

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju o matko... i jeszcze powiesz ,że mechanik na to pozwolił??? idiota... wymien pompę i to jak najszybciej.... bo bedziesz zaraz robił znowu szlif, jesli się da...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski

#86 Share Pawloo589

Pawloo589

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 19:02

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju Pompa na dobra wyglądała ;/

Ale jutro rozkręce i zobacze co się tam dzieje

Wszystko na orginalnych częściach robione i jeszcze ciśnienia nie ma już mnie ten zetor dobija ;/

A jak zmienie tą pompe to ciśnienie się poprawi ?

#87 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 19:28

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju :unsure: No i masz - wymień filtr od środkowy na zwykły i melduj

#88 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 19:35

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju Filter niech lepiej zostawi w spokoju....

to że wyglada to nie znaczy że dobra... pompa nie pracuje wyglądem.... tylko tym co ma w środku.... a jak pompa jest oryginalna jeszcze to na pewno nie daje odpowiedniego ciśnienia.... po tylu latach . Pamiętaj... jak robisz kapitalkę to ZAWSZE!! wymienia się pompę olejową...

#89 Share Pawloo589

Pawloo589

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 19:41

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju Aha jutro wezmę wykręce. Bo w tamtym tygodniu wymieniałem olej to był opił taki gruby jak by się ząb wyłamał od pompy ;/

#90 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 19:42

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju U mnie tak było ale pompa to podstawa ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Pawloo589

Pawloo589

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 19:44

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju Ile kosztuje taka pompa ?

#92 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 19:44

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju Niekoniecznie pompa ma w tym winę, ja miałem ten sam problem ,że po rozgrzaniu silnika ciśnienie na wolnych obrotach (500 obr) spadało do blisko zera,na obrotach 2000 było ok 3 Mpa. Zacząłem od sprawdzenia pompy i zaworu bezpieczęstwa i wymianie oringu na rurce doprowadzającej olej z pompy do filtra. zawór sprawdziłem Podłączając sprężone powietrze i był nie szczelny i od początku puszczał ciśnienie.Więc dotarłem płaszczyzny pastą do zaworów i było ok. pompę zregenerowałem poprzez przeszlifowanie na szlifierce do płaszczyzn i wirników(tzw. magnesówce). Zrobił mi to dobry znajomy który zna się na rzeczy.
Po tym zabiegu ciśnienie wzrosło na zimnym silniku a na rozgrzanym było nadaj słabe.

Więc zrobiłem to od czego miałem zacząć dokupiłem przystawkę na filtr wymienny i problem z ciśnieniem zniknął nawet było za duże (zawór jest inny, na bąka daje wyższe ciśnienie ) Ustawiłem tak ,że na zimnym ma 4,5-5 Mpa po rozgrzaniu spada do 3,5-4 Mpa. Na wolnych obrotach (550) 1,5 -2 Mpa. Mój silnik jest jeszcze na oryginalnych panewkach a ma już sporo przepracowane ,

Z mojej strony radzę Ci zacząć od wymiany bąka(bąk się zużywa i gubi ciśnienie) na filtr papierowy wymienny i wtedy zobaczyć czy jest poprawa ,jeżeli nie to szukać dalej -pompa ,zawór ,przewody,luz na panewkach.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#93 Share Pawloo589

Pawloo589

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 19:47

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju 200 zł orginał ?

Dzięki wielkie jutro zacznę działać

#94 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 19:49

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju jak zrobił szlif wału i wymienił panewki... to niech wymieni pompę, lub sprawdzi zawór... a dopiero potem dalej... bo na tym etapie popełnił karygodny błąd...
Ty wymiany ani szlifu nie robiłeś, to co innego....

#95 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 20:00

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju Zgadza się @FINN masz rację przy takim remoncie należy chociaż sprawdzić pompę i zawór..
Jak ma miskę zdjętą to wykęcić pompę ostrożnie rozebrać pompę (nie uszkodzić powierzchni) i zobaczyć jak wyglądają wirniki i płaszczyzny jak mocno zużyte to wymienić,bądź zregenerować.
Przy okazji odkręcić po jednej panewce korbowodowej i głównej też by nie zaszkodziło i zobaczyć jak wygląda wał i panewka .Jeżeli Nie jest przytarta to dobrze założyć spowrotem tak jak była i dokręcić odpowiednią siłą.
Nie ma z tym dużo roboty a diagnoza będzie pewna.

Tak przy okazji to prawidłowe ciśnienie co prawda na bąku powinno wynosić:

Ciśnienie oleju:

-robocze 200-500 kPa
-na obrotach jałowych 50 kPa (obroty jałowe 600-650 kPa)

Przy temperaturze cieczy chłodzącej 80-95 oC

Jest to wpis z instrukcji obsługi zetora.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#96 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 20:15

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju no tak.. warto nawet sprawdzić wszystkie panewki... skoro mówi, że sa opiłki, a nie było ciśnienia to mogła się któraś przytrzeć... i jeszcze jedno.... czy wał był szlifowany razem z blokiem?? bo jak się robi szlif to powinno się zrobic przestrzał bloku... aby była osiowość wału i bloku...

#97 Share Pawloo589

Pawloo589

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 20:29

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju Panowie to jest to ?
http://allegro.pl/ko...2603230454.html

#98 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 20:44

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju no tak... ale jak masz się wykosztowywać to najpierw kup pompę olejową... a jak bedzie wszystko ok to możesz zmieniać filtr

#99 Share Pawloo589

Pawloo589

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 21:18

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju Tak silnik był robiony idealnie nie jakaś lipa byle jak tylko nie wiem co się stało teraz z tym ciśnieniem. A opiłków nie mam drobnych tylko był jeden taki wiekszy jak by jeden ząb się wyłamał z zębatki pompy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 21:32

Zetor 7211 i pochodne- ciśnienie oleju Dobrze pisze kolega Radekk w ursusach c4011 też montowałem ludziom na zwykły filtr przystawkę i chodzą do dzisiaj.Bąk się wyciera na osi dostaje luzu i tak się dzieje.Sąsiadowi w 8011 też zamontowałem przystawkę tylko dokupił na dwa filtry i po problemie z ciśnieniem.Ja bym najpierw wymienił Filtr dopiero rozbierał dalej. :) Pozdrawiam